Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

015.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Матеріали та інструменти

Для роботи знадобляться бісер і стеклярус, дрібне намисто, голки, нитки, нитковдівач, ножиці, віск, альбоми для візерунків, фломастери.

Бісер можна використовувати різного розміру і кольору. Згодяться й намистинки з розсипаного намиста, зберігати намистинки краще в окремих посудинках з кришками, на які під час роботи насипаються намистинки і з легкістю підчіплюються голкою.

Голки потрібні тонкі (№0 чи 1) з довгим вушком. Власне, можна нанизувати і самою ниткою, змастивши її кінець клеєм чи лаком для нігтів.

Нитки використовують звичайні котушкові, шовкові, капронові та тонку ліску. Щоб надати ниткам пружності, їх вощать – протирають воском.

Нитковдівач застосовують для того, щоб засилити нитку в голку або нанизувати без голки.

Папір у пряму і косу сітку, альбом, фломастери знадобляться при перезніманні й складанні візерунків.

Верстат – пристрій для виготовлення прикрас способом ткання. Для нього потрібна дошка завтовшки до 1 см, завширшки 6-10 см і завдовжки 60 см для коротких виробів та 140-150 см – для довгих. На нижньому кінці дошки набивають поріжки із дерев’яних рейок завширшки 1,5-2,0 см і заввишки 2-5 см. На поріжках в один чи два ряди, на відстані 2-5 мм один від одного, забивають маленькі цвяшки, щоб закріплювати нитки основи, або роблять прорізи. Ниток основи ма є бути на одну більше, ніж бісеринок у візерунку (по ширині). Натягувати нитки треба не дуже туго, щоб вони не стягували готовий виріб.

Активное изображение

На дошку олівцем наносять позначки: середини відстані між поріжками (вона буде серединою виробу), на відстані 15 см від поріжків – лінії початку і закінчення роботи, тобто довжину майбутнього виробу на короткому верстаі, та 25 см – на довгому. Роль човника виконує голка, а піткання – нитка з набраними бісеринками.

Складання візерунків

Візерунки готуАктивное изображениеють заздалегідь. Для роботи можна використати візерунки для вишивки чи плетіння. Обравши візерунок, виготовляють канву у вигляді косої сітки зі сторонами ромба 1х1 см для ажурних виробів та з дрібних клітинок 2х2 чи 3х3 мм – для тканих. Потім на канву кольоровими фломастерами наносять візерунок. Сторони ромбів сітки можна заповнити кружечками, що позначатимуть кількість бісеринок у майбутньому виробі.

Для візерунків ланцюжків досить нанести на канву окремий рапорт потрібної довжини і ширини. Візерунки ґерданів і шайтанів складається з медальйона і двох бокових смужок. Ширина медальйона має бути на одну клітинку більшою у тканих прикрасах і на одне вічко в –ажурних.

Закріплення нитки. Нитку, на яку набирають бісеринки і нижуть виріб, називають робочою. Бісеринку, в якій схрещуються робочі нитки, називають зв’язкою. Такі бісеринки мають  бути з великим отвором, щоб можна було протягувати голку з ниткою 2-3 рази. Нанизуючи намистинки на капронову нитку, її кінець припалюють сірником, щоб утворилась кулька. Набираючи бісеринки на бавовняну нитку, залишають кінець 5-6 см, а закінчивши нитку, закріпляють його, протягуючи його голкою або нитковдівачем крізь отвори кількох раніше нанизаних бісеринок. Кінчик бавовняної нитки акуратно зрізають.

Щоб продовжити роботу, кінець нової нитки протягують крізь кілька раніше нанизаних бісеринок. Закріплюють його одним-двома вузликами між намистинками і продовжують роботу.

Для нанизування крупного бісеру використовують товсті (№10, 20) та тонкі (№50, 60) бавовняні нитки. Товсту нитку для роботи без голок беруть одинарну, а тонкі – краще скласти вдвоє.

Під час нанизування розпочату роботу тримають у лівій руці, а правою ведуть робочу нитку. Намистинки мають прилягати щільно, не виснути і не їздити на нитках. Слід добирати бісеринки однакового розміру й точно відповідно до візерунку.

Техніки нанизування

Народні прикраси з бісеру виготовляють різними способами. Розрізняють:

Нанизування на одній нитці

Нанизування на 2 нитках.

У хрест

У шаховому порядку.

У стовпчик

Нанизування – виготовлення прикрас ажурною сіткою на зразок плетіння мережива гачком із вічками різної форми

Ткання – виготовлення прикрас на верстаті з нитяною основою.

Український логопедичний сайт

загрузка...