Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

1.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

 

Виготовляти квітиАктивное изображение зі стрічок і прикрашати ними одяг, аксесуари чи предмети побуту, було дуже популярним у ХІХ - поч.ХХ ст. Чому б не спробувати відтворити рук оділля тогочасних майстринь?

Матеріали

Стрічки. Для виготовлення квітів добре підходять французькі дротові стрічки різних кольорів і ширини, але в деяких випадках використовують також шовкові стрічки, скроєні по косій. Пелюстки і листя з шовкових стрічок можна зробити дрібними і ніжними, а використовуючи дротові стрічки, можна надавати необхідну форму виробам.

Для визначення ширини дротової стрічки використовують французьку систему, що присвоює певній ширині номер (напр. №3 = 15 мм, №5 =25 мм).

Найчастіше використовуються стрічки 2,5 см та 4  см.

Дротові стріки бувають різної якості – поліестерові та віскозні, можна вибрати на свій смак. Однак часто їх поєднують із стрічками з оксамиту, органзи чи шовку.

Кольори: для початку варто купити по 3 метри блідо-рожевої, бузкової, темно-фіолетової, кремової,  персикової;  по 2 метри бірюзової, оливкової, зеленої, білої; по 1 метру фіолетової, блідо-бузкової, блідо-жовтої, жовто-помаранчевої, золотавої, іржавої .

Зберігання стрічок: обмотойте стрічку навколо циліндра чи пальців і покладіть у картонну коробку.

Прати вироби зі стрічок слід руками у теплій воді, тому квіти бажано закріплювати так, щоб їх можна було за потреби зняти.

Бортівка. Це спеціальний матеріал, що на вигляд і дотик нагадує жорстку сітку. У багатьох випадках квіти спершу нашиваються на бртівку, а вже її закріплюють на виріб, це дозволить знімати квіти, якщо виникне необхідність їх почистити. Досить купити півметра білої і півметра чорної бортівки.

Тичинки. Продаються пучками по 100 штук. І хоч їх дуже важко знайти, не варто брати пластикові. У крайньому разі тичинки можна виготовити, розсотавши шовкову стрічку.

 

Інструменти

Голки

Слід використовувати тонкі довгі голки, так звані капелюшні, №9 і 10, ними значно легше збирати і зшивати товсті шари стрічок.

Нитки. Ваарто використовувати натки для вишивки бісером білого (для світлих стрічок) і чорного (для темних) кольору. Вони достатньо міцні, щоб витримувати сильний натяг зметувальних стібків. Оптимальна довжина нитки у голці – 35-40 см. Її вистачить, щоб виконати необхідні операції і вона не буде плутатися і зав’язуватись у вузлики.

Ножниці. Для виготовлення квітів із дротових стрічок слід купити окремі ножиці, оскільки, використовуючи кравецькі, швидко їх затупите. Також під рукою слід мати маленькі ножиці для підрізання ниток і тонких операцій.

Довгі шпильки. Майстерність і спритність приходить з часом, тому на перший час просто необхідно мати довгі шпильки, щоб заколювати ними стрічку. Майте на увазі, що шпильки лишають у стрічці  дірки, тому заколюйте лише у місцях складок чи заглиблень.

Сантиметр. Для вимірювання розмірів і відстаней буде необхідним сантиметр.

Шило. Ним зручно проколювати тканину. а також використовувати для накручування дроту, наприклад для вусиків духмяного горошку.

Дріт для стебла. Використовуйте дріт, обгорнутий тканинною, найкраще - №18 і 20 для великих квітів, 22 для середніх квітів і 30 і 32 для дрібних квітів та тих, що потім кріпляться до основного стебла. Продається по півметра.

Пласкогубці. Щоб розрізати проволку для стебла і загинати маленькі гачечки на верхньому кінці.

Обгорткова паперова стрічка. Буде потрібна двох зелених відтінків, щоб обгортати краї стебла.Також можна використовувати нитки і бавовняні кульки.

Трубка. Цей інструмент, що можна купити у магазині тканин, для вивертання трубки з шовкової стрічки.

Намистинки, ґудзики, мереживо. Деякі композиції потребують додаткових оздоб, тому варто мати під рукою різні варіанти.

 

Секрети майстерності

Після того, як стрічку розрізано, вона може почати сипатися, тому варто одразу або злегка обпалювати її, або ж акуратно змащувати край клеєм.

Використовуючи клей, протестуйте його спершу на невеликому відрізку стрічки.

Часом ефективно видалити один з дротів стрічки, щоб полегшити шиття чи призбирування.

Техніка шиття

1. Починайте шиття 2-3 стібками, що закріпили б нитку на тканині, вона повина витримувати сильний натяг тугих зборок. Так само добре слід закріплювати натку, коли шиття завершено.

2. Зметувальні стібки – прямі швидкі стібки швом «вперед голка». Більшість з них сховаються у зборках, а тому не варто дуже дбати про їхню рівномірність.

3. Довжина стібка може варіюватися від 2 мм до 1,5 см, залежно від ширини і довжини стрічки. Зазвичай, зручно використовувати стібки від 2 до 6 мм.

4. Пришивайте готові квіти і листя на основу будь-яким зручним для Вас досить міцним швом.

5. При виготовленні стрічок також часто використовують французькі вузлики, які виконують вАктивное изображениеишивальною ниткою чи тонкими стічками. Для виконання французького вузлика слід виколоти голку на лицьовий бік, намотати на неї кілька разів нитку і виколоти на спід у місці виходу голки на лице.

Техніка формування квітки

Основними прийомами є складання, скручування, призборювання.

Складання – один з найпростіших методів виготовлення троянд.

Активное изображение

 

СкручуванняАктивное изображениеметод створення квітки (гвоздики, хризантеми), коли стрічку накручують на стебло, стежачи, щоб краї стрічки були на одному рівні.

 

Призборювання – може бути різних видів: 1 – пряме, коли ви збираєте стрічку по прямій з Активное изображение нижнього краю (використовують для шовкової стрічки, скроєної по косій для виготовлення гвоздик і піонів);

Активное изображение

2) – U-подібне, коли спершу збираєте один короткий край, потім довгий нижній, а тоді другий короткий, не обриваючи нитку (таким чином виготовляють пелюстки різної форми, яка залежить від довжини стрічки. Однак слід не забувати видалити нижній дріи зі стрічки).

 

U-подібне призборювання із закрученим краєм використовують для створення пелюсток троянд. Для цього спАктивное изображениеершу третину стрічки закручують тугим валиком, а тоді прокладають через обидва краї валика  U-подібний шов вперед голка і стягують нитку.

Активное изображение

Нерозривне U-подібне призборювання: вздов{mospagebreak}ж стрічки прокладають U-подібні вигини, як показано на малюнку, а тоді стягують, отримуючи групу пелюсток.

Виготовлення пелюсток

Вгинання ріжків. Активное изображение

1.Видаліть обидва дроти зі стрічки і згорніть стрічку навпіл так, як на малюнку.

1.     Увігніть ріжки усередину і акуратно закріпіть їх, прошивши.

2.     Сформуйте у нижній частині пелюстки зусАктивное изображениетрічні складки. Закріпіть.

 

 

 

 

Закручені ріжки

Цю техніку заАктивное изображениестосовують для виготовлення пелюстків троянд.

1.     Складіть навпіл стрічку 4х8. Не видаляйте дроту. Загніть 6 мм стрічки зліва з боку згину.

2.     Закрутіть загнутий ріжок. Виготовляючи різні типи пелюсток, застосовуйте різні кути і довжину, на яку закручуєте.

3.     Закріпіть закручений ріжок двома маленькими стібками (варто робити їх потайними зі спідньої сторони), нитку закріпіть, але не обрізайте.Активное изображение

4.     Зігніть таким самим чином правий кут і затосовуючу нитку з лівого кута закріпіть кількома стібками. Обріжте нитку.

5.     Переверніть пелюстку кутками до низу, сформуйте дві зустрічні складки і закріпіть їх, прошивши. Отримаєте пелюстку чашоподібнАктивное изображение ої форми. Збираючи троянду. Прикріплюйте такі пелюстки загнутими ріжками вниз.

Вузлики

Невелики відрізАктивное изображениеки стрічки із зав’язаними посередині вузликами використовують як серединки квітів, маленьких бутонів чи дрібних пелюсток.

ТрубочкиАктивное изображение

Трубочки можна використовувати замість пелюсток дзвіночків, ягід і чашолож.

Складіть стрічку лицем всередину і прострочіть вздовж необроблених країв. Притисніть пальцями шов до одного з боків.

З довгих трубочок з шокових стрічок виготовляють обгортки для стеблин.

Стебла

Дротяне стебло можна прикріпити до квітки різними способами. Наприклад, згАктивное изображениеорніть кінчик дроту у невеликий гачок і пришийте до нього першу пелюстку, коли збиратимете квітку. Також можна обв’язати тичинки тонким дротом по центру, а потім закріпити її до першої пелюстки.

Щоб обгорнути стебло стрічкою, почніть з основи квітки і закрийте усі необроблені краї і стібки. Обгортаючи дріт стрічкою, змінюйте кут накладання і злегка натягуйте стрічку, на початку і наприкінці змастивши клеєм. Для обгортання сте бла можна використати також нитки (муліне чи шовкові), у цьому разі спершу обробіть основу квітки клеєм. Нитками зручно оповивати також ніжки листків та шпички.

{mospagebreak}

БРАТКИ

Такими квітами можна прикрасити аксесуари чи одяг, або ж ввести у композицію.Активное изображение

Використовуйте стрічку шириною 3 см.

Братки виготовляються технікою нерозривного U-подібного призборювання. Спершу виготовляють 2 задні пелюстки, а потім 3 центральних. Для задніх пелюсток відріжте шматок стрічки 16 см завдовжки і 3 см завширшки.

Видаліть дріт з нижнього боку і складітьАктивное изображение її посередині (8 см). Прокладіть рядок з двома U-подібними вигинами, лишаючи з кожного необробного краю припуск 3 мм. Туго призберіть стрічку по ходу шиття, коли все буде зібрано закріпіть нитку.

Закріпіть ці пелюстки на колі з бортівки по краю призборювання. Відкладіть.

Відріжте стрічку 38 см завдовжки і 3 см завширшки для центральних пелюсток. Видаліть дріт з краю призборювання і умовно поділіть стрічку на три частини по 8, 10 і 8 см. Прошийте 3 U-подібні вигини, лишаючи 3 мм припуску з кожного призборюваного краю.

Після кожної пелюстки туго призборте стрічку і закріпіть нитку. З’єднайте 2 краї. Зробивши останній стібок над першим. Центр має бути досить тугим. Центр цих пелсток прикрасьте намистинкою, одною-двома тичинками, або вишийте шовковою стрічкою 4 мм завширшки французькими вузликами.

Розташуйте центральні пелюстки так, щоб на бортовці вони розташувались трохи нижче вже нашитих, і пришийте їх. Зріжте зайву бортівку і заклейте її стрічкою.

ФІАЛКИАктивное изображение

Для фіалок використовуйте дротові чи бездротові стрічки 2 і 4 см від світло-бузкового до фіолетового. Також підійдуть шовкові стрічки для вишивання 13 мм завширшки і шоквові стрічки, скроєні по косій.

Фіалки створюють у два етапи, за допомогою нерозривного U-подібного призборювання з двох шмаків стрічки. Для двох задніх пелюсток відріжте стрічку 8 см завдовжки, а для трьох середніх – 12 см. Ці мірки передбачають 3 мм відступу з кожного краю. Якщо використовуєте дротову стрічку, видаліть дріт із краю збирання.

Складіть коротку стрічку навпіл і відмітьте середину. У кожній половині прокладіть U-подібний рядок, туго затягуАктивное изображениеючи нитку. Поділіть довгу стрічку на три сектори, у кожному прокладіть U-подібний рядок. Закріпіть нитку і скрутіть кінці дроту, переконайтесь, що центр досить тугий. Прикрасьте центр французьким вузликом з тонкої шовкової стрічки (4 мм), готовими тичинками чи бісером.

Пришийте задні пелюстки до бортівки (2,5 см). Трохи нижче розташуйте три передні пелюстки, пришийте їх і обріжте зайву бортівку.

Стебла. Загніть петельку на відрізку дроту і закріпіть її на бортівці, прикрийте її стрічкою зеленого кольору і обмотайте нею стебло.

 

 

ДУХМЯНИЙ ГОРОШОКАктивное изображение

Для гілки духм’яного горошку необхідно узяти дві стічки різних кольорів і шир ини.

Тр и деталі квітки виконуються за допомогою одиничного U-подібного призборювання. Для зовнішньої пелюстки візьміть стрічку 4 см завширшки і 15 см завдовшки, для середньої – 2,5 завширшки і 13 завдовжки, для центрального – 2,5 завширшки і 4 см завдовжки. Видаліть дріт по лінії збирання.

Підготуйте дріт, зробивши на кінці петельку. Навколо неї обгорніть зібраний центральний пелюсток, добре стягніть нитку – пелюсток набуде чашеподібної форми. Закріпіть нитку і приплюсніть пелюстку, як на малюнку. Відтягніть пелюстку назад.

Зшийте і призборте середню пелюстку, сформуйте її подібно до першої навколо неї і пришийтАктивное изображениее. Увага! Верхів’я середньої пелюстки має бути загостреним. Призборте зовнішню пелюстку і пришийте її до основи попередніх.

Так само виконайте ще 4 квітки.

Бутони та вусики

Сшийте зі стрічки 4 см завширшки і 6 см завдовжки бутон для верхів’я стебла, надаючи йому такої ж форми, як і центральному пелюстку. Закріпіть його на дротині і надайте загостреної форми. Зробіть вусики, обмотавши дріт завдовжки 5 і 8 см навколо шпиці.

Стебло. Почніть збирати гілку з бутону, зеленою стрічкою ховайте необроблені краї квітів, довільно прикріпляючи їх та вусики.

 

МАКИ

Кольори: червоний, оранжевий, персиковий, жовтий, рожевий.Активное изображение

Пелюстки виконуютАктивное изображениеься одиничним U-подібним призборюванням. У мака 4 пелюстки, які зручно шити зі стрічки 4 см завширшки. Візьміть дві стрічки задовжки 15 см і ще дві завдовжки 18 см. Зробіть центр квітки на вершині стебла за допомогою бавовняного наповнювача завбільшки з горошину. Обгорніть його шматком стрічки зеленуватоАктивное изображение го кольору завширшки 2,5 см, попередньо видаливши з неї дріт, закрутіть ниткою і закріпіть. Навколо центру розташуйте тичинки, туго обв’яжіть ниткою і пришийте кількома стібками. Вершини тичинок мають бути на рівні середини пелюсток.

Видаліть дріт з краю призбирування і зробіть 4 пелюстки, при цьому пелюстку зі стрічки 15 см призботе тугіше. Пришийте пелюсток зі стрічки 15 см до середини квітки, надавши йому необхідної форми. Напроти пришийте другу пелюстку з 15 см стрічки. Між ними із зовнішньої сторони пришийте пелюстку зі стрічки 18 см. Напроти пришийте другу пелюстку. Майте на увазі, що їх слід пришивати на тому ж рівні, що і перші.

Прикрийте необроблені краї біля основи квітки зеленою чашечкою, виконаною у трубній техніці зі стрічки 2.5 см завширшки і 7 см завдовжки. Пришийте чашечку до квітки потайними стібками, обмотайте краї стрічки і стебло ниткою. Закріпіть нитку і обмотайте стебло стрічкою.

Бутон. Для бутону відріжте стрічку 10 см завдовжки. Зробіть пелюстку за допомогою U-подібного призборювання. Надайте пелюсті потрібної форми і приклейте його на стебло з дроту №20. Із жовто-зеленої стрічки 2.5 см завширшки і 6 см завдовжки зробіть чашечку для бутона технікою U-подібного призборювання. Сформуйте зборки і пришийте до пелюстки, половинка якої має бути схованою під чашечкою. Обгорніть краї і стебло стічкою.

Останній штрих – зробіть краї пелюсток ледь хвилястими, погнувши дріт.

ДРІБНІ КВІТИ З КІЛЬКОМА ПЕЛЮСТКАМИ

Дуже часто для гармонійності композиції її необхідно доповнити дрібними квітками. Найзручніше робити їх технікою U-подібного призборювання.

Прості фантазійні та дрібні квіти

Зі стічки 0,6 см завшиАктивное изображениершки і 5-7 см завдовжки, або 1,3 см завширшки і 10-12 см завдовжки, або 2 см і 13-18 відповідно можна зробити просту квіточку (чим довша стрічка, тим пишніша буде квіточка). Прокладіть U-подібний шов уз довжАктивное изображение стрічки і зберіть  до 0,6 см. Закріпіть зборку. Закріпіть між собою кінці, з’єднавши перший і останній стібок. Прикрасьте серединку намистинка чи тичинками.

 

 

ВИШНЕВИЙ КВІТ

Ці квіти роблять у техніці нерозривного U-подібного призборюванняАктивное изображение з чотирма пелюстками зі стічок 1,3 см завширшки і 13-15 см завдовжки (або 2 і 15-20 відповідно). Чим довша стрічка, тим пишніша квітка. Якщо згрупувати кілька квітів – вийде ге рань чи інші квіти у суцвітті. Якщо робити квіти з бездротової стрічки – пелюстки будуть вільної форми, а якщо із дротової – чіткої форми.

Отже прокладіть шов з чотирма U-подібними пелюстками, призборте. Майте на увазі, що призборюючи кожен пелюсток окремо і почергово (кожного разу закріпляйте нитку), можна досягти виразнішої форми квітки. З’єднайте перший і останній стібок. Туго обмотайте основу квітки.

Прикрасьте центр намистиною.

 

КЕНТЕРБЕРІЙСЬКИЙ ДЗВІНОЧОК

Виконуйте наАктивное изображение кожному стеблі 3-4 розкриті квітки і 3-4 бутони. Кожна квітка кріпиться до стебла із дроту №32, обмотаного стрічкою, який кріпиться до основного стебла №20. Стічки потрібні завдовжки 7,5 см для бутонів і 10 для квітів. За кольором підійдуть стрічки фіолетово-бузкової гами, найкраще – змінного кольору (від одного краю до іншого).

Розкритий дзвіночокАктивное изображение

Згорніть стрічку навпіл (по 5 см) і зшийте короткі сторони стрічки, щоб вийшла широка трубочка. Прокладіть шов уздовж верхнього краю і, перш ніж стягнути дзвіночок, устроміть дріт, як показано на малюнку. Стягнуть нитку і закріпіть дріт-стебло. Закріпіть нитку і виверніть на лицьовий бік. Тепер прокладіть вздовж нижнього кр аю шов, відступивши від краю 5 мм, і стягніть, але не дуже туго. Обмотайте стебло стрічкою чи ниткою.

Бутони

Виконуйте так само, за винятком шва вздовж краю – замість нього туго стягніть квітку, Активное изображениенадавши їй видовженої складчатої форми.

Збирання

Щоб зібрати гілочку кентерберійських дзвіночків почніть з верхніх бутонів, власне з найвищого. Прикріпіть його чашоніжку до стебла основи, примотавши стрічкою чи зеленою ниткою. Так само прикріпіть і інші квіти: спершу бутони, потім розкриті дзвіночки. Тепер надайте останнім форми: защіпнувши дріт почергово у п’яти місцях, вигніть його назовні, утворивши хвилястий край.

 

Активное изображение

ДЗВІНОЧКИ

Звичайні дзвіночки робимо так само, лише беручи стрічки 2,5 см шириною і 6 см довжиною. А якщо узяти білу стрічку менш ніж 2,5 см завширшки, то вийде конвалія.

Виготовіть так само, як і для кентерберійського дзвіночка, трубку, стягніть її згори, вставивши дротину-чашеніжку, і прокладіть внизу, на відстані 4 мм від краю, шов. Тепер обережно підтяніть нитку, формуючи округлість дзвіночка. Закріпіть і обріжте нитку, вшийте тичинку зеленого чи персикового кольору. Бутон дзвіночка робимо так само, але внизу не прошиваємо рядок, а стягуємо краї поки вони зовсім не зімкнуться.

Збирання: зберіть два розкриті дзвіночки і один бутон разом і прикрутіть їх ниткою чи стрічкою до стеблини-основи.

{mospagebreak}

ЯГОДИ І ПЛОДИ ШИПШИНИАктивное изображение

Для них підійдуть двоколірні стрічки 2 і 2,5 см завширшки. А для великих ягід – 4 см. Довжина стрічок – у першому випадку 5 см, у другому – 6 см, у третьому – 7,6.

Виготовлення: вийміть обидва дроти і сшийте трубку. Зберіть верхній край. Вставте дріт №32, довжиною 7,6 см, затягніть нитку і закріпіть її. Виверніть на лице і наповніть бавовняним наповнювачем. Відступіть 2 мм від краю і прошийте, туго стягніть нитку і закріпіть її.

 

 

МАЛЬВИ

Квіти зроблеАктивное изображениено із трубок зі стрічок завширшки 4 см. Центром кожної квітки є жовта стрічечка 2,5 см завширшки, зав’язана вузлом. Листя зроблено з 4 см-стрічки у техніці U-подібного призборювання. Для стебла потрібно узяти дріт №32Активное изображение і 20 та зелену стрічку для оповиття. На кожній гілці мальви – по три великі квітки, 2 великі (один з них нерозквітлий) і 3 бутони. Також на гілці 5 пелюсток – 3 великі і 2 маленькі.

Для серединки відріжте 4 см-стрічку завдовжки 7,6 мм. Витягніть дроти і зав’яжіть її по центру на вузол. Складіть кінці разом і витягніть їх вздовж, застроміть 5 см- дріт № 32.

Наріжте стрічку для квітів (4 см завширшки) по 19 і 15 см (три довжини). Вийміть дріт з одного боку,Активное изображение де будете призбирувати. Зшийте трубочку.Шов притисніть до однієї зі сторін. Прошийте по  верхньому краю рядок. Вставте в середину жовтий вузлик на дротині, так, щоб кінці вузлика були заховані. Стягіть нитку і закріпіть її. Прошийте усі слої квітки, щоб належно закріпити центр. Заховайте краї квітки та дріт стебла, обгорнувши їх стрічкою.

Для кожного бутону візьміть стрічку завдовжки 7,6 см. Витягіть дріт і зшийте трубку. Прошийте рядок по верхньому краю і стягніть нитку. Виверніть на лицьовий бік. Набийте середину бавовняним наповнювачем і зробіть рядок для призборювання. Всередину вклейте дріт №32. завдовжки 5 см (а ожин бутон приклейте просто на вершину стебла), затягніть нитку призборювання. Обгорніть нижню частину бутона і стебло стрічкою.

Листя – візьміть зелені дротові стрічки 4 см завширшки. Три завдовжки 15 см і 2 – по 10. Зробіть 5 листків у техніці U-подібного призборювання.

Збирання: закріпіть усі квіти, бутони і листя на головному стеблі: зверху бутони і маленькі листочки, нижче квіти і велике листя. Усе обгорніть стрічкою.Активное изображение

ФУКСІЇ

4 зовнішні пелюстки маленької фуксії виконуються зі стрічки 2,5 см завширшки і 9 ми завдовжки Зовнішні пелюстки великої – 4 і 13.5 відповідно. Для нижніх використайте бездротову чи шовкову стрічку 1,5 чи 2 см завширшки і 18 см завдовжки або складену вздовж прозору стрічку з органзи завширшки 4 см, тоді вийде подвійна оборка.

Можливі кольори тичинок:  золотавий, рожевий, кремовий.

Замість стебед використовуйте нитки для вишивання бісером.

Проста фуксіяАктивное изображение

Сладіть стрічку для зовнішніх пелюсток, загнувши необроблені краї, в центрі. До центру чи краю (залежно від ширини) складеної стрічки пришийте три-чотири подвійні тичинки. Тепер прошиАктивное изображениейте у формі ромба, приділяючи увагу кутам, щоб краї збирання були тупими.

Сильно стягніть нитку, щоб утворилося 4 пелюстки і закріпіть нитку на зворотній стороні, щоб на лицьовому боці не було помітно стібків. Завяжіть декоративну нитку потрійним вузлом і витягніть її через вершину квітки, обріжте зайву нитку. Розправте пелюстки.

Пишна фуксія

Почніть виготовлення квітки із зовнішніх пелюсток. Загніть до центру необроблені краї стрічки 4 см завширшки і 13,5 см завдовжки. Прокладіть шов у формі ромба. Акуратно прошийте кути, щоб призборювання вийшло тугим. Відкладіть. Не призборюючи, не закріплюючи і не відрізаючи нитки.

Візьміть іншу голку з ниткою і зберіть 8-10 подвійних тичинок, розташуйте їх на різних рівнях, в центАктивное изображениері вставте найдовшу центральну тичинку,Активное изображение міцно скрутіть пучок ниткою і добре її закріпіть.

Технікою U-подібного призборювання стягніть відрізок стрічки для нижніх пелюсток, але нитку не закріпляйте і не обрізайте. Розташуйте оборку навколо тичинок таким чином, щоб стібки не виступали на поверхню. Закріпіть оборку над тичинками і з’єднайте кінці. Нитку не обрізайте.

Пришийте оборку до тичинок кількома стібками, захоплюючи тканину між тичинками і призборений край. Обметайте край стрічки, обріжте зайві кінці тичинок (лишаючи до 5 мм) і нитку.

Прикріпіть оборку з тичинками до нижнього краю стрічки- заготовки для верхніх пелюсток. Потягніть нитку, слідкуючи за тим, щоб верхні пелюстки прикрили кінчики тичинок, ніби шапочка. Затягніть нитку і скріпіть її кількома стібками, захоплюючи і оборку нижніх пелюсток.

Закріпіть на нижній частині квітки декоративну ниту 50 см завдовжки і прикрасьте її намистинкою.

ХРИЗАНТЕМИ

 

Виконуються з тоненькАктивное изображениеих стрічок. Які складаються в формі петель з вузликами. Брати стрічки слід від 0,6 до 1,3 мм шириною різної текстури, гармонійних кольорів.

Дл я 10 см хризантеми візьміть 7 різноманітних стрічок і поріжте їх на відтинки по 14 см завдовжкАктивное изображение и. Якщо хочете більшу квітку – використайте 10 різних стрічок по 12-14 см. Зав’яжіть вузлик в центрі кожної стрічки. Не змішуйте різні стрічки. Розташуйте стрічки групами в ряд у довільній послідовності і пришивайте їх у такій послідовності. Першу стрічку складіть навпіл. Щоб кінці співпали, а вузлик був на вершині. Закріпіть нитку кількома стібками і зметайтекраї пелюстки у формі петлі, відступивши 0.6 мм.

Візьміть іншу стрічку. Згорніть її і пометайте край тією ж ниткою, що і першу пелюстку, таким чином з’єднавши їх у ряд. Те саме зробіть з третьою стрічкою.  І так нашийте усі перші стрічки, потім другі, треті у визначеній послідовності. Стежте, щоб нитка, шо з’єднує пелюстки, не перекручувалася. Коли усі стрічки будуть на нитці, затяніть її, щоб вийшла туга зборка. Закріпіть її ниткою і згорніть у хризантему. Прошийте усі шари. Щоб центр квітки не виступав угору.

 

ГВОЗДИКИАктивное изображение

Ці квітки оптимально робити з шовкових стрічок, скроєних по косій. Особливо гарно вигляАктивное изображение дають квіти зі світлих стрічок з краєм іншого кольору. Ширина стрічки має бути 2.5 см, а довжина 45-60 см (це залежить від того наскільки велика квітка потрібна).

Почніть виконання квітки з того, що пальцями розпуште один з країв. Тепер прошийте рядок по нижньому краю стрічки, відступивши 2 мм, і стягніть стрічку до 2.5 см. Скрутіть стрічку зі зборами, зшиваючи між собою краї.

Пришийте квітку до бортовки чи посадіть на стебло. Вставивши у основу квітки дріт. Обгорніть дріт стрічкою, стежачи за тим, щоб усі необроблені краї були прикритими.

ПІОН

Піони зазвичай виконують досить крупними: зі стрічки 6 см завширшки отримаємо піон 15 см в діаметрі. Найкраще для виконання піона підходить шовкова стрічка, скроєна по косій. Кольори підбирайте близькі до натуральних: рожевий, персиковий, темно-вишневий.

Простий Активное изображение піон: стрічку завширшки 6 см і завдовжки 2,7 м розріжте на 9 шматків завдовки 20 см і 1 – 90. Пальцями розпуште краї довгої стрічки  і 4 стрічок по 20 см. Решту коротких стрічок можна не розпушувати або ж зрАктивное изображение обити це. Тепер на довгій стрічки з розпушеного боку зробіть надрізи завглибшки 1,3 см з інтервалом 6 мм. Тепер прокладіть рядок вздовж протилежного краю стрічки, відступивши 3 мм, затягніть стрічку до 10 см, але не закріплюйте нитку. Скрутіть стрічку так, щоб основа була тугою, а верх пухнастим і вільним. Підкорегуйте валик пальцями, коли результат буде задовільним – закріпіть, прошивши основу ниткою, захоплюючи всі слої. Пришийте валик до 3-см основи з бортівки і відкладіть.

Тепер за допомогоюАктивное изображение техніки U-подібного призборювання зшийте з 9 стрічок окремі пелюстки. Спершу призборте розпушені стрічки. Розпушений край має бути верхнім у пелюстці, тобто протилежним до призібраного. Кожну стрічку стягніть до 1.5 см. Так само призберіть 5 нерозпушених пелюсток.

Навколо центральної частини рівно приколіть шпильками 4 пелюстки з розпушеними краями. Пришийте їх до бортівки поруч з центром квітки. Зніміть шпильки, але нитку не обривайте. Тепер приколіть шпильками 5 нерозпушених пелюсток. Вони мають лягти рівно. Пришийте їх до бортівки поруч з попереднім рядом пелюсток. Закріпіть нитку і обріжте її. Тепер прикрийте бортівку стрічкою і закріпіть на ній шпильку, що дасть змогу знімати квітку за потреби.

Листки для піонів роблять у формі вітрила зі стрічки 4 см завширшки і 10 завдовжки. Їх кріплять позаду квітки до стрічки, що прикраває бортівку.

Вишуканий піон

ПИШНИЙ ПІОН. ПАктивное изображениеотрібно узяти стрічки 2 кольорів: рожево-кремова стрічка 4 см завширшки і 65 і 70 см завдовжки і блідо-рожева 4 см завширшки і 50 см завдовжки, плюс 6 шматів 5х6 см і 5 шматків 6х23 см.

Спершу розпуште пальцями край рожево-кремової стрічки, завдовжки 76 см. Прошийте нижній край стрічки і стягніть до 7,5 см. Закріпіть зборку і скрутіть валик так само як  і в попередньому зразку. Пришийте основу квітки до 5 см бортівки. Тепер розпуште край блідо-рожевої стрічки завдовжки  50 см. Зробіть надрізи завглибшки Активное изображение 6 мм з інтервалом 3 мм. Розділіть стрічку на 5 відтинків по 10 см і відмітьте межі відтинків. Виконайте U-подібне призборювання, щоб з кожного відтинку отримати пелюстку. Стягніть стрічку і розташуйте пелюстки навколо основи квітки так, щоб вони обгорнули її навколо. Те саме зробіть і з рожево-кремовою  стрічкою 65 см. але довжина відтинків буде 13 см. Розташуйте цю групу пелюсток навколо попередньої так, щоб вони не співпадали.

Тепер візьміть блідо-рожеву стрічку 50 см, виконайте по нижньому краю призборювання і зробіть рюш, довжина якого дозволить огорнути його навколо попереднього ряду пелюсток. Тепер пришийте його до основи квітки. Зріжте зайву бортівку. Виріжте з бортівки нове 5 см-коло.

Тепер слід виконати не 5-й ряд пелюсток, а відразу 6-й. Зробіть з 5 блідо-рожевих стрічкок 23 см завдовжки окремі пелюстки у техніці U-подібне призборювання і туго затягніть нитку. тепер розташуйте їх рівно на новому колі бортівки і акуратно пришийте, відступивши 3 мм від краю.

Тепер виконайте 5-й ряд. Ножицями надайте округлої форми шести стрічкам, завдовжки 5 см. В основі кожної пелюстки закладіть складку. Рівно розташуйте їх на новому колі з 5 пелюстками, трохи відступивши від їх зовнішАктивное изображениенього краю. Пришийте. У центрі має лишитися вільне місце 2.5 см діаметром. Вшийте туди відкладену деталь центру з пелюстками. Якщо між рядами виявляться порожнечі, закрийте їх додатковими пелюстками.

Закрийте бортівку стрічкою.

ГАРДЕНІЇАктивное изображение

У горденії зі стрічок 10 пелюсток: 5 внутрішніх із ввігнутими ріжками і 5 зовнішніх із загнутими.

Для  пелюсток із схованими кутами візьміть 5 стрічок завдовжки 6 см і 4 см завширшки, а для пелюсток із закрученими ріжками – 5 стірчок по 8 см. Виготовіть пелюстки технікою вгинання та закручування ріжків (див. вище), не змішуючи їх між собоюАктивное изображение.

Розташуйте в ряд пелюстки із ввігнутими ріжками, накладаючи пелюстки одна на одну приблизно на 1.5 см і зшийте ці внутрішні пелюстки разом. Тепер туго закрутіть їх і закріпіть у основи.

Рухаючись за годинниковою стрілкою, розташуйте пелюстки із закрученими ріжками у основи внутрішніх пелюсток, накладаючи їх одна на одну приблизно на 1 см. Пришийте пелюстки.

Секрети моделювання: Щоб гарденія не скидалась на троянду. туго скручуйте внутрішні пелюстки, а зовнішні перевертайте на півоберти.

Листя. Зробіть 3 вітрилоподібні листки з темно-зеленої стрічки 7,5 см завширшки і 13 см завдовжки, складеної по ширині.

{mospagebreak}

ТРОЯНДИ

1.     Призборені троянди із дротової стрічкиАктивное изображение

Оголіть 1.5Активное изображение см дроту накінці стрічки і скрутіть їх разом. Тепер з протилежного кінця стрічки зробіть зборку, стягуйчи стрічку по дроту у напрямку до закрученого краю. Коли вийдуть пишні збори, скріпіть вільні кінці стрічки, закрутивши між собою і прошивши. Тепер скручуйте стрічку, прошиваючи час від часу основу. Наприкінці загорніть  наспід необроблені краї і добре їх пришийте до основи. Обріжте зайве.

2.     U-подібне призборювання

Витягніть один дріт і виконайте U-подібне призборювання і затягніть нитку. Тепер скрутіть троянду так само як і у попередньому випадку. В міру закручування робіть стібки закріплення. Підігніть краї стрічки під основу квітки і добре прошийте всі шари.Активное изображение

Пласкі бутони троянд

Візьміть стрічку 1,5 (2,5) см завширшки і 5 см завдовжки. Для зеленої чашечки використайте стрічку 6 см завдовжки і 2.5 завширшки. Створення маленьких бутонів – розумне застосування залишків стрічок.

Складіть стрічку для бутона і виконайте туге призбирування. Обгорніть призборений бутон стрічкою для чашечки і зшийте їх. обріжте кінці бутону.

 

 

 

Складчаті троянди

Активное изображение

 

Такі троянди робляться з єдиного шматка стрічки за допомогою техніки складання. Для цього добре підходять стрічки 4 см завширшки і Активное изображение30-50 см завдовжки. Пам’ятайте, що краї троянди мають перебувати на одному рівні, щоб центр квітки не висувався вперед.

Отже загАктивное изображениеніть стрічку справа. Ще раз загніть впоперек попередньої складки. Тоді проверніть навколо 5-6 разів, щоб отримати скручений центр квітки. Це – секрет успіху. Прошийте отриманий центр, але нитку не обрізайте. Відігніть стрічку зліва. Нахиліть центр (щоб збільшити простір між складками) і закрутіть його по діагональній складці відігнутої стрічки. Прошийте складки, щоб закріпити слої. Ще раз відігніть зліва стрічку і закрутіть із складкою навколо квітки. Слідкуйте, щоб між пелюстками різних рядів було достатньо повітря. Закріпіть, прошивши. Повторіть цю процедуру необхідну кількість разів (5 для маленької троянди, 7 і більше для великої). Обріжте зайву стрічку і закріпіть її  край.

 

 

 

 

 

Виготовлення листя

Гостроверхе листя із зборкамиАктивное изображение

Використовуйте стрічку завширшки 4 см і завдовжки 9 см. Загніть краї стрічки вниз, як на малюнку. Видаліть нижній дріт. Прошийте ни жній край, слідкуючи, щоб захоплювати обидва шари тканини. Стягніть нитку і 2-3-чі обвийте основу ниткою і закріпіть. Такі листки можна пришити безпосередньо до виробу, а можна кріпити на стебло, обгортаючи основу стрічкою чи ниткою.

Секрети моделювання: використовуйте стрічки, що переливаються, а також експериментуйте з кольором, адже не всі листки

конче зелені.Активное изображение

 

 

Гостроверхе листя із складками

Використовуйте стрічки 9 см завдовжки і 4 см завширшки або 6 см завдовжки і 2,5 см завдовжки.Активное изображение

Складіть стрічку так, як і в попередньому випадку, але і справа і зліва закладіть складки. Прошийте по нижньому краю і туго обмотайте основу листка ниткою. Закріпіть нитку і обріжте її разом із зайвою тканиною листка.

Листки із U-подібним призборюванням

Використовуйте стрічку 4 см завширшки і 10, 13, 15 см завдовжки, залежноАктивное изображение від потрібного розміру листка.

Виконайте U-подібне призборювання і міцно затягніть нитку. Закріпіть.

 

Листя вітрилоподібної формиАктивное изображение

Для цього листя добре підходять дротові стрічки або з хвилястим краєм.

Згорніть стрічку по ширині. Видаліть дріт і зігніть стрічку по кутах. Прошийте вздовж згину кутів, нижнього краю і протилежного згину. Затягніть нитку так, щоб «кутасті» обриси вирівнялися в лінію. Не закріплюйте нитку. Розгорніть згин і надайте листку неоАктивное изображение бхідну форму, спрямовуючи складки від згину до центра.

Якщо робити вітрилоподібне листя зі стрічок, згорнутих вздовж, то дріт не виймають. Загніть нижні кути догори і зробіть кілька стібків поруч із дротом. Щоб ріжок вийшов акуратним, перш ніж загнути його. Сховайте необроблений край. Далі виконуйте так само, як і в попередньому описі.

Листки зрізані під кутомАктивное изображение

Складіть стрічку 6 см завширшки і 11,5 см завдовжки. Загніть один кут і прокладіть рядок вздовж згину. Закріпіть нитку. Розкрийте стрічку. Прошийте рядок по ширині обох половинок стрічки. Туго затягніть і закріпіть нитку. Зріжте зайві нитки і сховайте під листком. Зріжте складку тканини зі споду листка.

 


Український логопедичний сайт

загрузка...