Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

012.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Необхідні матеріали: анілінові фарби та резервна суміш (продаються у спеціалізованих художніх магазинах), пензлики для акварельних фарб, чорний маркер. З тканини підійде шовк, бязь, атлас.

Найпершим кроком для виготовлення  розпису по шовковій тканині є виготовлення ескізу на калькці. До цього потрібного  ставитися уважно, щоби не булАктивное изображениео жодної зайвої лінії, оскільки специфіка батика в тому, що резервну лінію стерти гумкою вже просто неможл иво.

Після цього необхідно підготувати тканину. Підготовка матеріалу для розпису є проста. Шовк необхідно випрати у гарячій воді, щоби позбутися від плям, які можливо є присутніми на матеріалі, оскільки в подальшій роботі це може завадити досягнення бажаного результату. Потім тканину ще мокрою необхідно випрасувати. Наступним кроком є кріплення тканини до рами. Рама, на якій виконується розпис повинна бути більшою за ту раму , на якій кріпитиметься вже готовий робота.  Отже, тканина кріпиться або канцелярськими кнопками або ж  цвяхами маленького розміру. До цього етапу роботи необхідно ставитися дуже уважно, важливо, щоб тканина була натягнута рівномірно без утворень рельєфних складочок. Після цього під спід необхідно закріпити кальку, на якій чорним маркером чіткими лініями виконано ескіз у натуральну величину. Лінії, нанесені на кальці, просвічуватимуться через тканину. Закріплювати  ескіз варто за допомогою булавок, з невеликим інтервалом по всьому периметру, оскільки в такому випадку калька зафіксована чітко і не буде рухатися.

Перший етап при виготовленні Активное изображениерозпису по тканині в техніці холодного батику – це нанесення резервної суміші. Наповнивши скляну трубочку резервом, необхідно  повільно та обережно наносити його на тканину. Лінії чітко йдуть по ескізу. Для того, щоби фарба (при заливанні фону) не розтікалася на підрамник,  необхідно провести прямі лінії на краю тканини.

Всі лінії в даній техніці мають бути з’єднані, оскільки в протилежному випадку фарба розтечеться по всій тканині. Руку під час нанесення потрібно тримати паралельно тканині, щоб резервна суміш рівномірно витікала з скляної трубочки.  Після нанесення резервної лінії потрібно почекати деякий час, для того, щоби вона висохла.

Наступний крок – це процес нанесення фарби.  Наносити фарби потрібно обережно та уважно. Важливий момент, коли поєднуються кілька відтінків. ПісляАктивное изображение нанесення одного кольору необхідно швидко наносити поряд інші, оскільки при висиханні анілінові барвники між собою  не поєднуються, що призводить до утворення ліній між відтінками, а для батика – це неприпустима помилка. Важливо також під час фарбування не потрапити барвником на резервний контур, аби уникнути його зафарбовування.  Щоби зберегти світлі місця на тканині для передачі  форми, необхідно саме в тому місці проводити пензлем простою водою

Після того як вся кольоровАктивное изображениеа гама вже вирішена і розпис готовий,  необхідно  зробити запарення батика. Запарку роблять для того, щоби в майбутньому під час потрапляння вологи на роботу, фарба не розмилася. Отже, батик необхідно нак рити чистою білою тканиною, закип’ятити воду і тримати на паровій бані кілька годин. Після цього роботу обережно потрібно зняти та просушити. Прасувати розпис виконаний в техніці холодного батика суворо забороняється, адже в такому разі роботу буде  зіпсовано. Прасувати можна лише роботи, виконані в техніці гарячого батика.Активное изображение

 

 

Кінцевий результат -  це натягнення  готової роботи знову на підрамник. При цьому під с аму роботу необхідно натягнути білу тканину. Це роблять для того, щоби уникнути просвічування роботи на світлі, оскільки шовк є тонким матеріалом, а зайві елементи на фоні роботи заважатимуть сприйняттю зображення. Найкраще для основи брати тканину, що має густу волокнисту основу, наприклад, бязь. Тканину основи натягують першою, а потім тканину із зображенням.

А тепер кілька варіантів для натхнення:

Активное изображение Активное изображение Активное изображение Активное изображение

Активное изображение Активное изображение

І кілька контурних ескізів:

Активное изображение Активное изображение Активное изображение Активное изображение

Активное изображение Активное изображение Активное изображение Активное изображение

Активное изображение Активное изображение Активное изображение

 


Український логопедичний сайт

загрузка...