Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

017.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Нині немає необхідності ткати тканину, щоб шити з неї одяг, як це колись було в давнину. Однак ткацтво – не лише чудова техніка для створення особливих речей, але й добре розвиває дитячу моторику, уважність та акуратність, а крім того – вводить дитину у світ рідних традицій.

У давнину ткали на верстатах, а нині використовують рамки квадратної та трикутно ї форми. Активное изображение Щоб виготовити їх, слід узяти дерев’яну основу дещо більшу за необхідний розмір  і акуратно через певний проміжок закріпити на ній чисті міцні шпильки з великими голівками (або декоративні гвіздки). Проміжок, через який Ви закріплюєте шпильки, має значення – чим він більший, тим витканана тканина буде рідшою. Можливе також ритмічне поєднання різних проміжків( напр. 3 коротких і 1 довгий), що створить особливу фактуру тканини.

Також для ткацтва слід мати човник і довгу товсту голку, яку зручно виготовити зі спиці.

Загалом, процес ткання – переплітання ниток основи (повздовжніх ниток) та ниток піткання (поперечних). Краса виробу залежить від того, яка фактура і який порядок переплетення ниток основи і піткання. Для основи часто використовують бавовняну чи лляну пряжу, а для піткання – вовну, шовк, сизаль тощо, але можливо використовувати шерстяні нитки і для основи, і для піткання.

Для початку можна виткати килимок у народному стилі.

Для основи підготуємо міцні вовняні чи бавовняні нитки №10, колір яких немає значення. Для піткання – вовняні кольорові нитки. Також візьмемо рідкий гребінець, щоб притискати нитки.

Узявши рамку, на горизонтальні планки наб’ємо маленькі цвяшки на відстані 1 см один від одного. Першу нитку основи прив’язуємо до першого цвяшка. А потім натягуємо зверху вниз і знизу вверх через всі цвяхи і закріплюємо на останньому.

Тепер протягаємо нитку піткання через нитки основи почергово: парні зверху, а непарні знизу, на краю виконуємо невеличку дугу і притискаємо гребінцем. Другий ряд ідемо у зворотньому напрямку, щоб парні нитки основи були знизу, а непарні – зверху, знову робимо дугу. Притискаємо гребінцем. Через кілька рядків колір можна поміняти.

Так виконується найпростіше полотняне ткання. Можна спробувати й іншу техніку – перекривати ниткою піткання через кожні дві нитки. Якщо одну нитку піткання темного кольору чергувати із світлою ниткою – утворяться смуги у вигляді стовпчиків.

Якщо брати рамку невеликого розміру, можна створювати квадрати, з яких потім збирати речі, як з мотивів, сплетених гачком. На рамці слід закріпити гвіздки як на вертикальних,  так і горизонтальних планках. Способи переплетення можуть теж бути різними.

1.     подібний до полотняного: спершу закріплюється нитка вертикально до рамки, а потім робиться переплетення, пронизуючи натягнуті нитки через одну горизонтально. Дійшовши до останньої нитки основи у кінці рядка, нитку піткання накидають на перший гвіздочок, а тоді роблять другий рядок у зворотньому напрямку: якщо нитка першого ряду проходила під ниткою основи, то тепер вона має бути над нею і навпаки. Слід мати на увазі, що цей спосіб підходить для досить товстихАктивное изображение ниток, адже забиті цвяшки задають певну «рідкість» витканого. Якщо гвіздки забивати лише на 2 паралельних планках, то слід не забувати закладати певну дугу на кінцях, а також зручно використовувати так званий човник, намотуючи на нього нитку.

Активное изображение

2.     Натягування ниток у певній послідовності (див. зображення).

Активное изображение Активное изображение Активное изображение

Так ткучуть і на трикутній рамці:

Активное изображение Активное изображение

3.     Щільне переплітання:

Активное изображение Виготовляємо рамку, необхідного розміру.

Активное изображение Закріплюємо нитку на першому гвіздочку нижнього ряду.

Активное изображение Протягуємо нитку до першого гвіздочка верхнього ряду.

Активное изображение Зачіпляємо її за наступний гвіздочок і опускаємо вниз, де заводимо за третій.

Активное изображение Продовжуємо далі, зачіпляючи нитку через два гвізки, один пропускаючи між ними.

Активное изображение Дійшовши до краю, повертаємо нитку під кутом 90 і зачеплюємо за другий гвіздок.

Активное изображение Пропустивши 1 гвіздок верхнього ряду, зачіплюємо нитку за другий.

Активное изображение Виконуємо перпендикулярні до попередніх ряди за таким самим принципом.

Активное изображение Дійшовши до краю, знову повертаємо нитку під кутом і зачеплюємо за вільний гвіздок.

Активное изображение Тепер, перевівши нитку на протилежний бік. маєАктивное изображениемо охопити один вільний гвіздок (той, що раніше пропускали) і один задіяний.

Активное изображениеТаким чином нав"ємо і втретє, повернемо нитку і пустимо їїміж першим і другим гвіздком.

Активное изображение Тепер, узявши довгу голку, простромлюватимемо її між нитками то знизу, то зверху.

Активное изображение Активное изображение Активное изображение

Вивівши нитку на протилежний від початку край, оповиваємо нею навколо вільного і задіяного гвіздочка і застромлюємо голку у протилежному напрямку, чергуючи "проходи" під і над натягнутими нитками.

Таким чином отримаємо досить цупку тканину, а ритмічно "пропускаючи" нитку, можна отримати візерунок, напр.

Активное изображение

Або ж пропускаючи вниз одразу дві нитки у парних рядках.

4.     Можна виконувати плетіння одразу трьома різнокольоровими нитками.

Активное изображение

5.     А так утворюють картатий і смугастий візерунок.

Активное изображение Активное изображение

Активное изображение Активное изображение

Коли мотив сплетено, його обережно знімають з рамки. За бажанням краї можна обробити гачком. З багатьох квадратів можна виготовляти шарфи, пледи, сумки, хустки, пончо тощо.

Активное изображение Активное изображение

Активное изображение Активное изображение

Успіхів!

 


Український логопедичний сайт

загрузка...