Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

012.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Опановувати цю техніку можуть вже діти старшого дошкільного віку. Раніше її навіть рекомендували для садочків

Інструменти та матеріали, необхідні для роботи в техніці ізонитки

1.     Голка з широким вушком

2.     Кольорові котушкові нитки №20-40

3.     Ножиці

4.     Коротке шило (довге можна обрізати)

5.     Шматок   пінопласта для підкладки під час проколювання шилом, щоб не попсути поверхню столу

6.     Кольоровий картон чи оксамитовий папір, наклеєна на картон для міцності.

Розмір картону чи паперу на початковому етапі має бути приблизно 10Х15 см (великий аркуш картону не зручно повертати під час роботи, щоб слідкувати за положенням нитки на виворітній та лицьовій стороні).

7.     Лінійка. Її можуть замінити трафарети, виконані з цупкого картону, з нанесеними по краях позначками. Кількість позначок на усіх сторонах трафарету має бути однаковою. Дуже зручні трафарети кіл, виконані з цупкого картону. На трафарети варто нанести різну кількість поділок.

 

Підготовка до роботи з ізоиткою

1.     На аркуш кольорового картону з виворотнього боку наносять малюнок (кут, коло, дугу тощо). При цьому можна використати трафарет

2.     По лініях з виворітнього боку наносять розмітку для дірочок (по трафарету чи лінійці). Кількість дірочок з обох боків кута має бути однаковим.

3.     Підклавши пластину пінопласту, шилом проколюють дірочки відповідно до розмітки. З лицьового боку будуть отвори, що повторюють малюнок на вивороті.

Зображення кутів

Навчитися зображати в техніці ізонитки різні кути легше, ніж кола. Тому варто починати навчання саме з кутів.

Спершу слід навчитися зображати один кут, а потім композицію з двох-трьох окремих кутів.

Визначивши вершину кута, намічують потрібну кількість отворів з відстанню між ними приблизно 1 см.

На малюнку зображено послідовність зображення кута з виворітного та лицьового боку. Нанісши малюнок на виворітну сторону картону, зробивши розмітку для дірочок і проколовши їх, починаємо зображати кут ізониткою. З виворітного боку у нижній отвір вводимо голку з ниткою. З лицьового боку направляємо голку у вершину кута. З виворітного боку вводимо голку у другий отвір від вершини правого боку кута, з лицьового боку виводимо голку у другий отвір внизу справа.

З виворітного боку, з другого нижнього отвору лівої сторони вводимо голку в третій знизу отвір лівого боку, на лицьовій стороні з третього нижнього правого отвору направляємо голку в третій зверху отвір на лівій стороні.

З вивороту з третього верхнього отвору на правій стороні виводимо голку в четвертий отвір на правій стороні. На лицьовій стороні з четвертого згори отвору направляємо голку в четвертий отвір знизу на правій стороні.

З вивороту, з четвертого лівого отвору знизу вводимо голку  п´ятий отвір з лівого боку, на лицьовій стороні з п´ятого знизу отвору на правій стороні вводимо голку в п´ятий зверху отвір на лівій стороні. На лицьовій стороні нитки перетнуться, а на виворітній будуть самі стібки.

З вивороту голку з ниткою спуститься вниз по правій стороні з п´ятого отвору в шостий, по лицьовій стороні, вийшовши з шостого отвору згори зліва, нитка направиться в шостий знизу отвір на правому боці, перетнувши усі нитки.

З вивороту, вийшовши з третього зліва отвору, вводимо голку в четвертий верхній отвір з лівого боку. На лицьовій стороні вводимо голку в сьомий отвір по лівій стороні і виводимо голку з вивороту з останнього нижнього отвору на вершину кута.

 

Опанувавши виконання кута, переходять до виконання суміжних кутів, трьох-чотирьох кутів із спільною вершиною. Відстань між отворами на сторонах кутів можна зменшити до 0,5 см. Також можна перейти і до виконання іншого варіанту:

Зображення кіл

До зображення кіл у техніці ізонитки переходять після опанування композицій з кутами.

Малюємо кола на виворітній стороні картону, можна використовувати трафарети. Розмічуємо і проколюємо отвори. Почати роботу можна з будь-якої точки.

Розмір вишитого кола залежить від довжини хорди – лінії між двома точками.: чим коротша хорда, тим більше внутрішнє коло. Визначене на початку роботу число отворів слід запам´ятати, щоб потім, коли слід буде замінити нитку, за певним числом відновити її.

На малюнку - хорди з 9, 5 і 12 отворів.

Після того, як розмітку зроблено і отвори проколото, починають роботу. Для зразка візьмемо хорду з 12 отворів. Вводимо з вивороту голку у отвір 1 і спрямуємо у отвір 12. З вивороту просуваємося на один отвір вперед по колу і виводимо голку в отворі 2. На лицьовий бік з отвору 2 виводимо голку з вивороту в отвір 3. З отвору 3 вводимо голку на лицьовий бік в отвір 14 і так далі  по колу.

Одне і те саме коло можна виконати при хордах різної довжини нитками різного кольору. Оскільки хорди будуть різними, то і внутрішні кола будуть різними.

Дуги

Дуги і спіралі виконуються так само як і коло. Малюємо їх на виворітній стороні від руки, поділки також можна наносити від руки, намагаючись, щоб відстань між поділками була однакова. Принцип виконання такий, як і в кола. Слід запам´ятати кількість отворів, коли виводите першу нитку. Почати можна з будь-якого кінця нитками різного кольору: скажімо, спершу вишити з одного кінця з одним числом отворів, потім з іншого кінця з іншою кількістю отворів.

Якщо забули, зі скількома отворами починали роботу, подивіться на останню нитку. Ї., серед тих, що перетинаються, знайти легко – вона завжди верхня. Підхопіть нитку на кінчик голки і порахуйте отвори, які вона поєднує. Це підкаже, звідки починати роботу.

 

 

А ось кілька зразків повправлятися:


 

 


Український логопедичний сайт

загрузка...