Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

018.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Активное изображение Активное изображение

Така спідниця шиється з двох слоїв (можна це обіграти і зробити кожнен слой –іншим кольором) з легких тканин на зразок фатину, м’якої сітки чи органзи. Ми шили з найм’якішого фатину, однак, якщо таку спідницю шити як нижню до пишної сукні, варто узяти фатин середньої жорсткості.

Для початку слід визначитися з довжиною спідниці та необхідною кількістю тканини. Від загальної довжини спідниці відніміть 8 см (кокетка) та 3.5 см (рюші). Ту довжину, що лишилась поділіть, на 2. Верхній ярус зробіть на 2 см коротшим, ніж нижній. Наприклад 9 та 11 см.

Для кокетки візьміть прямокутник крепсатину завдовжки 1 м 22 см (2 см припуски на шов) і завширшки 19 см (по 1 см припусків на шви і 0.5 см на підгин).

Для верхнього ярусу потрібно смуга приблизно 7 м завдовжки і 9 см завширшки (розрахунок тканини: 7м/1,5м*0,09=0,42м), де 1,5 ширина тканини (ширина тканини може бути інша, так само, як і ширина ярусів).

Для нижнього ярусу необхідно приблизно 16,5 м тканини довжиною і 0,11 м шириною (розрахунок тканини: 16,5 м/ 1,5 м*0,11=1,21 м), де 1,5 м ширина тканини.

Для рюшів потрібна смуга 44 м завдовжки та 0,07 м завширшки (Розрахунок тканини: 44 м/1.5*0,07м =2.05м), де 1,5 м ширина тканини.

Тепер можна визначитися з розрахунком тканини. Варто взяти на 0,25 м більше, на непередбачені випадки.

Таким чином, за цими розрахунками слід взяти 2,25м білого фатину і 2 м рожевого для ярусів. Також слід взяти м’яку гумку завширшки 2,5 см і флізелін завдовжки 1,22м і 0.1 м завширшки.

Опис: наріжте рюші, використовуючи смужку ккартону 7 см завширшки (прикладаючи її до тканини, скледеної вчетверо). Відрізаючи смужку, згортайте її рулоном і акуратно відкладайте, щоб потім розділити на 2 частини. Також майте на увазі, що кроїти слід по ширині, тоді рюші виходять найкраще.

Таким самим чином наріжте яруси, використовуючи для зручності картонні смужки завширшки 9 см та 11 см. Розкладіть смужки по ярусах. Має вийти 4 купки з рулончиками для ярусів і 2 – з рулончиками для рюшів.

Зберіть рюші по центру смужки за допомогою спеціальної лапки чи встановивши максимальний ступінь натягнення верхньої нитки. Смужки рюшів не зшивайте між собою, а лише накладайте одну на одну.Зібравши рюші для нижньої спідниці, відкладіть їх у бік, окремо від рюшів верхньої.

Тепер зберіть верхній та нижній ярус нижньої та верхньої спідниці у кільця. Уважно стежте за тим, щоб у кільцях не було перекрутів. Акуратно відкладіть яруси у окремі місця.

Візьміть рюші та нижеій ярус. Розкладіть їх лицем до себе. Накладіть середину розгорнутої рюші на край нижнього ярусу та прострочіть. Те саме зробіть і з другим комплектом.

Протилежний край нижнього ярусу зберіть спеціальною лапкою. Якщо лапки немає, прострочіть по краю максимально широким швом і потягнувши за нитку, зробіть брижі. Але перед цим, щб брижі рівномірно лягли по спідниці, верхній і нижній ярус поділіть на 8 частин і помітьте крейдою, а потім ці частини скріпіть булавками і збирайте брижі. Тоді брижі будуть рівномірними і робота йтиме швидше.

Зшийте нижній та верхній яруси, лишаючи 1 см припуск на шов. Зшийте аналогічно інший комплект. Зріжте припуски до 0,5 см та вилучіть нитку, що збирала тканину.

Зберіть верхній край верхнього ярусу спеціальною лапкою.

Розріжте флізилін на 2 смужки завширшки по 5 см та приклейте його праскою вздовж довгого краю прямокутника з крепсатину. Вирівняйте краї ножицями.

Складіть прямокутник навпіл так, щоб вийшов прямокутник 19 см на 61 см, заколіть булавками. Відмітьте середину шва крейдою і відкладіть від неї 3 см. Поставте ще одну позначку. Зшийте прямокутник у кільце, прокладаючи шов від міток до країв. Таким чином ви лишите місце для засилення гумки. Виверніть кокетку на лице і складіть її навпіл, виворотом всередину. Притисніть згин і сколіть булавками.

На відстані 3,2 см від згину зробіть шов по колу. Від цього шву, відступивши ще 2,5 см, зробіть ще один.

Прикладіть зібрану частину спідниці до зовнішнього. Проклеєного. Краю кокетки. Скріпіть швом «вперед голка». Зшийте кокетку зі спідницею, обробіть краї. Повторіть те саме для другої спідниці, пришивши її до другого краю кокетки. У вас має вийти дві спідниці – внутрішня та зовнішня, які пришиті до країв зігнутої навпіл кокетки.

Засильте гумку в кокетку. Зшийте краї гумки.

Активное изображение


Український логопедичний сайт

загрузка...