Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

012.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Дитинство неможливо уявити без казок. Хто не боровся із змієм, як Котигорошко, не подорожував на летючім кораблі, не мріяв про яйце-райце? Казки розвивають дитячу фантазію і розповідають про основні життєві закономірності, прищеплюючи народну мораль. Але часом навіть барвистий світ казки потребує увиразнення, тоді варто спробувати розповідати її по-новому.
Театралізована казка
Казки можна інсценізувати. Доберіть з іграшок необхідних героїв і демонструйте їхні дії на столі чи дивані. Найлегше – озвучити казку, надаючи кожному герою характерну рису. Наприклад, казку «Курочка ряба» можна супроводити імітацією манер героїв, озвучуванням подій:
Жили собі дід (кахи-кахи) і баба (ох-ох). І булла у них курочка Ряба (ко-ко-ко!) Знесла якось Курочка яєчко не просте (ах!), а золоте (це ж треба!). Дід (кахи-кахи) бив-бив (тук-тук) – не розбив. Баба (ох-ох) била-била (тук-тук) – не розбила. А мишка (пі-пі-пі) бігла, хвостиком махнула (вжух!), яєчко впало (бум!) і розбилось (хрясь!). Дід (кахи-кахи) плаче (у-у-у!), баба (ох-ох) плаче (і-і-і), а курочка куд-кудаче (ко-ко-ко!). «Не плач, діду (у-у-у! кахи-кахи!), не плач, бабо (і-і-і, ох-ох!), я знесу вам нове яєчко, і не золоте (це ж треба!), а просте.
Музичні казки
Казку можна супроводити і звуками, якщо серед іграшок знайдеться дзвіночок, бубон, дерев’яні ложки, сопілка, ксилофон тощо. Наприклад, розповідаючи казку про Червону Шапочку, можна відтворити, як шумів вітерець, дзвеніли дзвоники на галявині, як біг вовк, підіймалися по сходинках до будиночку бабусі, стукали у двері, як грав лісоруб, повертаючись додому тощо.
Пальчикові казки
Також казки можна показувати на пальцях. Найпростіша з таких казок _ «Сорока-ворона». Але можна зображати пальцями і самостійні казки, наприклад «Цап та баран». Коли говоримо про Цапа – стискаємо кулак і виставляємо не зігнутими вказівний і мізинець, а коли про Барана – згинаємо пальці відставленими догори. Щоб зобразити вовка, з’єднуємо середній та безіменний палець із великим, а вказівний і мізинець відставимо у вигляді вух.
Тактильна казка
Ця казка потребує завчасної підготовки. Необхідно заготувати картонні картки з різними поверхнями: шерстяну, хутряну, круп’яну, квасолеву, паралонову тощо. Картки слід тримати стосом у руці і кожну подію в казці супроводжувати торканням однієї з карточок дитячої долоньки. Так гладимо коротеньке хутро Пана Коцького і довгу шубку Лисички, м’якенького Зайчика і ворс Кабанчика, демонструємо кору дерева, на яке заліз Ведмідь і хмиз, у який зарився Кабан. Після кількох розповідей, можна спробувати «пройтися» картками по дитячій долоньці, але вже без тексту. Чи згадає дитина героїв на дотик?
Так само можна зробити і казку запахів, приготувавши мішечки з м’ятою, чаєм, кави, лаванди, хвої тощо.  Казка-гра
Маючи іграшковий намет можна влаштовувати казку-гру. Чудово придасться «Рукавичка». Якщо дітей кілька, можна розподілити ролі, якщо малюк один, то він обере собі героя, а решту виконуватимуть ляльки. Отже, Ви проказуєте казку, а відповідно до цього у рукавичку приходять мишка, жабка, зайчик, лисичка і т.д.
Успіхів!

Український логопедичний сайт

загрузка...