Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

012.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Обрати дитячий садочок – рішення дуже важливе. Адже дитина вийде з маленького затишного кола сім’ї у великий світ, де вона проводитиме щодня багато годин з іншими людьми. Кожній мамі важливо, щоб у її відсутність дитина була у безпеці, доглянута й комфортно себе почувала. Затишок садочку, створений вихователем мікроклімат визначить не лише подобатиметься дитині у садку чи ні, але й вплине на її поведінку у майбутньому. Тому оцінювати садочок слід відповідально й далекоглядно.

Обираючи садочок, варто обійти усі «претендуючі», обдивитися, поспілкуватися з працівниками, дітьми, батьками, відзначаючи переваги кожного дошкільного закладу.Чудове джерело інформації - дільничний педіатр. Він не лише постійно спілкується з дітьми і батьками, але й має власну "статистику" частоти захворювань, теж, погодьтеся, важливий чинник. Все ж якщо після такого дослідження все ще важко визначитися, зробіть таблицю, де позначите кожну перевагу й ваду. Вибудувавши переваги у пріоритетному порядку, зможете зробити свій вибір раціонально. Отже, на що звертати увагу?

Тип закладу

Нині у великих містах існує великий вибір дошкільних закладів – від державних до приватних, серед них є садочки, що займаються за певними методиками, є спеціалізовані-лікувальні, що передбачають обов’язкові процедури чи заняття тощо. Однак сам факт такої специфіки садочка не повинен засліплювати (окрім, звичайно, потреби дитини у особливих умовах лікувального садочка), слід оцінити дошкільний заклад за різними показниками (Скажімо, один з садочків, що займається з дітьми за «модною» системою не мав ліжечок, і батьки були змушені забирати дітей одразу після обід – чи готові Ви до такого повороту подій?). Якщо ви хочете віддати дитину саме до такого «системного» садочка, добре ознайомтеся з  специфікою цієї системи: чи саме Вашій дитині буде комфортно у групі змішаного віку, чи готові Ви до того, що вона співатиме на Різдво протестантські гімни і чи згодні, щоб вона вивчила букви аж у початковій школі?

Якщо Ви не готові до  «системного» садочка, однак бажаєте стимулювати розвиток дитини, зверніть увагу на садочки з так званими «додатковими освітніми послугами». Зазвичай це заняття з розвитку мовлення, математики, співів, танців, малювання та англійської мови. Спосіб надання послуг – різний. Можливі варіанти комплексних занять з окремо сформованою групою садочка (її набирають на початку навчального року і діти перебувають у ній постійно), або ж функціонування окремих гуртків (діти навчаються у різних групах, а у певний час вихователі розводять їх по гурткам, кількість яких батьки обирають індивідуально). Варто також поцікавитись, хто саме надає ці освітні послуги. Можливі варіанти: спеціалізовані фірми або ж «вільнонаймані» вчителі. Оцінити їхні здібності і можливості можна лише за результатами роботи: у наш час фірма не є гарантом якості. Однак у будь-якому випадку пам’ятайте, що за державною програмою усі дітки, що відвідують садочок, неодмінно мають заняття з розвитку мовлення, математики, музики, танців та малювання, щоправда у меншому обсязі.

 

Матеріальний стан

Зрозуміло, дуже хочеться, щоб ті 8 годин, які дитина перебуває у садочку, її оточували гарні й сучасні речі. Тому матеріальна база також важливий критерій. Однак не будьте засліплені зовнішнім блиском деяких садочків, оцініть реалістично: яке його походження? І річ зовсім не втім, що Вам доведеться робити суттєві вливання у бюджет садочка, а в тім, що дуже часто у таких закладах дітей розглядають як інструмент спустошення батьківської кишені. Їхній статус у групі залежить не від особистих здібностей, а від посад чи статків батьків. Тому попри євроремонти й зимові садки у таких закладах дуже дискомфортно.

Матеріальна база садочка є достатньо доброю, якщо він має басейн, актову залу з музичним центром та принаймні піаніно, фізкультурну залу, медичний кабінет; у групах – спальні місця, столики й стільчики, шафи, ігри та іграшки, сан.вузол. Якісь покращення Ви зможете внести спільно з іншими батьками, і купуючи щось Ви будете певні, що всі зібрані гроші підуть лише на ваших дітей.

Безпека

Оцініть садочок з точки зору безпеки. Чи є на дверях охоронець і як легко він впустив Вас – чужу, незнайому людину? Ті неприємні хвилини, коли Вас не впускають до приміщення, насправді свідчать на користь закладу: значить ніякі сторонні не лякатимуть дитину. У зв’язку з цим слід із розумінням поставитись, що Вас не впустять розглядати групу, коли в кімнаті діти. «Екскурсію» Вам може провести лише вихователька.

Огляньте подвір’я: на ньому недоречні високі суцільні кущі, які ховають дітей від погляду виховательки, не може бути й мови про сліди посиденьок старшокласників чи пенсіонерів сусіднього будинку (навіть якщо це не пляшки й шприци). Також зверніть увагу на чистоту подвір’я та будиночків, альтанок. Оцініть загальний стан будівель та конструкцій подвір’я (зрозуміло, на ньому не має бути руїн, понівечених залізних конструкцій, поламаних лавок – усе це свідчить проти дошкільного закладу).

Також уважно придивіться до кількості незаблокованих виходів з садочка, зверніть увагу на протипожежні засоби.

Близькість до будинку

Цей критерій не є особливо важливим у наш час. Однак часом слід врахувати і його: наскільки зручно буде добиратися до садочка морозними ранками чи листопадовими вечорами.

Вихователька

У садочку, як і скрізь у нашому сучасному житті, успіх усього залежить від людського фактору. Тому так важливо ретельно оцінити виховательок групи. Висновки слід зробити з двох позицій: власної розмови та розповідей інших батьків. Розмову з вихователькою бажано провести у присутності дитини, бо Ви зможете оцінити реакцію виховательки на неї – чи буде вона прагнути спілкування з малям, чи запрошуватиме до садочка тощо.  Під час розмови Ви можете розпитати про особливості режиму дня, методи виховання.

Обов’язково з’ясуйте: як карають за погану поведінку? І яка поведінка такою вважається?

Чи бувають випадки, коли хтось з дітей систематично не спить? (Якщо такого не буває, це має насторожити, адже трапляються обурливі випадки, коли дітей допоюють седативними засобами).

Що роблять з дітьми, які не сплять? (У окремих випадках існує практика забирати дитину з собою, коли вихователька іде на посиденьки – це також має насторожити, адже означає, що решта дітей лишилася без нагляду)

Чи годують дітей, які погано їдять? І у якій формі це проходить (примус чи вмовляння?)

Попитайте про правила садочка (наприклад, не приносити їжу та нем’які іграшки; необхідність довідки після пропуску понад 3 днів – від неухильності їх дотримання залежить здоров’я Вашої дитини).

Також варто звернути увагу на мовну культуру вихователя, адже дитина переймає слова і мовні звички.

У батьків поцікавтесь про їхні враження від виховательки, яким є її ставлення до дітей. А також дізнайтесь, як давно вона працює з дітьми. Хоча значний стаж роботи не є гарантом дитячого комфорту. Часто молоді виховательки, часом навіть студентки, підходять до роботи з ентузіазмом, запроваджуючи нові методики навчання, організовуючи цікаві заходи тощо і їхня самовіддача здатна переважити усі інші «пункти» оцінки садочка. Поцікавтеся, чи мають місце випадки «задобрювання» виховательки цукерками, подарунками тощо (не плутайте з подарунком на 8 березня та день народження), як часто збирає гроші батьківський комітет і на які потреби. Сам факт збору не повинен Вас насторожувати. Слід реально дивитися на речі, адже садочок коштує лише 6 гривень на день, тому часом деякі покупки необхідні передусім самим дітям.

Обидві оцінки – особисту й «зовнішню» варто поділити на два, однак обов’язково врахувати, обираючи садочок.

Цікавість буднів

Також можна з’ясувати такі речі:

Скільки свят проводять у групі упродовж року? (Найбільша кількість у деяких «системних» садках)

Чи співпрацює садочок з ляльковими театрами, іншими колективами, що дають виїзні вистави?

Як часто дітей фотографують?

Це, звісно, не життєво важливо, однак ви не бачитимете дитину 8 годин на день, тому так хочеться, щоб вона не сумувала, а Ви мали можливість помилуватися нею.

Сподіваємось, що ці поради допоможуть обрати Вам саме той садочок, де Вашій дитині буде найкраще.


Український логопедичний сайт

загрузка...