Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

3.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Цього року ми  святкували день народження в британському стилі, оскільки англійська - улюблений урок нашої школярки. Зустрічав дітей "ведмедик Паддінгтон" - для нього був зроблений обруч з вушками і бирочка: "Будь ласка, подбайте про цього ведмедика. Дякую".

Ведмедик вітається з дітьми і запрошує в уявну подорож до Лондона. Перш ніж пройти у кімнату, де буде святкування, можна зіграти в гру "Митниця": дітям пропонують назвати своє ім‘я і речі, на ту саму букву, які ти береш із собою в країну.

Далі Падінгтон: На кордоні слід також перевірити ваші знання про Сполучене королівство Великої Британії, Шотландії та Північної Ірландії, саме так офіційно називається ця країна.

1.     Яке місто є столицею Британії?

2.     Як називається Лондонський вокзал? А Аеропорт?

4.     Яка найбільша річка на острові?

5.     Хто очолює державу?

3.     Кого з видавших британців ви знаєте?

Коли діти назвуть  Шерлока Холмса, Падінгтон каже, що нещодавно і сам познайомився з ним і навіть брав участь у дивовижній пригоді: розшуку коштовностей з королівської скарбниці. Ми дуже наполегливо попрацювали і подумали: а чому б не перетворити цю справу на пригоду для вас?

Отже, справа "Таємниця королівських коштовностей"!

На різних етапах нашого розслідування ми отримуватимемо конверти із завданнями. За виконання яких матимемо картки із зображенням лондонських пам"яток і дивовиж. Їх ми клеїтимемо на спеціальну поле, яка пізніше підкаже місце, де сховано скарби.

(Завчасно треба підготувати картонне поле на 9 квадратів на якому написати назви тих чи інших пам"яток, на картках буде лише зображення пам"яток, тож діти матимуть ще й правильно розмістити їх. Тоді вони побачать, що на картках є кольорові букви. Їхній секрет буде розкрито пізніше. Зображення вирізали тут). 

  Конверти, у яких ,ekb картки із завданнями + ігри. Картки з Лондоном отримують тільки за виконання завдань.

 1.     Розгадати ребус із прапором. Паддінгтон розказує, як склався британський прапор, звертає увагу, що він складається з кількох хрестів. У цьому ребусі треба домалювати лінії, яких не вистачає. Нижче - зашифровано "лист", а в сценарії напис був англійською і це спантеличило дітей, вони не відразу здогадалися.

2.     Гра із монетками (налити у великий посуд воду і поставити пластикову склянку. По черзі кидаємо монетки, програє той, на кому пластянка втоне).

3.     Завдання на спостережливість: кожному дають список речей (ті, які є у вас вдома 5-7 позицій), слід знайти їх і записати номер (який Ви завчасно покладете біля). Щоб ускаднити завдання, можна написати перелік англійською.

4.     Завдання із книжковим кодом (код має вигляд: 32 с., 15 р. 4 сл.- це значить, що у книзі про Падінгтона шукаєм 32 сторінку, 15 рядок і 4 слово, маємо знайти всі слова і скласти з них речення).

5.     Графічний диктант. Готуємо аркуші в клітинку. На кожному позначаємо точку по середині лівого краю, а з протилежного боку - 3 точки одна на одною з певним проміжком. Ці три точки позначаємо: Ч., С., З. Також готуємо три сірникові коробочки, які обклеюємо червоним, синім і зеленим папером. В одну коробочку кладемо фішку. Тепер оголошуємо, що рох - означає клітинку вперед, хлоп у долоні - клітинка вгору, туп ногами - клітинка вниз. Тепер рохкайте, хлопайте і тупайте, щоб діти прокреслили лінію до тієї точки, що позначає потрібну коробку. Сам диктант краще продумати завчасно.

6.     Гра на увагу: виконання «чемних» прохань. Британці дуже ввічливі, вони дуже дбають про свої манери. Давайте і ми потренуємо такі манери. За правилами гри слід виконувати лише ті прохання, які супроводжуються словами "будь ласка". Хто виконує завдання типу: "Пострибай" - сам стає ведучим.

7.     Гра: уно. У Лондоні багато клубів для справжніх джентельменів. Там можна почитати газету, пограти в карткову гру. Наше уявлення про Лондон буде неповним, якщо ми не зайдемо в якийсь клуб. (Граємо у будь-яку настільну карткову гру).

8.     Гра: птахи, риби, звірі. У Лондоні чудовий зоопарк, завітайте до нього. Одному гравцю зав"язують очі, решта ходять навколо нього по колу. Центральний гравець промовляє: риби, птахи, звірі, а в якийсь момент торкається когось з гравців і каже: птах! Гравець має швидко назвати птаха. Повторюватись не можна. Якщо гравець загаявся, він стає на місце центрального.

9.     Гра неспівпадання питань і відповідей. У записці написано: Зустрів пана Грубера. Приємної розмови".

Треба завчасно роздрукувати питання і відповіді. Розрізати їх і скласти в окремі коробки. Діти по черзі тягнуть питання і відповідь (по двоє) і читають. Відповіді не відповідають питанням, створюючи комічний ефект.

Питання:

 Ти чистиш зуби щоранку?

Тобі подобається ходити в школу?

Ти любиш котів?

Ти чекаєш канікули?

Тебе карають за погані оцінки?

Чи часто тобі доводиться кувікати як поросятко?

Ти підслуховуєш чужі розмови?

Ти поважаєш старших?

Ти боїшся стоматологів?

Ти любиш подарунки?

Ти миєш посуд залюбки?

Ти часто їздиш у громадському транспорті зайцем?

Ти б‘єш посуд, коли сваришся?

Ти списуєш у сусіда?

Тебе слухаються батьки?

Ти радієш, коли ідеш до школи?

Ти любиш лузати насіння?

Ти б пройшла вночі через ліс?

Тобі часто сняться бегемоти?

У тебе багато таємниць?

Ти часто ходиш у гості?

Відповіді: 

Відповіді:

Не уявляю свого життя без цього.

Ні, батьки мене за це лають.

Ні, я соромлюся.

Вам цього не зрозуміти, але мені це подобається.

Звісно, це дуже захопливе заняття.

Так, але якщо я не вдома.

Я не впевнена, але друзі кажуть, що так.

Ні, це цілком марно.

Це моє улюблене заняття.

Так, але наш кіт через це скаженіє.

Щодня, окрім сьогодні.

Чому б і ні? Це задоволення!

Так, сусіди цього скоро не витримають.

Тільки якщо мене про це попросять.

Так, якщо потрібно добре виглядати.

Лише вночі і наодинці.

Тільки якщо ніхто не бачить.

По суботах це необхідність.

Так, на цьому наполягає лікар.

Так, це мета мого життя.

Ні, терпіти цього не можу.

10.  Знайти слова у кросворді. Слід узяти аркуш в клітину і вписати 6-7 англійських слів, а решту клітинок заповнити різними буквами.

11.   Скласти назви англійських міст (Бермінгем, Ліверпуль, МанчестЕр, Йорк, Кембридж, Оксфорд, Шеффілд)

МІРБЕМЕНГ, ПЕРЛУВІЛЬ, ЧАСТЕНРЕМ, КРОЙ, БЕМЖРИКД, СОКДОРФ, ФІФЛЕШД

 12.   Нагадайте дітям, що британці славляться науковцями. Можна згадати кількох з них. А потім запропонуйте скласти головоломку: розріжте квадрати на трикутники і квадрати.

13. У наступному листі стояло: Ти любиш англійську? Тоді продемонструй це!

Дітям пропонували по черзі витягати картки з буквами і складати з них англійські слова. Черга переходить тоді, поки наступний гравець не викине  6 на кубику. 

14.   Завдання: скласти телеграму зі слова «Шерлок».  

Наприклад: Швидко евакуюйте рудих лисів. Обережно. Кларк

Після того, як усі картки наклеєні на поле, діти бачать, що на картках написані букви червоним, жовтим і чорним. Але які з них правильні? Як дізнатися підказку?

На допомогу приходить Паддінгтон, який каже, що Шерлок винайшов дивовижний рожчин, що допомагає у скрутній ситуації. Він приносить три пластянки з водою (насправді з водоб лише одна, а решта з оцтом і содою), заливає дивовижний фіолетовий розчин: і дивовижно! прозора вода забарвлюється: світлофіолетовий (вода), блакитний (оцет), малиновий (сода). Фіолетовий розчин - сік червоної капусти. Після цього стає зрозуміло, що треба читати червоні букви. Прочитують слово "Камін", де й знаходять скарби - подарунки-прикраси.


Український логопедичний сайт

загрузка...