Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

015.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

 

Цей сценарій підійде для домашнього святкування у великій родині, де діти різного віку. Ідея теми виникла з гри наших дітей, які гралися в лицаря (трирічний малюк) і принцес (троє дівчат різного віку). У сценарії задіяні також їхні батьки, які перевтілюються у середньовічних героїв.

1.     З підготовчих робіт слід виконати: декорації. Можна обмежитися малюнками щитів, якими прикрасити меблі, та прапорцями, а можна з планок і решток шпалер збудувати цілий замок.

 

2.     Аквагрим. Організувати костюми усім героям не легко та й не зручно: дорослим учасникам доведеться перевдягатися. Аквагрим вирішує цю проблему. У нас були: лицар, єдиноріжка, принцеси, дракон, чарівник.

3.     Грамоти. Звісно, це гостинці для маленьких гостей. Цього разу ми купили розмальовки, загорнули їх у коричневий обгортковий папір, обв‘язали мотузочком і почепили печатку (шоколадною монеткою).

Коли всі «в образі», можна починати.

Королева: У нашому замку сьогодні свято. У моєї єдиноріжки день народження.  Ми влаштовуємо свято, але злий дракон викрав наші грамоти. Нам потрібно їх знайти і повернути! Адже для будь-якого замку немає важливішого, як його історія.

А ви знаєте, хто такі дракони? Давайте поділимось своїми знаннями один з одним. У дракона є хвіст? Дракон вміє літати? Скільки в нього лап? У нього є шерсть? А скільки голів у дракона? А які в нього очі? Що ж, я все ж сумніваюся, чи ми його впізнаємо, коли побачимо. Давайте покличемо мандрівного художника, який допоможе намалювати його портрет (на роль художника не обов‘язково брати людину з хистом, досить буде родича без комплексів). У нашому льоху є мішечок драконових зубів, вони розкриють нам таємницю драконового вигляду.

Беремо мішечок, наприклад, макарон, у якому сховані капсули від кіндерсюрпризу. У кожній капсулі – один прикметник (великий, зелений, волохатий, голкастий, округлий). Діти мають по черзі намацувати капсулу і витягати її, розкривати і оголошувати прикметник.

У цей час королева читає опис, вставляючи у пропуски витягнуті дітьми слова: «Тулуб у дракона __________, голова_________ з _________ вухами, хвіст _____________, а лапи ___________». Поки діти виконують інші завдання художник зображає портрет на великому аркуші, потім його кріплять на дверях чи стіні.

Добре, тепер ми напевно впізнаємо його.   

 Потрібно вирахувати, куди він пішов. Ось його сліди! (їх розкладають завчасно).

На слідах завдання:

1.     - назвіть мультики чи казки, де діють дракони («Як приборкати дракона», «Молочний зуб дракона Тишка»,  «Мулан», «Шрек»),  

 2 – упізнай дракона (контур і малюнок),

  

 

 

 

Далі слідів немає, мабуть, він полетів.

Щоб він нас не побачив, захистимо себе магічним колом (використати обруч чи мотузочку). Коли він летітиме,  я даватиму команду  - «в коло», а коли небезпека минула – «з кола». Помилятися не можна, бо дракон може з‘їсти. Будьте уважні. Далі хаотично давати команди: «В коло, в коло, з кола, в коло, з кола, з кола».

Дракон полетів, але хтозна де його тепер шукати.

Коли у нас проблеми, ми в середньовіччі звертаємося до Фей. Щоб знайти фею, треба знати чарівне слово. Збираємо квіти з підлоги, на деяких з них є букви. Скласти слово (зірка). Тепер давайте погукаємо фею за допомогою цього чарівного слова.

Королева: дорога Феє, злий дракон украв у нас наші родові грамоти, але мужній лицар, єдиноріжка і принцеси вирішили їх повернути. Чи не допоможеш ти їм подолати дракона?

Фея: На жаль, моїх сил не достатньо, але я допоможу вам дістатися до могутнього чарівника. (Дарує чарівну доріжку, яка приведе до нього).

Королева: Могутній Чарівнику, ми прийшли до тебе просити, щоб ти допоміг нам здолати дракона.

Чарівник: Так, я – всемогутній, тільки я можу допомогти у цій нелегкій ситуації.

Королева: Чи ж справді ти такий всемогутній? Чи не міг би ти показати нам свої можливості?

Чарівник: зараз я вгадаю колір, який обере кожен з вас.

Чарівник відвертається, а Королева роздає дітям картки різних кольорів. А тоді питає:

Скажи нам, могутній Чарівнику, який колір обрав лицар?

Синій.

Чи не міг би ти сказати нам, який колір тримає Єдиноріжка?

Червоний.

Чарівник, звісно, вгадує, діти у захваті. Фокус цього конкурсу в тому, що королева починає своє питання словом на ту саму букву, що й колір (домовлено з Чарівником завчасно): зелений – Знаєш ти…? Жовтий – Жаль, якщо ти не вгадаєш, який колір…, блакитний – Бачиш ти, який колір…, фіолетовий – Фантастично, якщо ти скажеш…

Після того, як чарівник довів свою могутність, він вирішує перевірити дітей: загадує загадки:

Не кравець, а все життя з голками ходить.

Пара довгих вушок, сіренький кожушок, скорий побігайчик, як він зветься?..

А що то за тварина?

Їй багно, немов перина.

Ляже в нього і дріма,

Рохне, стогне… сил нема.

І ніде, ні в яку пору…

Не подивиться угору…

Не баранчик і не кіт, носить шубу цілий рік.

Шуба сіра – це для літа, а зимою – інша свита.

Чарівник дає рецепт чарівного зілля, щоб зачарувати дракона.

Рецепт:

1.     Почистити і порізати ЛУБЯКО, РИНМАДАН, НАБАН. Всипати КУРОЦ, РИКОЦЯ, розмішати. Додати ГУРОЙТ. Посипати  ХІОРГИ

Діти розгадують чарівні інгредієнти, готують зілля і несуть його дракону.

Дракона слід витягти з його печери за допомогою канату (перетягування, якщо сили надто нерівні, на стороні добра тягне й чарівник і королева).

Дракон випиває зілля і повертає грамоти.

 

 


Український логопедичний сайт

загрузка...