Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

7.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Основне правило, якого мають дотримуватися батьки, доглядаючи за дво-, трирічними дітьми - підтримка чистоти (як навколо дитини, так і її тіла, одягу і т.п.). Особливу увагу варто звернути на чистоту підлоги, тому що активно рухаючись, маля проводить там більшу частину дня. Тому доцільні щоденні вологі прибирання.

На другому і третьому році життя виробляються і закріплюються щоденні гігієнічні навички (миття рук, чищення зубів, дотримання гігієнічних правил у туалеті, уміння користатися носовою хусткою і т.п.). Приклад батьків відіграє тут дуже велику роль, тому що діти в усьому прагнуть наслідувати дорослих.

Особливе задоволення приносить маляті чищення зубів, яке дитина починає близько двох років, тому що до цього в неї прорізалося їх не дуже багато. Регулярно повільно демонструйте дитині рухи щіткою. Чистити зуби потрібно вертикальними рухами, тому що найбільша кількість залишків їжі знаходиться в поглибленнях між зубами. Рухи щітки мають захоплювати і ясна, при цьому виконується корисний масаж який поліпшує кровопостачання ясен.

Ранком слід чистити зуби після сніданку, а ввечері - після вечері. Привчайте дитину протягом дня полоскати порожнину рота, особливо після вживання солодощів.

Навчайте дитину доглядати за щіткою. Вона не має кидати її на раковину. Щітку варто ретельно промити водою і поставити на місце. Вона має зберігатися ручкою вниз, бажано дитячу щіточку зберігати окремо від щіток дорослих членів родини чи тримати її в окремому футлярі.

Діти в цьому віці купаються й умиваються з великим задоволенням і не потрібно примушувати їх до цього. Бажано тримати дитячі предмети у ванній окремо від інших, крім того, для купання ви можете використовувати не лише дитяче мило, але й різні ароматизовані засоби (призначені для дитячого догляду), від яких дитина одержить величезне задоволення. При купанні дитини, перевіряйте стан шкіри, подивіться, чи немає на ній синців, висипань і т.п.

Привчайте маля користуватися тільки власним рушником і іншими предметами для миття. Воно уже має уміти самостійно розчесати коротке волосся. Використовуйте для цього м'яку щітку, яку теж необхідно зберігати окремо і періодично мити з милом.

Нігті на руках і ногах варто підстригати один раз на тиждень і обробляти краї пилочкою.

При догляді за малям вранці і увечері ви можете проводити процедури, що загартовують. Ранком не лише умийте дитину, але і, роздягнувши її до пояса, протріть груди, спинку, шию. Цим ви викликаєте активну реакцію судин, дитина відразу стане бадьорішою. Починайте цю процедуру теплою водою, поступово знижуючи температуру до 18 °С. Загальні обтирання й обливання теж спочатку виконуйте теплою водою, а, знизивши температуру на один градус, витримуйте її протягом тижня. Дитина 2,5-3 років в підсумку може обливатися водою 28 °С (узимку) і 24 °С (улітку).

Гарні результати приносить й інша процедура, що загартовує: обливання ніжок від колін і нижче з двох чашок: в одній чашці (з неї починають) вода з температурою 36 °С, в іншій - на два градуси холодніше. Після процедури злегка розітріть маляті ніжки й одягніть його. Через тиждень температуру води в другій чашці можна знизити на один градус. Поступово доведіть її до 18 °С, залишивши в першій чашці температуру 36 °С.

До двох років можна починати ставити дитину під душ, що не має бути занадто раптовим, щоб не налякати маля. Дайте дитині пограти з ним і тільки потім підведіть її під воду.

Щоденні купання не лише приносять величезну радість дитині, але й поліпшують її сон і апетит.

Одяг дитини повинен бути максимально пристосованим відповідно порі року і температурі на вулиці, тому що маля дуже багато рухається і незручний одяг створює йому значний дискомфорт. Він не повинен парити і сковувати рухи тіла. Білизну необхідно змінювати дитині 1-2 рази на день. Не використовуйте синтетичну білизну, тому що вона не пропускає повітря, не вбирає піт і може викликати алергійну реакцію шкіри. Вовняні речі не можна вдягати безпосередньо на тіло, тому що це може призвести до подразнення.

Підберіть для маляти таке взуття, яке б не натирало ніжки, не деформувало їх, пропускало б повітря. При виборі взуття потрібно враховувати кліматичні умови та заняття дитини. Взуття повинно прилягати до ноги, але не давити, не можна купувати занадто вільне взуття, на кілька сезонів, тому що це може викликати неправильний розвиток стопи. Для літа бажано вибирати взуття з фіксованою п'ятою.

На ніч вдягайте маля в піжаму, але без тугої гумки.

Дуже важливим питанням є дотримання режиму дня, уночі 2-3-річне маля повинне спати 10-12 годин, а вдень 2-3 години. Цього режиму сну і неспання можна дотримуватись до п'ятирічного віку дитини.

У 2-3 роки нервова система маляти ще слабка і в той же час вона одержує велику кількість інформації, тому обов'язково вкладайте дитину спати після обіду, навіть якщо вона цього не хоче. Почитайте їй перед сном, погладьте, чим допоможете маляті максимально розслабитися.

Особливо варто звернути увагу на те, що усі свої дії батьки мають супроводжувати відповідною розповіддю, тому що діти вчаться говорити тоді, коли чують мову дорослих у конкретних ситуаціях.

При виконанні певних гігієнічних маніпуляцій, дитина поступово звикає до них, знаходить самостійність і поповнює свій мовний запас.

Стимулюйте маля до виконання усе більшої кількості самостійних дій під час вдягання і роздягання, прибирання й умивання.

Однак, дуже складно установити «твердий» режим дня, що підходить для усіх без винятку. Знаючи смаки своєї дитини, ви можете запропонувати їй після сну трохи полежати в ліжечку або ж, навпаки, підете з нею одразу на кухню.

У цьому віці діти надзвичайно педантичні. Тому не сердьтеся, якщо маля, звикнувши до певної тарілки чи ложки, не захоче їсти іншими.

У цей період життя в дитини з'являються сновидіння, що можуть стати причиною розладу сну. Маля може злякатися, прокинутися, але розповісти про те, що йому наснилося ще не в змозі. Тому ввечері потрібно стежити за тим, щоб психіка дитини не підлягала стресам. Проблему засипання потрібно вирішувати індивідуально, з огляду на емоційні потреби дитини. Часто маляті хочеться заснути в ліжку батьків. Можна йому це іноді дозволити, але обов'язково попередити про те, що пізніше його перенесуть у власне ліжко.

І ще раз хочеться звернути увагу на те, що від батьків вимагатиметься величезне терпіння у всіх питаннях, пов'язаних з доглядом за дитиною. Особливо це стосується контролю фізіологічних потреб маляти. Фізіологічні системи дитини дозрівають до одного з половиною років і лише з цього часу воно починає контролювати свої потреби і сигналізувати про них. Однією з головних причин, яка заважає навчити дитину рано проситися на горщик, є нерозуміння дитиною дорослого. Вона просто не знає, чого від неї хочуть. Це причина частих конфліктів у родині. І тільки ваша доброта, терпіння, а не «дресирування» допоможуть маляті. Не карайте дитину за невдачу. Навіть якщо їй нічого не вдалося зробити, не тримайте її на горщику довше 5 хвилин. Не затримуйте її, якщо вона хоче встати.

У віці 2-3 років час між сечовипусканнями збільшується до 1,5-2 годин. У всіх дітей контроль над випорожненнями розвинений сильніше, ніж контроль над сечовипусканням.

Своє бажання кожна дитина висловлює по-своєму. Вдалі спроби вимагають похвали з боку батьків. Після випорожнення маля слід продовжувати підмивати, тому що шкірочка ще схильна до подразнення.

Пам'ятайте, що дитина, загравши, може забути про необхідність попроситися на горщик. Уночі маля зможе контролювати сечовипускання не раніш, ніж навчиться робити це вдень, тому його потрібно обов'язково висаджувати на горщик за ніч кілька разів. І тільки до трьох років дитина вже добре розуміє, чого очікують від неї батьки, і вона здатна контролювати сечовипускання. Іноді, забрудненням штанців, дитина хоче привернути до себе увагу дорослого. Постарайтеся визначити причину такої поведінки. У всякому разі, це сигнал того, що дитині недостатньо вашої уваги.


Український логопедичний сайт

загрузка...