Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

6.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

В Україні основним виробником сучасних замінників жіночого молока є Балтський молочноконсервний комбінат дитячих продуктів, фахівці якого розробили адаптовану молочну суміш «Детолакт-плюс», призначену для здорових доношених дітей. У цій суміші загальна кількість білка знижена до 1,6 г/ 100мл, при цьому превалюють сироваткові білки (60%). Для поліпшення амінокислотного складу в суміш введений таурин —        вільна сірковмісна амінокислота, що сприяє дозріванню клітин головного мозку, зорового аналізатора, є антиоксиданттом і мембраностабілізуючим чинником.

Склад жирних кислот у суміші оптимізований шляхом введення рослинних олій (кокосової, кукурудзяної, соєвої), що забезпечує належний рівень поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) і оптимальне співвідношення омега-6/ омега-3 ПНЖК, що дорівнює 9:1. Карнітин, що входить до складу суміші, забезпечує високу засвоюваність жирних кислот. Лецитин сприяє емульгації і всмоктуванню жирів у порожнині кишечника.

Загальну кількість вуглеводів у суміші збільшено за рахунок лактози і декстрин-мальтози. Лактоза, що є основним вуглеводом жіночого молока, виконує наступні функції:

•        сприяє росту і розвитку нормальної мікрофлори кишечника;

•        нормалізує процес всмоктування і засвоєння кальцію та фосфору.

Особливістю декстрин-мальтози є те, що вона всмоктується повільніше, ніж лактоза, викликаючи більш поступове наростання глікемії. Внаслідок цього відчуття голоду виникає в дітей пізніше, що сприяє більш спокійному поводженню дітей між годуваннями і забезпечує можливість подовження інтервалів між ними.

Нині актуальним є введення в суміш пребіотиків —  речовин, що сприяють розвитку власних біфідобактерій — основного компонента для підтримки мікрофлори кишечника у дітей. Особливий інтерес серед них представляє лактулоза.

Лактулоза — це хімічний ізомер лактози, є синтетичним дисахаридом, що складається з галактози і фруктози. У людини відсутня дисахаридаза, що здатна розщеплювати його до відповідних моносахаридів. Прийнята всередину лактулоза, практично не метаболізується, не всмоктується в тонкій кишці і надходить в ободову кишку в незміненому виді, де є поживним середовищем для біфідобактерій.

Ще Ф. Петуелі встановив, що при додаванні лактулози в харчування дітей, що штучно вигодовуються, мікрофлора їхнього кишечнику була практично аналогічна мікрофлорі дітей, що харчуються материнським молоком. Доведено вплив лактулози на якісні характеристики фекалій п'ятиденної дитини. L(+) формула містила 0,24% лактулози, тоді як (L-) формули, що були дитячими сумішами в торгівлі, не містили лактулози. Вміст біфідобактерій у дітей, що харчуються жіночим молоком було 87,5%. У дітей на штучному вигодовуванні з L(+) формулою було 66,7%, що істотно вище, ніж у дітей, з L(-) формулою (34,6%). Вивчення впливу дитячого харчування з лактулозою на організм дитини показало, що воно аналогічно дії жіночого молока. З огляду на вищевикладені дані щодо властивостей лактулози, в адаптовану молочну суміш «Дітолакт-плюс» вона введена в кількості 0,2%.

У суміш додані усі вітаміни і мікроелементи в кількостях, необхідних для нормального функціонування, організму дитини, що зростає. Співвідношення кальцію і фосфору в суміші дорівнює 1,5:1, що забезпечує оптимальне співвідношення як кальцію, так і фосфору.

Серед дітей першого року життя є діти, що мають потребу в особливих продуктах харчування — це діти, народжені з малою вагою тіла; ті, що страждають лактазною недостатністю; що мають дисбіоз кишечника чи синдром зригувань; ті, що страждають на алергію до білків коров'ячого молока. Вихідною формулою при створенні сумішей для харчування вище перерахованих дітей служить «Детолакт-плюс», в якому проводиться корекція основних харчових інгредієнтів в залежності від патофізиологічних порушень у кожній окремій групі дітей.

Діти, народжені з малою вагою тіла — це діти з гіпотрофією і недоношені діти, травна система яких є ще більш незрілою (знижена активність лактази, ліпаз, протеолітичних ферментів), а потреби в основних харчових інгредієнтах перевищують такі в доношених дітей. При розробці суміші «Детолакт-пре» були враховані усі вище перераховані особливості. Склад суміші представлений у такий спосіб:

• Загальна кількість білка в суміші збільшена до 2,1г/ 100 мл, білки на 60% представлені сироватковими білками, що більш близькі до грудного молока за амінокислотним складом і мають більш високу засвоюваність, ніж казеїн;

•        Вуглеводи у суміші представлені лактозою (50%) і декстрин-мальтозою (50%). Таке співвідношення вуглеводів обґрунтоване низькою активністю ферменту лактази в недоношених дітей. Декстрин-мальтоза так само як і лактоза володіє біфідогенними властивостями, але для її розщеплення не потрібна лактаза.

•        Загальна кількість жирів у суміші збільшена до 4,0г/100 мл, жирова композиція суміші складається із суміші молочного жиру, рослинних олій і середньоланцюгових тригліцеридів. Середньоланцюгові тригліцериди здатні всмоктуватися в кишечнику без участі панкреатичних ліпаз, активність яких у недоношених дітей знижена. Потреби ж цих дітей у жирах досить високі, тому що при народженні в них є практично відсутнім підшкірно-жировий шар.

Адаптована молочна суміш «Детолакт-пре» збагачена такими необхідними компонентами, як таурин, карнітин, лецитин (їхня роль вказувалася вище), комплексом вітамінів і мінеральних солей.

NUTRILON

Багато пологових будинків і мам рекомендують використовувати суміш NUTRILON, що стала підсумком численних наукових праць з вивчення біфідогенних властивостей грудного молока. До складу NUTRILON  додані пребіотики (олігосахариди) за зразком материнського молока. Що це таке? Річ у тім, що одним з найважливіших компонентів захисту маляти є пребіотичні волокна (олігосахариди), вміст яких близько 1,1%. Що це за компонент — пребіотичні волокна (олігосахариди) — і в чому їхня функція? Пребіотики (олігосахариди) —       це і є ті речовини, що, потрапляючи в кишечник, стають їжею для власних корисних бактерій маляти (біфідобактерій) і тим самим сприяють зміцненню імунітету і захисту його здоров'я. Величезна кількість мікроорганізмів — бактерій — населяє травний тракт маляти. їхня загальна чисельність у 2-3 рази перевищує число клітин самої дитини.

Відомо, що одні бактерії (біфідо- і лактобактерії) позитивно впливають на організм, а інші приносять шкоду (захворювання) і звуться патогенними.{mospagebreak}

Корисні бактерії відповідають за перетравлювання їжі, синтез вітамінів і незамінних амінокислот, виведення шлаків і токсинів з організму, стимуляцію імунітету, захист від алергії.

Мікрофлора здорових дітей на природному вигодовуванні представлена переважно «корисними» біфідобактеріями. Ці біфідобактерії, що мають постійне джерело харчування —      олігосахариди (пребіотики) — інтенсивно розмножуються і витісняють патогенні «шкідливі» бактерії, що не споживають олігосахариди і тому не мають можливості розмножуватися.

Таким чином, підсилюються всі позитивні впливи біфідобактерій на організм маляти і в тому числі імунний захист.

Однак, на жаль, іноді кількість корисної мікрофлори знижується і патогенні бактерії починають інтенсивно розмножуватися. Це відбувається в таких випадках:

•        раннє штучне вигодовування;

•        інфекційні захворювання;

•        антибіотикотерапія;

•        зниження імунітету.

Тому, щоб забезпечити оптимальний захист маляти при штучному вигодовуванні, варто використовувати NUTRILON, адже він завдяки пребіотикам, підвищує природний імунний захист малят і знижує ризик виникнення алергії. Це відбувається шляхом стимулювання росту бі-фідобактерій по подобі до грудного молока. Важливо відзначити, що NUTRILON не містить бактерій, а стимулює ріст власних корисних бактерій маляти.

Апробація суміші була проведена у відділенні харчування здорової і хворої дитини Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. Було відзначено, що всі діти із задоволенням їли нову суміш, відмовлень від їжі не було. До кінця першого тижня спостереження зменшувалася кількість зригувань у малят, здуття живота. Діти стали спокійнішими, частіше посміхалися. У дітей, схильних до закрепів, випорожнення пом'якшали і їхня частота збільшилася до 3-4 разів на добу. Мікрофлора кишечнику дітей, що одержували суміш NUTRILON із пребіотиками, до кінця спостереження практично не відрізнялася від такої в дітей на грудному вигодовуванні.

«Нестле»

Багато мам на підставі віддають перевагу продукції корпорації «Нестле», зважаючи на:

•        Корпорація Нестле — світовий лідер з виготовлення продуктів дитячого харчування.

•        Нестле має досвід роботи в цій області більше 130 років. Перша дитяча молочна суміш була розроблена й успішно застосована засновником компанії - Генрі Нестле в 1867 році.

•       Традиційно висока якість продукції компанії заснована на новітніх досягненнях науки;

•        Усі продукти корпорації «Нестле» виготовлені з натуральних компонентів, без додавання штучних консервантів, стабілізаторів, барвників і ароматизаторів;

•        Корпорація «Нестле» пропонує широкий спектр поживних сумішей, як для здорових новонароджених дітей, так і для тих, котрі мають різну патологію чи нестерпність харчових інгредієнтів;

•        Усі суміші повністю забезпечують потреби дитини в поживних речовинах і енергії;

•        Усі суміші корпорації «Нестле» збагачені залізом, що запобігає розвитку анемії.

Будь-який магазин дитячого харчування запропонує вам весь спектр сумішей для штучного вигодовування вироблених корпорацією «Нестле», надасть докладні інструкції з їх використання.

Однак, варто докладніше зупинитися на характеристиках тих сумішей, що найбільш часто застосовуються для вигодовування дітей першого року життя.

Однією з найбільш популярних в останні роки заслужено стала адаптована молочна суміш NАN з підвищеною ефективністю засвоєння білка. Це адаптована суміш для вигодовування здорових дітей, що знаходяться на штучному чи змішаному вигодовуванні. Називається вона так, тому що це єдина суміш, кількість білка в який і його засвоєння, максимально наближене до грудного молока.

Основна особливість цієї суміші полягає в тому, що її білковий компонент на 70% представлений модифікованою фракцією сироваткових білків спеціально обробленої з метою досягнення більш збалансованого вмісту амінокислот. У результаті, був отриманий білок з підвищеною засвоюваністю. Це забезпечує адекватний ріст і розвиток дитини. Крім того, у цій суміші якісний і кількісний амінокислотний склад максимально наближений до жіночого молока. При цьому використання даної суміші значно знижує метаболічне навантаження на незрілі нирки дитини. Жировий компонент суміші представлений рослинними оліями з більш сприятливим співвідношенням лінолевої та а-ліноленової жирних кислот, що забезпечує активний розвиток зорового аналізатора і структур мозку. NАN містить усі необхідні мікроелементи і вітаміни. Включення до складу суміші селену сприяє більш повному формуванню антиоксидантної системи організму дитини.

У суміш включені також нуклеотиди, речовини, що беруть участь у побудові клітин, формуванні імунітету, становленні нормальної кишкової флори в дитини. Потрібно відзначити, що нуклеотиди входять до складу грудного молока і є умовно незамінними речовинами.

Для дітей, що часто зригують, не наїдаються, ідеально підійде суміш «NESTOGEN» за рахунок білкового компонента суміші з перевагою казеїну, що складає 77% усього білка. У шлунку дитини відбувається більш густе звурджування суміші і це перешкоджає розвитку вищевказаних проблем. Ця суміш збагачена таурином, що вважається незамінною амінокислотою для дітей грудного віку і залізом, необхідним для профілактики залізодефіцитної анемії.

Дуже популярною останнім часом і, варто відмітити, цілком заслужено, є одна з останніх розробок компанії Нестле «NАN КИСЛОМОЛОЧНИЙ». ЦЯ суміш унікальна тим, що вона є першою адаптованою сумішшю, що містить живі біфідобактерії і використовується для вигодовування здорових дітей з моменту народження при відсутності грудного молока.

її відмінними рисами є:

•        Суміш може використовуватися для профілактики і лікування явищ дисбактеріозу;

•        У виготовленні кисломолочної суміші застосований унікальний процес біологічної ферментації лактобактеріями, завдяки якому поліпшується перетравлювання і засвоєння білка, що утруднено при дисбактеріозі;

•        відновлює порушений рівень кислотності, що не дозволяє розвиватися патогенній мікрофлорі;

•        містить усі вітаміни і мінеральні речовини, необхідні для дитячого організму;

•        суміш збагачена вітаміном С і залізом;

•        містить йод, що вкрай необхідний організму, який росте;

•        жировий компонент представлений лише рослинними жирами;

•        суміш максимально наближена за складом до грудного

молока.

•        знижений рівень фосфору і високе співвідношення Са/Р сприяє мінералізації кісток і становленню кишкової флори з превалюванням біфідобактерій.{mospagebreak}

Додаткове введення біфідобактерій у цю суміш сприяє більш ефективному запобіганню забруднення суміші в пляшечці і стимулює ріст здорової мікрофлори кишечнику. Як відомо, біфідобактерії істотно превалюють над іншою флорою і складають більш 99% загальної мікрофлори товстого кишечнику. Зазвичай концентрація біфідобактерій у калі складає від 109 до 10и/г. Кисломолочна суміш збагачена живими біфідобактеріями людської природи в кількості 2х107/1г порошку. Живі біфідобактерії додані в кисломолочну суміш з метою стимулювати розвиток кишкової мікрофлори, близької за складом до мікрофлори дітей, що вигодовуються грудним молоком. Додавання живих біфідобактерій сприяє росту власних доброякісних бактерій, пригнічує надмірний ріст небажаних бактерій, підтримує здоровий стан шлунково-кишкового тракту, захищає від виникнення гострої діареї і зміцнює імунну систему дитини.

Численні дослідження підтверджують більш ефективну абсорбцію заліза і кальцію з кисломолочних сумішей у порівнянні зі стандартними сумішами. Таким чином, застосування суміші NАN КИСЛОМОЛОЧНИЙ забезпечує профілактику дефіциту заліза й інших мікроелементів і мінеральних речовин.

Суміш забезпечує надходження адекватного рівня незамінних жирних кислот, що сприяють конітивному (пізнавальному) і психомоторному розвитку дітей, аналогічно розвитку дітей, що вигодовуються на грудному молоці.

Вуглеводний компонент суміші представлений лактозою, мальтодекстрином і крохмалем. Лактоза асоціюється з кислотністю випорожнень, підсилює абсорбцію і засвоєння кальцію, фосфору та ін. Мальтодекстрин — полімер глюкози, що володіє низькою осмолярністю і високою енергоєм-кістю. Незначна кількість крохмалю додається для забезпечення стабільності й однорідності суміші.

У суміші NАN кисломолочний знижений вміст фосфору. Це знижує буферну ємність випорожнень, сприяє становленню біфідус предомінантної кишкової флори, поліпшує абсорбцію кальцію і сприяє мінералізації кісток, знижує імовірність виникнення закрепів.

Крім цих сумішей у клінічній практиці використовуються і, так звані, спеціалізовані суміші корпорації Нестле. Наприклад, існує спеціальна суміш для новонароджених дітей з низькою масою тіла, для дітей, що не засвоюють молочний білок, що не переносять лактозу чи інші компоненти молока. Однак, призначення будь-якого харчування, що заміняє грудне молоко, варто застосовувати лише після консультації з педіатром. Особливо це стосується лікувальних сумішей.

І в завершення характеристики сумішей компанії «Нестле» варто привести слова її засновника Генрі Нестле, до яких має прислухатися кожна мама, що бажає здоров'я і щастя своїй дитині: «У перші місяці життя материнське молоко є найкращим продуктом харчування і кожна мати, що здатна вигодувати дитину грудним молоком, має здійснити це».

НІРР

На сьогоднішній день одними з кращих за якості є молочні суміші НіРР. Родина молочних сумішей НіРР представляє повний спектр високоякісних, максимально адаптованих сумішей для вигодовування малят першого року життя, виготовлених з екологічно чистого, ретельно контрольованого БІО-молока. Рецептура молочних сумішей НіРР розроблена з урахуванням мінливих потреб дітей раннього віку в основних харчових інгредієнтах, таких як білки, жири, вуглеводи. Молочні суміші НіРР містять повний набір вітамінів, мікроелементів і додатково збагачені незамінними для нормального розвитку дитини речовинами таурином і карнітином.

Для докорму дітей з народження до 5-ти місяців добре підійде молочна суміш НіРР Combiotic PRE. Це максимально адаптована до грудного молока молочна суміш дозволяє імітувати природне вигодовування і годувати дитину за вимогою. НіРР Combiotic PRE можна використовувати для змішаного чи штучного вигодовування до кінця першого року життя, за умови, що дитина добре додає у вазі. Крім того, НіРР Combiotic PRE рекомендується дітям зі схильністю до закрепів і тривалих транзиторних дисбактеріозів.

Для дітей першого півріччя життя, що знаходяться на штучному вигодовуванні, рекомендується адаптована молочна суміш НіРР 1 Organic. Вона володіє добрими властивостями, що насичують і рекомендується дітям, схильним до зригувань і нестійких випорожнень.

НіРР 2 Organic — молочна суміш «наступна формула», призначена для вигодовування дітей з 5-ти місяців до кінця першого року життя. НіРР 2 добре адаптована суміш до підвищених потреб дітей другого півріччя життя, збагачена білком і мінералами, більш калорійна.

НіРР 2 із пробіотиками — це спеціально розроблена для харчування дітей раннього віку молочна суміш, збагачена живими молочнокислими бактеріями, що сприяють поліпшенню травлення, нормалізують випорожнення і зміцнюють імунітет. Продукт призначений для дітей з 4-х місяців до 3-х років і може використовуватися як основне харчування чи сполучатися з грудним молоком і іншими молочними сумішами НіРР.

НіРР 3 — замінник коров'ячого молока для харчування дітей з 8-го місяця і до молодшого шкільного віку. Менш алергенна ніж незбиране коров'яче молоко, НіРР 3 добре забезпечує організм дитини незамінними для росту м'язів, кісток і зубів поживними речовинами (білок, кальцій, вітаміни, залізо, йод). Використовується як молочний напій: для приготування молочних каш. Смак НіРР 3 поліпшений добавками з фруктів і натуральної ванілі. Суміш збагачена вітамінами і мікроелементами, йодована.


Український логопедичний сайт

загрузка...