Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

014.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Введення прикорму — це відповідальний момент у житті дитини. Від правильної організації його багато в чому залежить апетит дитини, розвиток смаку і навичок харчування, ступінь фізичного розвитку.

При введенні прикорму варто дотримуватись таких правил:

•        починають вводити прикорм у раціон харчування тільки здоровим дітям;

•        при введенні прикорму, його необхідно давати перед годуванням;

•        вводити прикорм слід поступово, дотримуючись методу щадіння і тренування, починаючи з невеликої кількості (з 5-10 г) і протягом 2-х тижнів збільшувати до повного витіснення одного годування;

•        наступний прикорм варто вводити тільки тоді, коли дитина звикла до попереднього;

•        не можна одночасно вводити дві чи більше нових страв;

•        прикорм ніколи не вводять під час першого й останнього годування.

Представлена в табл.1 схема введення прикорму являє собою основу, і, з огляду на індивідуальні особливості дитини, лікар може внести в неї зміни.

Дітям з недостатнім збільшенням ваги тіла і дітям, що народилися передчасно, як перший прикорм можна рекомендувати каші. Однак для дітей зі схильністю до надлишкової ваги і закрепів кашу призначають як другий прикорм. При схильності до анемії в більш ранній термін вводиться м'ясне пюре (як джерело легко засвоюваного заліза).

Вважається також, що більш раннє введення соків, пюре й інших продуктів прикорму необхідно дітям, що знаходяться повністю на штучному вигодовуванні. Крім того, у цьому випадку діти, уже зіткнувшись з чужорідним білком у складі суміші, легше переносять раннє введення продуктів прикорму. Діти, що вигодовуються материнським молоком, краще забезпечені всім необхідним і в них із введенням додаткових продуктів можна не поспішати.

Овочеве пюре призначають дитині в 4-5 місяців у залежності від виду вигодовування. До складу пюре овочі вводять поступово, кожен вид — по черзі протягом 3-4 днів (кабачки, кольорова, білокачанна капуста, картопля, гарбуз, морква й ін.). В овочеве пюре додається дезодорована рафінована рослинна олія (соняшникова, кукурудзяна, маслинова), починати варто з 1 г з-поступовим збільшенням до 3 г (1 чайна ложка) на добу. При використанні овочевого пюре промислового виробництва потрібно звертати увагу на вміст у ньому рослинної олії (при відсутності її необхідно додати).

При вигодовуванні дітей першого року життя монопюре — найкращий вид продуктів харчування, тому що їхнє використання дозволяє уникнути проявів харчової алергії, нерідко відмічається у грудничків при застосуванні багатокомпонентних змішаних страв. При поступовому введенні різних овочів, можна буде легко простежити, які з них викликають у дитини алергійні реакції.

Каші вводять у віці 5-6 місяців. Першими дають безглютенові каші (рисову, гречану, кукурудзяну), пізніше — вівсяну і манну.

М'ясні пюре (з яловичини, індички, курки, кролика) у раціон здорових дітей вводять у 7 місяців, починаючи з 5 г і поступово збільшують порцію до 50 г, а до року — до 60-70 г. У 9 місяців його заміняють фрикадельками, до 1 року — паровими котлетами. М'ясні бульйони в харчуванні дітей першого року життя використовуються з 7,5 місячного віку.

З 10 місяців 1-2 рази на тиждень замість м'ясного пюре дитині можна давати нежирні сорти риби (тріску, судак, хек, навага й ін.).

Не раніше 7,5-8 місяців у харчування дитини можна уводити кефір в обсязі одного годування — 200 мл.

Незбиране коров'яче молоко через високу алергенність використовується на першому році життя тільки для приготування страв прикорму — каш і овочевих пюре.

Сухарики і дитяче печиво дають з 6 місяців, починаючи з 5-10 г, пшеничний хліб (5-10 г) — з 7 місяців.


Український логопедичний сайт

загрузка...