Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

015.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

На першому році життя дитини її мама повинна розібратися в таких поняттях як «корективні добавки», «прикорм» і «докорм».

З поняттям «корективні добавки» пов'язують продукти харчування, що вводять у раціон дитини, щоб покрити дефіцит в мінеральних речовинах є вітамінах, що розвивається з віком.

Поняттям «докорм» визначають ту кількість замінника жіночого молока, що при необхідності дається дитині окрім грудного молока (їм дитину догодовують до необхідної потреби).

З віком у дитини різко підвищуються потреби в білках, жирах, вуглеводах, енергії і споживаний обсяг жіночого молока чи молочних сумішей не задовольняє потреби дитини в зазначених речовинах. Щоб підвищити калорійність їжі і збільшення кількості споживаних білків, жирів і вуглеводів, усім дітям, незалежно від виду вигодовування, варто давати прикорм.

Прикорм — це ті продукти і страви, що забезпечують організм дитини відсутньою кількістю харчових інгредієнтів (білків, жирів, вуглеводів, мікроелементів, вітамінів) і калорій. Своєчасність уведення прикорму попереджає розвиток багатьох захворювань, особливо таких як рахіт, анемія, гіпотрофія й ін.

Як корективні добавки (вітамінізація їжі) використовують:

•        овочевий відвар

•        фруктові соки (яблучний, сливовий, порічковий)

•        фруктове пюре (яблучне) чи терте яблуко

•        жовток круто звареного курячого яйця

•        сир

Терміни найбільш доцільного введення корективних добавок при різних видах вигодовування представлені в табл. 1.

 

 

Таблиця 1.

Найменування

продуктів і страв

Вік міс.

0-1

2

3

4

5

6

7

8

9

10-12

Грудне молоко чи адаптована суміш

200-400

200-400

300-350

300-400

400

700

мл 700-800

800-900

800-900

800-900

Фруктовий чи овочевий сік, мл

 

5-20

20-30

40

50

60

70

70

80

80-100

Фруктове пюре, г

 

5-10

20-30

40

50

60

70

70

80

90-100

Овочеве пюре, г

 

 

 

 

10-100

50-100

150

150

170

180-200

Кисломолочний сир, г

 

 

 

 

10-30

30

40

40

40

40-50

Жовток, шт

 

 

 

 

1/4

1/2

1/2

1/2

1/2

1/2

Каша безглютенова, г

 

 

 

 

50-100

50-150

150

170

180

200

 

Каша глютенвмісна, г

 

 

 

 

 

50-100

50-150

170

180

200

М'ясне пюре, г

 

 

 

 

 

 

30

50

50

60-70

Рибне пюре, г

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30-60

Кефір та інші кисломол. прод., мл

 

 

 

 

 

 

 

200

400

400-600

Хліб, г

 

 

 

 

 

 

5

5

10

10

Сухарі, печиво, г

 

 

 

 

 

3-5

5

5

5

10-15

Рослинна олія, г

 

 

 

 

1-2

3

3

6

6

6

Вершкове масло, г

 

 

 

 

1-2

4

4

4

5

6

 

 

У раціоні дітей першого року життя переважно слід використовувати натуральні фруктово-ягідні соки і пюре промислового виробництва, просвітлені чи з м'якоттю, а також овочеві консерви для дитячого харчування. Як «початкові» продукти слід переважно використовувати м'які натуральні соки і фруктові пюре НіРР з Біо-фруктів та овочеві пюре НіРР з Біо-овочів. У літню пору і восени можливе використання свіжовиготовлених соків і пюре з високоякісних ягід, фруктів і овочів. Пюре власноруч можна робити у взимку й навесні, якщо використовувати домашні яблука й груші, додаючи їх до бананів.

Соки в раціон немовляти вводять поступово, починаючи з 3-5 крапель, зі збільшенням протягом тижня обсягу до вікової норми. Терпкі і кислі соки варто розводити водою. Через два тижні уводять фруктові пюре з аналогічних фруктів і ягід.

Звичайно першим рекомендується вводити сік зелених яблук, що має низькоалергійні властивості, пізніше — такі соки, як грушевий, сливовий, персиковий, абрикосовий, морквяний, вишневий, чорносмородинний. Варто звернути увагу, що соки з полуниць, суниць, цитрусових не бажані для використання дітям через їхню потенційну алергізуючу дію.

Обсяг соків і фруктового пюре в денному раціоні однаковий і, починаючи з 2-місячного віку, визначається (у мілілітрах) за допомогою множення віку дитини в місяцях на 10 (у 2 місяці — 20 мл, у 3 — 30 мл і т.д.). Варто звернути увагу на те, що соки не входять у загальний обсяг добового раціону. Фруктові соки можна приготувати самостійно (за допомогою соковижималки) чи скористатися соками промислового виготовлення (у зимово-весняний період).

Дітям з нестійкими випорожненнями уведення фруктових соків і пюре краще відкласти на більш пізні терміни, а з метою дієтичної корекції можливе застосування сумішей, що здійснюють закріпляючий ефект завдяки наявності в їхньому складі невеликої кількості рису.

Яєчний жовток призначають дітям з 3,5 місяців, починаючи з 1/4 жовтка і поступово доводячи порцію до 1/2 жовтка на день. У раціон дітей з алергійними захворюваннями жовток не вводять.{mospagebreak}

Сир у харчування дитини вводять у 5-6 місяців, коли в раціоні починає виявлятися білковий дефіцит. Його починають давати з 1/2 чайної ложки, через місяць після введення доводять порцію до 30 г, до року збільшують порцію до 50 г.

Починаючи з 6 місяців дитина, що отримує виключно грудне молоко чи адаптовану молочну суміш, починає відчувати дефіцит енергії, заліза, вітамінів, мікроелементів. У перший рік життя вага маленького чоловічка виросте в тре ї рази, а значить його ріст, розвиток мозку, органів травлення всіх систем організму буде проходити в прискореному темпі. Більше такий період в житті дитини не повториться. Тому настільки важливим є, щоб саме в цей період дитина не відчувала дефіциту в основних поживних речовинах.

У залежності від того, як дитина набирає вагу, як розвивається, Ваш лікар призначить маляті у якості першого прикорму овочеве пюре або кашу.

Як прикорм використовують овочеві, молочні і м'ясні страви. Звичайно першим прикормом вводяться овочевий, другим — молочні каші і третім — м'ясний прикорм.

Овочевий прикорм рекомендується давати у вигляді пюре.

Звичайно використовують картопляне пюре, але дуже корисними і такими, що володіють добрими смаковими якостями є овочеві пюре, приготовані з декількох видів овочів (моркви, гарбуза, цвітної капусти й ін.). Овочеве пюре раціонально давати разом з рослинною олією і жовтком. Овочевий прикорм дітям на природному вигодовуванні вводять з 5-го місяця життя, на змішаному вигодовуванні — з 4,5 місяців, на штучному вигодовуванні — з 4-місячного віку.

Другий прикорм вводиться у вигляді 10% молочної каші. Перевагу варто віддавати гречаній, вівсяній і рисовій кашам. Манну кашу рекомендується використовувати лише в тих випадках, коли дитина погано додає у вазі. Другий прикорм дітям на природному вигодовуванні вводять з 6-го місяця життя, на змішаному вигодовуванні — з 5,5 місяців, на штучному вигодовуванні — з 5-місячного віку.

Серед страв м'ясного прикорму спочатку (у 7-місячному віці незалежно від виду вигодовування, на якому знаходиться дитина) рекомендується вводити в харчування м'ясний фарш, для приготування якого варто використовувати куряче чи яловиче м'ясо. З 9 місяців м'ясний прикорм дають у вигляді фрикадельки, а з 11 місяців — парової котлети. М'ясний прикорм уводиться поступово, починаючи з 5 г і збільшується до 40-50 г під кінець року.

На першому році життя дитини перевагу віддають продуктам промислового виробництва, оскільки вони мають гарантований хімічний склад (включаючи максимальне збереження вітамінів), високі харчові якості, захист від хімічного і бактеріального забруднення. Унікальним у своєму роді дитячим харчуванням, виготовленим промисловим способом, є дитяче харчування з Біо-продуктів, відмічене знаком «БІО» на етикетці. Біо-продукти, вирощені методом органіко-біологічного землеробства, відрізняються високою харчовою цінністю й абсолютною екологічною безпекою. Знак «БІО» гарантує, що сировина вирощена згідно з Біо-стандартами Європейського Союзу під постійним спостереженням незалежного Інституту Контролю без використання хімічних добрив, гербіцидів, пестицидів і засобів, що стимулюють ріст рослин і тварин. Використання Біо продуктів захищає незрілий організм дитини від несприятливого впливу токсичних речовин, що можуть надходити в організм із продуктами харчування, вирощених методом інтенсивного землеробства.

У раціоні дітей першого року життя переважно використовувати натуральні фруктово-ягідні соки і пюре промислового виробництва, освітлені чи з м'якоттю, а також овочеві консерви для дитячого харчування. У літню пору і восени можливе використання свіжовиготовлених соків і пюре з високоякісних ягід, фруктів і овочів.

Сучасні каші промислового виробництва не вимагають варіння і готуються безпосередньо перед вживанням. Вони підрозділяються на молочні (для здорових дітей) і немолочні (для дітей з нестерпністю до молока). Зазначені продукти збагачені широким спектром вітамінів, мінеральних речовин, залізом з урахуванням фізіологічних потреб дітей першого року життя, у зв'язку з чим при їхньому застосуванні попереджається розвиток залізодефіцитних станів і вітамінно-мінеральної недостатності.

При наявності складностей у придбанні і використанні продуктів дитячого харчування промислового виробництва припустимим є використання натуральних овочів і круп (після попереднього вимочування).

М'ясо (точніше м'ясне пюре) у вигляді консервів промислового виробництва завжди виявляється кращим за м'ясне пюре, приготоване вдома, нехай навіть з найдорожчих і якісних сортів м'яса. Справа в тім, що в домашніх умовах неможливо здійснити ті технологічні процеси, що використовуються промисловістю при гомогенізації, стерилізації і вітамінізації м'ясних продуктів для харчування грудних дітей.

Зокрема, у якості першого прикорму Ви можете використовувати овочеві пюре промислового виробництва компанії «Нестле», технологія виробництва яких дозволяє зберегти всі мікроелементи і мінеральні речовини як у свіжих продуктів. Дитячі гомогенізовані овочеві пюре стають першими немолочними продуктами в житті дитини. Це щадна щільна їжа, що вводиться в раціон маляти як перший прикорм. Пюре НЕСТЛЕ давно полюбилися українським малятам і зарекомендували себе як досить смачні і корисні продукти.

Овочеві пюре Нестле спеціально розроблені, як перший прикорм, усі вони гомогенізовані і мають ніжну консистенцію, додатково збагачені вітамінами. Для зниження ймовірності алергії в них немає солі, цукру, а також вони не містять глютен і лактозу.

Овочеві пюре є монокомпонентними продуктами, тому вони допомагають виявити продукти, до яких маля ще не готове. Спочатку дайте дитині одну ложечку пюре, поспостерігайте за реакцією та наслідками. Щоб нічого не упустити, зручніше випробувати новий продукт зранку — упродовж дня ви зрозумієте, чи добре пройшов цей важливий експеримент. Наявність у пюре одного компонента дозволяє виявити алергійну реакцію на цей вид овочів. Якщо після маленької порції нового продукту виникла підозра на харчову нестерпність, можна легко відстежити, який саме з овочів «винуватий». Надалі такого інгредієнта краще уникати й у більш складних продуктах.

Компанія «Нестле» представляє в Україні цілий ряд швидкорозчинних каш для дітей з 6 місяців. Ці каші зроблені з екологічно чистих продуктів, що пройшли кількоразову перевірку, не містять консервантів, штучних барвників чи стабілізаторів. Каші з фруктами містять натуральні висушені фрукти. Усі каші збагачені вітамінами і різними мінеральними солями, що дозволяє забезпечити до 75% добових потреб дитини. Вживаючи каші «Нестле», дитина продовжує одержувати профілактичні дози вітаміну ДЗ і заліза, тобто довше буде захищена від ризику розвитку рахіту й анемії.{mospagebreak}

У виготовленні каш фірма «Нестле» використовує запатентовану унікальну технологію ферментативного гідролізу вуглеводів. Величезні молекули крохмалів, що є основною частиною будь-якої крупи, за допомогою ферментів розщеплюються на більш дрібні і прості цукри. Пам'ятаєте шкільний експеримент, коли вас просили дуже довго пережовувати хлібну м'якушку? Поступово хліб ставав солодким. Це під дією ферментів слини крохмали перетворювалися в прості цукри. А саме вони і додають солодощі. Це ж відбувається і при ферментативному гідролізі у виробничих умовах.

Що ж це дає? По-перше, прості цукри набагато легше перетравлюються і всмоктуються у маленьких дітей. Не забувайте, що ферментативні системи маляти ще не достатньо сформовані, щоб переварити грубий крохмаль цільних зерен. По-друге, вуглеводи в каші самі собою стають більш солодкими і приємними для дитини. А, отже, можна різко знизити кількість цукру, що додається, чи взагалі його не додавати, а це вже профілактика карієсу і цукрового діабету. Зверніть увагу на етикетки каш: в інгредієнтах ви маєте побачити, що безмолочні каші зовсім не містять цукру, а в молочні додана зовсім незначна його кількість.

Швидкорозчинні каші зручні і для батьків і для дитини: батьки витрачають набагато менше часу на приготування їжі, а дитина довше насолоджується увагою близьких. Однак не забувайте слідувати інструкціям з приготування каш, що приведені на задній панелі упаковки. Не забувайте, що для приготування каш потрібно застосовувати воду чи молоко, попередньо прокип'ячені й охолоджені до температури 40-50 °С. Якщо каша вже містить молоко, розводити її слід тільки водою, інакше ви можете нашкодити дитині. Пам'ятайте, що виробники уже внесли до складу цієї каші усе, що необхідно вашому маляті. Якщо каша безмолочна, розводити її можна як коров'ячим, так і грудним молоком, а також тією сумішшю, до якої звикла дитина. А в разі потреби — і водою (при алергії на коров'яче молоко). Завжди варто спочатку налити рідину, а вже потім додавати порошок, поступово розмішуючи кашу до потрібної консистенції. Чим уважніше ви ознайомитеся з інструкцією приготування і чим ретельніше будете їй слідувати, тим менше проблем у вас виникне з приготуванням (утворення грудочок, занадто густа чи рідка каша). Завжди готуйте кашу тільки на одне годування і не використовуйте розведену кашу для наступної годівлі.

Швидкорозчинні каші не потрібно варити! Не тільки тому, що при ретельному слідуванні інструкціям ви гарантовані від будь-яких неприємностей, але і тому, що при варінні руйнуються так необхідні дитині вітаміни, а мінеральні речовини перетворюються в нерозчинні сполуки і виводяться з організму.

На прилавках ви можете знайти різні види каш, на кожній упаковці зазначені ступіні прикорму. Що це таке? Ступіні прикорму спеціально розроблені відповідно етапам введення прикорму, що дозволить правильно, вчасно вибрати дитині нову їжу. Маля дорослішає, у нього з'являються нові вимоги до їжі — отут теж Вам допоможуть ступіні, тому, що вони розроблені з урахуванням вікових особливостей. Для найменших дітей пропонується Рисова каша, перший ступінь прикорму. Ця каша не містить глютену і тому може застосовуватися як перший прикорм. Завдяки своєму складу вона рекомендується як здоровим дітям, так і дітям з нестерпністю глютену, лактазній недостатністю, алергією до коров'ячого молока. Рисова каша також є дієтичним продуктом харчування. Розведена водою вона може застосовуватися при різних захворюваннях, що супроводжуються діареєю (пронос), а розведена молоком — для всіх здорових дітей.

Також є пшенична і пшенично-бананова молочні каші (1 ступінь прикорму), що давно вже полюбилися малятам, а також безмолочні каші з П'яти злаків, Пшенично-вівсяну і Пшенично-вівсяну з фруктами (2 ступінь). Безумовно, сподобаються маленьким гурманам і Смачне асорті з фруктами, адже в їхній склад входять пшениця, рис і вівсянка, яблука і банани.

Недавньою новинкою в Україні стала каша «8 злаків з біфідобактеріями», для дітей на третьому ступені прикорму. Ця каша містить корисні для здоров'я біфідобактерії, що перешкоджають розмноженню патогенних бактерій і сприяють нормальному функціонуванню шлунково-кишкового тракту. Склад каші «8 злаків з біфідобактеріями» забезпечує профілактику дисбактеріозу і сприяє посиленню природних захисних функцій організму дитини.

Каші компанії «Нестле» пройшли тестування в Інституті Харчування Міністерства Охорони здоров'я України, одержали Гігієнічний Висновок МЗ. Фабрика, що виробляє дитячі каші компанії «Нестле» у Бельгії сертифікована в системі Укр СЕПРО, що ще раз підтверджує відповідність високої якості «Нестле» українським стандартам.

Також існує широкий вибір м'ясних страв. Це телятина і свинина з картоплею і кропом, фрикадельки з овочами, телятина з картоплею, баранина з овочами і, звичайно ж, рибні страви: камбала, пікша, тріска і сьомга. Вони містять невеликі тверді шматочки (овочі, м'ясо і т.п.), що допоможуть маленьким зубкам навчатися жувати. Маля навчиться пережовувати їжу, без ризику поперхнутися — розмір шматочків спеціально розрахований відповідно до можливостей дитини у віці до року.

Широкий вибір каш з Біо-продуктів представлений в асортименті дитячого харчування НіРР: сухі молочні каші НіРР у якості молочного компоненту містять молочну суміш «наступну формулу», збагачену залізом, кальцієм і йодом; сухі безмолочні каші НіРР з Біо-злаків оптимально підходять для безмолочної та безлактозної дієти; призначені для вечірнього годування готові молочні каші НіРР «На добраніч!», які ситніші за рахунок додавання в них пластівців з цільних злаків; особливе місце займають зерново-фруктові каші НіРР, які містять фрукти і подрібнені цільні злаки — рис, пшеницю, овес, завдяки чому вони відмінно регулюють випорожнення.

М'ясо-овочеві пюре НіРР з м'ясом індички, курчати, яловичини, телятини є джерелом легко засвоюваного гемового заліза, збагачені ненасиченими жирними кислотами, йодовані. Після включення до раціону дитини м'яса можна урізноманітнити його рибно-овочевми пюре НіРР, виготовленими з філе тріски.

До розряду кисломолочних прикормів відносяться фруктово-сирні пюре НіРР.


Український логопедичний сайт

загрузка...