Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

017.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Це питання донедавна здавалося недоречним, а відповідь на нього однозначною. Однак останнім часом у результаті неправильного трактування рекомендацій експертів ВООЗ, деякі вітчизняні лікарі-неонатологи і лікарі-педіатри говорять про те, що здорова дитина, що знаходиться на природному вигодовуванні, не потребує нібито введення додаткового питва.

У дійсності ж, у рекомендаціях ВООЗ вказується, що поїти новонароджену дитину не слід лише до першого годування, оскільки це може вплинути на активність ссання дитиною з грудей.

Проведені спеціальні дослідження з урахуванням принципів доказової медицини переконливо свідчать, що допоювання дитини не впливає на частоту і тривалість природного вигодовування. Так, наприклад, у Перу 99% новонароджених дітей допоюють, але при цьому 83% з них до кінця першого місяця життя знаходяться на природному вигодовуванні. Тому дитину можна допоювати, оскільки кількість жіночого молока не дозволяє цілком задовольнити потреби дитини в рідині.

Окрім того, за певних умов (у період літньої жари, при захворюваннях, що супроводжуються підйомом температури, кишкових розладах і в деяких інших ситуаціях) дитині потрібно давати воду в більшому обсязі.

Варто підкреслити, не зважаючи на те, що дитина одержує змішане чи штучне вигодовування, вода є обов'язковим компонентом її раціону.

Добова потреба у рідині в новонародженої дитини упродовж першого тижня її життя складає 80-100 мл/кг маси тіла, а в дітей у віці 3-6 місяців — 140-160 мл/кг маси тіла. Упродовж першого місяця життя дитина повинна одержувати від 40 до 100 мл води на день. Однак необхідно враховувати індивідуальні потреби дитини. Крім того, у жарку пору року обсяг води можна збільшити в півтори рази і навіть удвічі.

Вода — ідеальний засіб для угамування спраги і покриття потреби в рідині для новонароджених дітей. Вона не лише тамує спрагу, але і поповнює втрату рідини. Вода повинна бути, звичайно, кип'яченою. Можна використовувати екологічно чисту питну (але не газовану) воду в пляшках, спеціально призначену для дітей раннього віку.

Крім того, можна використовувати так звані «чаї» для немовлят, вироблені переважно за кордоном. Зокрема, широко використовуються розчинні дитячі чайні напої ШРР для дітей з 1-го тижня життя, виготовлені з натуральних екстрактів різних трав. Так, у якості загальнозміцнювального засобу, що сприяє також підвищенню апетиту в дітей рекомендують «Дитячий чай» НіРР (екстракт ромашки, меліси, фенхеля, тім'яну, м'яти, анісу, анісова олія), «Заспокійливий чай» НіРР (екстракт липового цвіту, меліси, ромашки) показаний при синдромі підвищеної нервово-рефлекторної збудливості, здоровим збудливим дітям для поліпшення сну. Для дітей другого півріччя життя призначені смачні вітамінізовані чайні напої НіРР, виготовлені з натуральних екстрактів лікарських трав, фруктів і ягід.


Український логопедичний сайт

загрузка...