Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

014.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Основними критеріями ефективності природного вигодовування є нормальні показники збільшення маси тіла і росту, а також гарне загальне самопочуття і стан дитини. Регулярне збільшення маси тіла — це один з найважливіших показників адекватності вигодовування дитини. Якщо дитина додає в масі, це означає, що вона добре себе почуває, добре розвивається, добре харчується. При цьому немає необхідності проводити «розрахунок харчування», що є обов'язковим при штучному вигодовуванні дітей.

Однак, не можна тут не сказати і про інший показник здоров'я дитини, мабуть, один із найбільш наочних показників — характер випорожнень. У новонародженої дитини в перші 3 дні життя відходить первородний кал — меконій (зеленувато-коричневого кольору). У наступні дні при природному вигодовуванні випорожнення набувають золотаво-жовтий колір, кислуватий запах, їхня консистенція звичайно сметаноподібна; у здорової дитини випорожнення не мають патологічних домішок (таких, як слиз, кров). При природному вигодовуванні випорожнення звичайно мають бути 5-7 разів на добу, при змішаному і штучному — рідше і, звичайно, більш густої консистенції. Якщо випорожнення дуже рідкі, з патологічними домішками, чи якщо самостійних регулярних випорожнень взагалі немає, потрібно обов'язково звернутися до педіатра.

Для визначення добової кількості молока, що є необхідним для дитини, можна скористатися об'ємним методом розрахунку. Дитині у віці старше 2 тижнів життя необхідно на добу вживати: від 2 тижнів до 2 місяців — 1/5 частину від її маси тіла, від 2 місяців до 4 місяців — 1/6, від 4 до 6 місяців — 1/7, від 6 до 9 місяців — 1/8 частину від маси тіла дитини. Однак дитині першого року життя не можна давати більше 1000 мл їжі.

Кількість жіночого молока, що дитина висмоктує, визначають за допомогою контрольного зважування. Контрольне зважування здійснюють у домашніх умовах чи в поліклініці. Для цього дитину перед черговим годуванням сповивають і зважують. Потім дитина висмоктує груди і її знову зважують. Причому, при повторному зважуванні дитину не можна заново сповивати, навіть якщо необхідно змінити підгузок. Різниця в масі після повторного зважування і є масою молока, що дитина одержує на одну годівлю. Для більш точної інформації про добовий обсяг їжі дитини варто провести 2-3 контрольні зважування.


Український логопедичний сайт

загрузка...