Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

5.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Необхідно враховувати, що мастит (запалення молочної залози) виникає не тільки при занесенні інфекції через тріщини сосків, але і при застої молока в грудях. Тому в перші 4 тижні ми рекомендуємо зціджувати молоко після кожного годування, навіть якщо зцідите лише три ложки. Після цього терміну виділення молока стане регулярним і Ви будете годувати дитину «за вимогою», не зціджуючи залишки.

Однак, зціджене молоко доводиться давати маляті, якщо унеможливлюється безпосереднє прикладання його до грудей через пологову травму, глибоку недоношеність дитини чи хвороби матері, її денної роботи й інших причин.

У цих випадках дитині давайте зціджене молоко з ложечки чи чашки, а якщо доводиться давати його з пляшечки, стежте, щоб отвір соски був невеликим, молоко випливало окремими краплями зі швидкістю 1 крапля в секунду, інакше, звикнувши до легкого отримання їжі через соску, маля відмовиться ссати груди.

Якщо під час хвороби Ви приймаєте лікарські препарати, що проникають у грудне молоко, порадьтеся з лікарем: можливо, що годувати маля в цей період доведеться сумішшю з пляшечки, а Вам буде необхідно зціджувати молоко для збереження лактації.

Перед зціджуванням посуд для молока чи молоковідсмоктувач простерилізуйте кип'ятінням протягом 20 хвилин, вимийте руки. Сосок і область, що прилягає до нього, обмийте серветками, що очищують.

Перші 5-10 мл молока зцідіть в окремий посуд і вилийте. Спочатку зробіть кілька легких рухів пальцями, що масажують, від основи грудей у бік ареоли: рухи повинні бути м'якими і переривчастими, як при втиранні крему в шкіру, при необхідності можна розминати молочні проходи і при цьому натискати подушечками пальців з утворенням вібрації. Підігнавши молоко до ареоли, глибоко захопіть навколососкову область і натисніть у бік соска. Спочатку молоко буде надходити краплями, а пізніше, при повторних маніпуляціях, цівочкою. Поступово пересувайте пальці у напрямку годинникової стрілки, щоб груди звільнилися від молока повністю.

Можна зціджувати молоко за допомогою ручного чи електричного молоковідсмоктувача. Після використання промийте молоковідсмоктувач і просушіть, а перед зціджуванням простерилізуйте.

Зібране молоко злийте в стерильну пляшечку, закрийте її і, перед тим, як поставити у холодильник, де воно має зберігатися не більше 3 годин, потримайте упродовж 30 хвилин при кімнатній температурі для збереження цілющих властивостей молока. Його можна заморозити в спеціальних пакетиках, а перед тим, як дати дитині підігріти в спеціальному підігрівнику до температури 37-4С.


Український логопедичний сайт

загрузка...