Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

018.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

1. Перед початком годування грудьми для запобігання занесення інфекції дотримуйтесь правил особистої гігієни: нігті повинні бути коротко обстрижені, руки вимиті з милом. Щодня один раз на добу використовуйте спеціальні антисептичні серветки чи обмивайте груди теплою водою з милом, а перед кожним годуванням сосок і область, що прилягає до нього, обмивайте спеціальними серветками, що очищають, або ж звичайною водою. Розташовані навколо соска залози під час годування грудьми виділяють змащення, що утворює на груди захисну плівку проти бактерій і перешкоджає висиханню сосків; якщо будете занадто ретельно мити груди, то грудний сосок і навколососкове кільце втратять велику частину змащення, залози можуть закупоритися і запалитися, з'являться тріщини сосків.

2.       Перші 2-3 краплини молока зцідіть і вилийте: у початкових відділах залозистих проток воно може бути забрудненим.

3.       Можете доторкнутися соском до губ (краще до верхньої губи) дитини для стимуляції рефлексу захвату.

4.       Рукою підійміть молочну залозу, утримуючи її між великим пальцем і іншими (молочна залоза лежить на долоні) і направте сосок до дитини. Окремі матері намагаються утримувати пальцем груди біля носика дитини. Це робити не обов'язково, тому що при цьому здавлюються молочні протоки і погіршується витікання молока. Дитина вільно дихає і без притримування грудей пальцем.

5.       Стежите, щоб маля разом із соском захоплювало й навколососкове кільце, це попереджає заковтування повітря дитиною і виникнення тріщин шкіри сосків. Можете підтримувати дитину за спину і плечі, але не за потилицю. Її голова повинна вільно злегка відкидатися назад.

Якщо маля весь цей час ссе енергійно і не відмовляється від грудей, то молока досить. Якщо ж воно починає сердитися і вередувати, то, можливо, молока мало — у цьому можна переконатися, натиснувши на сосок: якщо молоко надходить рідкими краплями, доводиться догодовувати дитину іншою груддю.

Може бути й інакше: молока досить, але дитина ссе в'яло, смоктальні рухи в неї нечасті і слабкі і тому вона просто не встигає насититися за певний час. Це так звані «ледачі сосуни», що ссуть повільно і мляво, засинають біля грудей. Такого сосуна стимулюйте: при засинанні — злегка гладьте по щічці, зробіть спробу вийняти сосок, маля знову буде ссати. Необхідно потримати такого маля біля грудей більш тривало і при цьому не давати йому дрімати. Однак, занадто тривале годування може і саме по собі стомлювати дитину і знижувати її активність. Так що затягувати цю процедуру більш, ніж на 25-30 хвилин, не слід.

До того ж не виключений і такий варіант: маляті просто в цей раз менше хочеться їсти. Кожна дитина, якою б вона малою не була — вже індивідуальність і в неї є свої потреби. Не можна не враховувати коливань її апетиту, неможливо зобов'язувати її з точністю механізму поглинати рівні обсяги їжі через рівні проміжки часу.

Як правило, якщо дитина голодна, то вона починає плакати. Плакати дитина може, звичайно, не тільки від голоду. Спеціальні дослідження показали, що дитячий плач — це особлива мова і про різні свої нестатки маля повідомляє по-різному. Уважна мати поступово навчається розуміти своє маля. Голодний плач — досить наполегливий, скоріше обурений, ніж жалібний. Дитина крутить головою, жадібно захоплює запропоновану пустушку, але, знайшовши обман, виштовхує її. Як тільки її беруть на руки в звичне для годування положення, вона одразу ж починає робити смоктальні рухи.

В останній час широко використовується «вільне» вигодовування (чи вигодовування «за вимогою» дитини), коли вона сама встановлює собі режим, кратність і обсяг харчування. Вільне вигодовування можливе при таких основних умовах: дитина повинна бути доношеною, здоровою і харчуватися виключно материнським молоком, а мати повинна дотримуватися режиму власного харчування.

Для здорового доношеного немовляти ми рекомендуємо «вільний режим годування», тобто за бажанням дитини. При такому типі годування дитина добре додає у вазі, міцно спить, а у Вас виробляється більше молока і здатність до його секреції зберігається більш довгостроково. Однак при цьому бажано зробити так, щоб уникнути нічних годувань. Це важливо тому, що тільки повноцінний Ваш відпочинок забезпечить гарну лактацію і достатню кількість молока.

Здорову новонароджену дитину варто прикладати до грудей від 6 до 8 разів на добу. Однак, звичайно до кінця 2-го § тижня життя дитини в неї починає вироблятися умовний рефлекс на прикладання до грудей і до кінця першого місяця життя частота годувань знижується до 6 разів на добу. Така частота годувань є оптимальною.

Останнім часом деякі лікарі-неонатологи рекомендують годувати новонароджену дитину до 12-18 разів на добу, мотивуючи це тим, що довше зберігається лактація. Однак, як показують спеціальні дослідження, така частота годувань зовсім не обґрунтована фізіологічно і не дає будь-яких переваг у плані тривалості й обсягу лактації. Навпаки, недостатній відпочинок матері при такому режимі годування сприяє вгасанню лактації.

Варто також звернути увагу, що якщо Ваше маля народилося достроково, має відхилення в стані здоров'я, питання про режим годування може вирішити лише лікар.

Годування кожною груддю краще чергувати, щоб забезпечити їхнє максимальне спорожнювання. Якщо молока в одній молочній залозі мало, воно виділяється рідкими краплями, догодуйте дитину з іншої молочної залози. Наступне годування починайте з того боку, що у попередній раз був другим.

Однак варто знати, що перші й останні порції грудного молока мають різний склад: у перших порціях — міститься більше лактози (молочного цукру), менше жиру і білка, воно, можна так сказати, більш розведене. Останні порції молока — багаті жиром, тому не відривайте передчасно маля від однієї груді, щоб дати іншу, більш наповнену молоком, оскільки при цьому воно позбавляється більш калорійного молока.


Український логопедичний сайт

загрузка...