Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

8.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

1 місяць
Щоб ваше маля росло здоровим, нормально розвивалося і не хворіло на простудні захворювання, необхідно проводити заходи, що загартовують дитину: прогулянки, повітряні ванни, водяні процедури, купання.
Перша прогулянка починається відразу після виписки з пологового будинку в літню пору при температурі не вище +30 °С, а в холодний час не нижче -З °С. Тривалість перших прогулянок 15 хвилин, а в холодний час — 10 хвилин. Час прогулянок збільшується на 5 хвилин влітку щодня, а взимку — кожного другого дня.
До кінця місяця дитина має гуляти по 30 хвилин двічі на день влітку і по 15 хвилин — взимку. Корисний сон на свіжому повітрі.
При поверненні з вулиці, необхідно перевірити носик і ніжки маляти, вони мають бути теплими. Якщо це так, то ви одягли його правильно.
Температура повітря в приміщенні, де знаходиться доношене немовля, має бути +22 °С, для недоношеної дитини +23 °С. Кімнату необхідно провітрювати тричі на день по ЗО хвилин, шляхом створення протягу (у відсутності дитини).
Повітряні ванни проводяться під час зміни пелюшок: з 6-7 дня життя — 1 хвилина, з 14-15 дня — 2-3 хвилини, з 22-23 дня — 3-4 хвилини, а до кінця першого місяця — по 5 хвилин двічі на день.
Вперше купають дитину після виписки з пологового будинку на 2-й день за умови, якщо в неї суха і чиста пупкова ранка і вона здорова. Найкращий час для ванни перед передостаннім годуванням.
У приміщенні, де купають малюка, температура повітря повинна бути +22°С, тривалість прийому ванни 4-5 хвилин, температура води 36,5-37,5 °С. Перед купанням ванну миють з милом і обдають окропом. Спочатку наливають окріп, потім розводять холодною кип'яченою водою (заздалегідь заготовленою) до 37,5 °С. Потім дитину опускають у ванну. Маля знаходиться у воді так, щоб над водою залишалася лише його голова, що розташовується на ліктьовому згині того, хто купає. Пальцями правої руки підтримують дитину під колінками. Спочатку їй миють обличчя, потім голову. Мило змивають від чола до потилиці. Тіло маляти намилюють рукою, потім ретельно змивають. Наприкінці купання малюка підіймають спинкою догори й обливають із глечика заздалегідь приготованою водою, температура якої на градус нижче — 36 С. Після купання немовля покривають простирадлом і витирають промокальними рухами. При купанні варто звернути особливу увагу на складки за вушками і на шиї. Потім дитину вдягають і сповивають, а на голівку пов'язують косинку чи вдягають чепчик.
Двічі на тиждень рекомендується мити дитину милом, краще дитячим. Якщо під час купання чи при сповиванні ви помітите пляму чи ущільнення на лівому плечі дитини— не турбуйтеся, це нормальна реакція на щеплення проти туберкульозу, що виконали в пологовому будинку.
Щоранку дитину умивають (обличчя, кисті рук). Температура води при цьому 33-34 °С. Кілька разів на день необхідно розгинати пальчики рук, добре промивати долоню і між пальцями, потім ретельно просушувати. Ротова порожнина, як правило, не обробляється, позаяк в ній відбувається самоочищення. Якщо ж на слизовій роту з'являються нальоти, потрібно проконсультуватися в лікаря. Очі дитини зранку промивають тампоном з вати, змоченим у кип'яченій воді, температура якої 33 С. Кожне око промивають від зовнішнього кута до внутрішнього окремим тампоном.
Ніс прочищають ватяним джгутиком, змащеним вазеліновою олією чи змоченим у кип'яченій воді.
Вушні раковини прочищають стерильним ватяним джгутиком. Пупкову ранку до її повного заживання (вона повинна бути суха і чиста, без почервоніння) щодня обробляють: спочатку перекисом водню відшаровують з поверхні пупкової ранки скоринки, що зібралися, потім до і після купання змащують 1%-вим розчином брильянтової зелені. Якщо ж ви помітите виділення з пупкової ранки, зверніться до лікаря.
2 місяць
Прогулянки з дитиною проводьте вже двічі на день по півтори-дві години при температурі повітря не нижче — 10-1 12°С. Загартовування повітрям — найлегший спосіб тренування теплорегулюючих механізмів і починати потрібно зі нього. Кожна зміна пелюшок — це повітряна ванна. Нехай! дитина полежить голенькою 6-8 хвилин. Потім почніть спо-І лучати повітряну ванну з масажем і гімнастикою. При цьому температура повітря в кімнаті дитини повинна бути +21 °С.
Масаж і гімнастика мають велике значення у вихованні здорової дитини. Ці процедури виконуйте на столі, покритому ковдрою чи пелюшкою, 1-2 рази на день через 30-40 хвилин після їжі протягом 6-8 хвилин.
Рекомендуємо кілька прийомів масажу:
• погладьте ручки дитини від кисті до плечика, спочатку по внутрішній поверхні, а потім по зовнішній;
• погладьте ніжки від стопи до паху у напрямку й з зовнішньо-заднього боку до передньо-внутрішнього;
• переверніть на спинку і виконайте колові рухи долоні за годинниковою стрілкою, при цьому уникайте натиснення на праве підребер'я (в області печінки), легко промасажуйте живіт;
• покладіть на живіт і кілька разів погладьте спину — від сідниць до голови і назад;
• помасируйте великим пальцем своєї кисті стопи ніжок дитини, почніть від п'яти в напрямку до середини стопи, викликаючи рефлекс віялоподібного розведення пальців. Повторіть цей прийом 5-6 разів.
Одним з елементів загартовування організму є гігієнічна ванна.
З місяць
Температура повітря в кімнаті дитини не повинна перевищувати 21-22 °С. Кімнату потрібно провітрювати 5 разів на день по 10 хвилин. Двічі на день — зранку і ввечері, перед нічним сном — радимо винести малюка з кімнати і провітрити її з влаштуванням протягу. У літню пору необхідно постійно тримати відкритою кватирку, закриваючи її тільки на ніч.
Прогулянки з дитиною проводьте при температурі повітря від -5 до +30 С двічі на день: у літню пору тривалістю 2-2,5 години, а в зимову — 1,5-2 години. Малюка привчайте спати на відкритому повітрі, що для нього дуже корисно.
Повітряні ванни дитині виконуйте разом з масажем та гімнастикою. У першій половині дня, приблизно в середині одного з періодів неспання, займіться з малям гімнастикою 1 масажем. Вправи, з яких потрібно починати, дуже прості: Погладьте ручки дитини, що лежить на спині, у напрямку від кисті до плеча, ніжки — від стопи до паху, потім покладіть її на живіт і кілька разів погладьте спинку — від сідниць до голови і назад. Потім круговими рухами долоні за годинниковою стрілкою легко помасируйте живіт. Переверніть маля на живіт, пригорніть вашу долоню до його стоп, відчуйте, як воно активно відіпхнеться від неї, ніби спробою повзти.
На третьому місяці життя маля вже звикло до купання. Температура повітря кімнати, де проводять купання повинна бути 21-22С. Купають дитину при температурі води 36-37 °С, тривалість ванни 7 хвилин. Гігієнічні ванни проводіть щодня одноразово, через 25-30 хвилин після годування, найкраще між 18.00 і 20.00. Вийнявши маля ванни, обережно облийте його з глечика водою, що на 1 ° прохолодніше (35-36 °С). Потім шкіру дитини просушити пелюшкою промокальними рухами, стежачи за станом шкірних складок. Щоранку маляті промивайте очі, вуха ніс; обличчя умивайте водою, температура якої 28 °С.
4 місяць
При загартовуванні дитини, необхідно дотримуватися наступних принципів:
• дитина повинна бути повністю здоровою;
• при загартовуванні потрібно враховувати індивідуальні особливості маляти, його позитивні емоційні реакції;
• постійно нарощувати інтенсивність процедур, що загартовують;
• зайняття мають проводитися систематично;
• загартовувати можна починати в будь-який час року;
• зайняття після перерви потрібно відновляти спочатку!
Температура повітря в кімнаті маляти не повинна перевищувати 21-22 °С. Більш висока температура згубно вплине на ріст і розвиток дитини. Приміщення необхідно провітрювати, найкращим для цього є наскрізне провітрювання, при якому повітрообмін здійснюється в 7 разів швидше, ніж при відчиненій кватирці. Наскрізне провітрювання проводять разів на день під час відсутності дитини. Після провітрювання температура повітря в кімнаті повинна знизитися 2-3 С. У літню пору необхідно постійно тримати відкритої кватирку, при цьому закривати її тільки на ніч.
Прогулянки з дитиною проводьте при температурі повітря не нижче за -10 °С. У холодну пору року, для запобігання обмороженню, обличчя маляти змастіть дитячим кремом чи ланоліновим маслом. У літню пору прогулянки збільшуються до 2-2,5 годин двічі-тричі на день, а в зимову — до 1,5-2 годин двічі на день. Дуже корисним для дитини є сон на свіжому повітрі.
Дитину необхідно привчати не тільки до низьких температур, але і до високих. Виносьте дитину на вулицю при температурі повітря 31 °С, спочатку на одну хвилину, поступово, доводячи прогулянки до 30-60 хвилин, потім при температурі 32 С, 33 °С та до 35 °С. Знаходитись маля має не на сонці, а в тіні крони дерев. Дитина звикає і добре переносить високу температуру. Не можна залишати маля оголеним, воно повинно бути легко одягненим (сорочечка і ситцеві повзунки).
Дуже важливим засобом загартовування є повітряні ванни, що на четвертому місяці життя дитини поєднуються з вологими обтираннями. Повітряні ванни починайте проводити з 5-10 хвилин двічі на день при температурі повітря 21-22 С. Дитину залиште оголеною, періодично змінюйте положення тіла. Потім перейдіть до обтирань (спочатку сухих, а потім вологих).
Сухі обтирання проводьте м'якою рукавичкою з махрової тканини до появи на шкірі легкого почервоніння, при цьому необхідно врахувати ніжність шкіри немовляти. Через тиждень можна перейти до вологих обтирань. Махрову рукавичку змочіть у теплій воді, злегка відіжміть і обітріть спочатку ручки маляти від кінчиків пальців до пліч, потім ніжки, груди, живіт і спинку. Після цього кожну частину тіла обережно розітріть рушником до висихання та легкого почервоніння. Вологі обтирання почніть з температури води 36 °С. Потім раз на 3 дні температуру води знижуйте на 1 С. Тривалість цієї процедури 1-1,5 хвилини.
Вологі обтирання варто сполучати з масажем і гімнастикою, що проводяться раз на день тривалістю 8-9 хвилин.
Кожна вправа має повторюватись 5-6 разів, з дотриманням регулярності і послідовності.
Рекомендуємо кілька вправ:
Рухи руками з охопленням тіла;
Поворот зі спини на живіт за праву руку;
Масаж спини;
Відхилення голови назад у висячому положенні;
Масаж живота;
Поворот зі спини на живіт за ліву руку.
5 місяць
Температура повітря в кімнаті маляти не повинна перевищувати 21 С. Кімнату як і раніше провітрюйте 4-5 разів щ день, з використанням наскрізного провітрювання. В літі необхідно постійно тримати відкритою кватирку. Прогулянки дитини проводьте двічі на день при температурі від +30 °С де -10 °С. Під час прогулянок маля має бути захищене від вітру. У літню пору прогулянки тривають 2,5-3 години, а взимку — по 2 години. Дуже корисним для дитини є сон на свіжому повітрі. Не слід залишати маля на вулиці без догляду.
Купати дитину необхідно щодня, краще ввечері. Температура води 36 °С, тривалість ванни 7-8 хвилин. Після купання маля облийте водою на градус прохолодніше — 35 °С. Потім ретельно просушіть тіло пелюшкою, при цьому звертайте увагу на стан шкірних складок.
Крім гігієнічних ванн, щоранку проводіть туалет носа, очей, вух, а також підмивайте після кожної дефекації теплою проточною водою.
У цьому віці розширюється комплекс масажу і гімнастики, що чергують з повітряними ваннами і водними обтираннями.
У комплекс масажу і гімнастики входять наступні вправи:
• рухи руками з охопленням тіла;
• згинання і розгинання ніг разом;
• поворот зі спини на живіт за праву руку;
• масаж спини;
• «ширяння» у положенні на спині;
• поворот зі спини на живіт за ліву руку.
6 місяць
Температура повітря в кімнаті маляти не повинна перевищувати 20-21 °С. Систематично провітрюйте приміщення.
Гуляйте з дитиною двічі на день при температурі повітря від +30 °С до -12 С. У літню пору по 2,5-3 години, у зимову — по 2 години.
Купати дитину усе ще потрібно щодня. Температура води 35-35,5 С, тривалість ванни 8-9 хвилин. Після купання дитину облийте водою, температура якої 34-35 °С. Крім гігієнічних ванн, щоранку умивайте обличчя малюка і промивайте ніс та вуха.
Продовжуйте заняття гімнастикою і масаж.
У комплекс масажу та гімнастики входять такі вправи:
• рухи руками з охопленням тіла;
• згинання і розгинання ніг разом;
• поворот зі спини на живіт за праву руку;
• масаж спини;
• «ширяння» у положенні на животі;
• масаж живота;
• «ширяння» у положенні на спині;
• згинання і розгинання рук поперемінно;
• поворот зі спини на живіт за ліву руку;
• вправи для стимулювання повзання.
Цей комплекс необхідно проводити щодня протягом 10 хвилин, з повторюванням кожної з вправ по 5-7 разів.
7 місяць
Температура повітря в кімнаті дитини повинна бути в межах 20-21 °С. Систематично провітрюйте приміщення.
Гуляйте з дитиною двічі на день при температурі повітря від +30 до -12 °С. Дуже корисний для маляти сон на свіжому повітрі.
Купати маля потрібно при температурі повітря 21 °С 4-5 разів на тиждень, температура води +34 °С, тривалість ванни 8-9 хвилин. Після купання дитину облийте водою на градус прохолодніше — 33 °С.
У цьому віці приділяйте побільше уваги таким процедурам, як загартовування, масаж, гімнастика, що чергують з повітряними ваннами і водяними обтираннями. Вологі обтирання проводьте один раз на день після повітряної ванни при температурі 34-35 °С. Температуру води, застосовувану для обтирання, поступово знижуйте (протягом двох тижнів) до 28 °С.
У комплекс масажу і гімнастики входять вправи:
• рухи руками з охопленням тіла;
• згинання і розгинання ніг разом і поперемінно;
• поворот зі спини на живіт за праву руку;
• масаж спини;
• поворот зі спини на живіт за ліву руку;
• масаж живота;
• згинання і розгинання рук поперемінно;
• «ширяння» у положенні на спині;
• згинання і розгинання рук, поперемінно тримаючись за пальці;
• підняття розпрямлених ніг;
• вправи для стимулювання повзання.
8 місяць
Температура повітря в кімнаті дитини повинна бути в межах 20-21 °С. Купати маля в цей період потрібно при і температурі води 33-34 °С упродовж 10 хвилин, обливаючи його наприкінці купання водою, температура якої 33 °С.; Повітряні ванни проводьте двічі на день по 30 хвилин при температурі повітря в кімнаті 18-19 °С, а на вулиці 22-1 23 °С. Вологі обтирання виконуйте раз на день наприкінці! повітряних ванн. Крім того, робіть короткочасні повітряні ванни (по 5-6 хвилин) під час зміни одягу дитини.
У комплекс масажу і гімнастики входять наступні вправи:
• рухи руками з охопленням тіла;
• згинання і розгинання ніг разом і поперемінно;
• масаж спини;
• вправа для стимулювання повзання;
• масаж живота;
• присідання з підтримкою за відведені в сторони руки, утримуючись за пальці рук;
• згинання і розгинання рук, поперемінно тримаючись заі
пальці;
• підняття витягнутих ніг.
Комплекс масажу і гімнастики проводьте протягом 10 хвилин, кожну вправу повторюйте 5-7 разів.
9 місяць
Температура повітря в кімнаті дитини повинна підтримуватися на рівні 20 °С. Як і раніше, кімнату регулярно; провітрюйте.
Гуляйте з дитиною тричі на день при температурі повітря від -15 °С до +30 °С: у літню пору по 3-3,5 години, а в зимову — 2-2,5 години.
Купайте маля через день. Температура води для купання 34 °С, тривалість ванни 10 хвилин при температурі повітря 21 °С. Після гігієнічної ванни дитину облийте водою на градус прохолодніше — 33 °С.
Так само, як і минулого місяця, продовжуйте проводити повітряні ванни і вологі обтирання, приділяйте побільше уваги таким процедурам, як масаж і гімнастика.
У комплекс масажу і гімнастики входять такі вправи:
• рухи руками по колу;
• згинання і розгинання ніг разом і поперемінно;
• масаж спини;
• вправи для стимулювання повзання;
• згинання і розгинання рук, поперемінно тримаючись за пальці;
• ковзні кроки;
• присідання, утримуючись за кільця;
• масаж живота;
• підняття розпрямлених ніг.
10 місяць
Температура повітря в кімнаті дитини має бути не вищою за 20 °С. Кімнату провітрюйте 5 разів на день. Купайте дитину через день, температура води для купання 33-34 С, температура повітря — 21 °С. Після купання маля облийте водою на градус прохолодніше — 33 °С. Двічі на день дитині проводьте повітряні ванни тривалістю 30 хвилин при температурі повітря — 19 °С. Вологі обтирання можна замінити водними обливаннями. Цю процедуру проводьте щодня у ванній кімнаті гнучким шлангом на відстані від тіла 20-30 см. У першу чергу облийте спину, потім живіт і груди, в останню — ліве і праве плече. Потім дитину насухо витріть. Температура води для обливання — 36 С (початкова), щотижня знижуйте її на 1 °С і доведіть до 28 °С. Ця температура і залишається постійною до того як дитині виповниться один рік. Оптимальний час для обливання від 16.00 до 19.00 години. Добре проводити обливання після виконання комплексу масажу і гімнастики (через 20-25 хвилин) чи після сну, або ж через 30-40 хвилин після годування.
У комплекс масажу і гімнастики входять вправи:
• рухи руками по колу;
• згинання і розгинання ніг разом і поперемінно;
• масаж спини;
• підведення тулуба з положення на животі, тримаючи за підвішені кільця;
• масаж живота;
• присідання, тримаючись за підвішені кільця (вправи для рук);
• ковзні кроки;
• присідання за відведені вбік обидві чи одну руку, тримаючись за підвішені кільця;
• підіймання розпрямлених ніг.
Варто врахувати, що водяні процедури можна проводити маляті, що пройшло до цього весь шлях загартовування: від повітряних ванн, комплексу масажу і гімнастики, сухих і вологих обтирань і до водяного обливання.
11 місяць
Температура повітря в кімнаті дитини повинна бути в межах 19-20С. У цьому віці з малям потрібно більше гуляти на свіжому повітрі. Дитину купайте через день по 10 хвилин, температура води для купання 33-34 °С, температура повітря 20-21С. Після купання дитину облийте водою на градус прохолодніше — 32-33 °С. Рекомендуємо проводити повітряні ванни по ЗО хвилин двічі на день при температурі повітря 18-19 °С. Продовжуйте виконувати водяні обливання після масажу і гімнастики.
У комплекс масажу і гімнастики входять наступні вправи:
• рухи руками по колу, тримаючи за підвішені кільця;
• згинання і розгинання ніг разом і поперемінно;
• підняття тіла з положення на животі до вертикального,
тримаючи за підвішені кільця;
• нахиляння та випрямлення тулуба;
• присідання за відведену вбік руку;
• згинання і розгинання рук, сидячи і стоячи, утримуючись за підвішені кільця;
• присідання, утримуючись за підвішені кільця;
• масаж живота;
• масаж спини.
12 місяць
Температура повітря в кімнаті дитини повинна бути в межах 19-20 °С. Кімнату провітрюйте регулярно. Спати дитині слід, особливо влітку, при відкритій кватирці.
Маля повинне більше перебувати на свіжому повітрі. У літню пору по 3-3,5 години тричі на день, а взимку — по 2,5-3 години. Бажано, щоб весь денний сон дитина проводила на свіжому повітрі.
Купайте дитину через день при температурі води 33°С. Після купання облийте її водою на градус нижчою — 32°С. Щодня зранку умивайте їй обличчя і руки, а на ніч перед сном — і ноги. Щоденне миття ніг є гарним профілактичним засобом від простудних захворювань. Проводьте ванни для ніг при температурі 30-32 °С. Повітряні ванни і водні обливання продовжуйте виконувати після процедур, що загартовують, таких як масаж і гімнастика.
У комплекс масажу і гімнастики входять такі вправи:
• рухи руками по колу, тримаючись за підвішені кільця;
• згинання і розгинання ніг разом і поперемінно;
• підняття тіла з положення на животі до вертикального, тримаючись за підвішені кільця;
• нахили і випрямлення тулуба;
• присідання за відведену вбік руку;
• згинання і розгинання рук, сидячи і стоячи, тримаючись за підвішені кільця;
• ковзні кроки;
• присідання, тримаючись за підвішені кільця:
• масаж живота;
• масаж спини.


Український логопедичний сайт

загрузка...