Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

6.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Гігієнічні ванни окрім загальногігієнічних цілей переслідують позитивний вплив на емоційний тонус дитини, дихання, частоту серцевих скорочень, сприяють загартовуванню дитини.
Першу гігієнічну ванну новонародженій дитині здійснюють після відпадання пуповини і загоєння пупкової ранки. Упродовж першого місяця життя (а краще упродовж перших З місяців) купати дитину необхідно в кип'яченій воді, температура якої повинна бути в межах 37-37,5 °С. Гігієнічні ванни дітям перших 10-12 місяців бажано робити щодня, потім через день, з 1,5 до 3 років — двічі на тиждень, старше З років — не рідше 1 разу на тиждень. З другого півріччя життя температура води у ванні повинна бути 36- 36,5 °С.
Купають дітей у певний час, не раніше, ніж за 40 хвилин до годування чи через годину після нього. Тривалість купання для дітей першого року життя складає 5-7 хвилин, на другому році 8-10 хвилин, після 2 років 10-15 хвилин.
З метою загартовування, починаючи з другого місяця життя, після ванни дитину обливають водою, температура якої на 1-2 градуси нижче, ніж температура води у ванні. З милом (дитячим, яєчним, ланоліновим) варто купати дітей 1-2 рази, а старших — 1 раз на тиждень.
Купають дітей у спеціально призначеній для цього ванночці. Сучасні моделі дитячих ванн супроводжуються підголівниками і рифленим дном, що не дають маляті сповзати, ковдрочка із присосками запобігає його ковзанню. За допомогою спеціальної підставки ванночку можна закріпити на бортиках «дорослої» ванни і Вам не доведеться під час купання стояти в незручній позі. Для купання дитини в звичайній ванні існує зручне спеціальне «крісельце» з підголівником, що фіксує тіло.
Звичайно рекомендується не купати дитину до загоєння пупкової ранки. Насправді мало протипоказань для купання дитини одразу після повернення з пологового будинку. Однак частина лікарів рекомендує купати її, навіть якщо скоринка з пупкової ранки ще не відпала, але за умови, що пупок чистий (відсутні виділення), а ванночка ідеально вичищена і використовується тільки для цієї мети.
За кілька годин до купання огляньте шкіру голови дитини і, при наявності себорейних скоринок, розм'якшіть їх, змастивши спеціальною дитячою очисною олією чи простерилізованою соняшниковою.
Підготуйте заздалегідь усе, що знадобиться, щоб не відволікатися від маляти під час купання.
1. Вимийте ванночку (найкраще з використанням питної соди) і заповніть водою на 1/2 чи 1/3 об'єму. Спочатку налийте холодну, потім гарячу воду, кип'ятити її не обов'язково, при бажанні можете скористатися фільтрами для води, а поки не заживе пупкова ранка, додавайте 5 крапель приготованого в аптеці 5% розчину марганцевокислого калію (КМпО4) на дитячу ванну чи розчиніть самостійно кристали КМпО4 в окремій ємкості і додайте вже готовий розчин у воду до одержання блідо-рожевого кольору.
2. Виміряйте температуру води водяним термометром, фіксуйте показання, не виймаючи його з води. Температура води повинна бути не вище 37 С.
3. Малятко перед купанням підмийте.
4. Зафіксуйте дитину лівою рукою, охопивши кистю руки її ліву пахвову область. При цьому 4 пальці розташуйте в пахвовій западині, великим пальцем охопіть плече зверху і зовні, потилиця і голова дитини спираються на передпліччя матері. Великим і середнім пальцями правої руки охопіть ніжки дитини на рівні скакових (гомілковостопних) суглобів, вказівний палець помістіть між ними. Подібне положення дитини забезпечує найбільше розслаблення м'язів. Більш старші діти повинні вільно сидіти у ванні, без напруження. Воду наливають тільки до рівня сосків дитини, при цьому залишають відкритою верхню частину грудей.
5. Повільно занурити дитину у ванночку: спочатку сідниці, потім нижні кінцівки і тулуб. Це положення забезпечує найбільше розслаблення м'язів. При перших гігієнічних ваннах немовля опускайте у воду загорненим у пелюшку. Ніжки після занурення залишайте вільними, голову і тулуб підтримуйте лівою рукою. Права рука залишається вільною для миття дитини. Рівень занурення у воду повинний доходити до сосків, верхня частина грудей залишається відкритою.
6. Для купання маляти Вам будуть потрібні дві чи три рукавиці з м'якої тканини (їх можна кип'ятити).
7. Спочатку вимийте голову спеціальним дитячим шампунем (від чола до потилиці), потім шию, пахвові області, верхні кінцівки, груди, живіт, нижні кінцівки. Ретельно промийте природні складки. Останніми обмийте статеві
органи і міжсідничну область. Можна мити голову і наприкінці купання.
8. Витягніть дитину з води в положенні обличчям донизу.
9. Сполосніть тіло і вимийте обличчя водою з глечика. Глечик тримає помічник. Температура води для споласкування може бути нижче на 0,5 градуса.
10. Накиньте на дитину рушник з каптуром і покладіть на сповивальний стіл, у перші тижні життя в маляти дуже ніжна шкіра, не тріть її, а обсушуйте, при цьому промочуйте махровим рушником з пористої тканини, що добре всмоктує в себе вологу. Окремо висушіть всі складки на шкірі, а також пахвову, шийну, пахову, пупкову області.
11. Почервонілі ділянки шкіри промивайте з особливою обережністю водою і просушуйте ці області теплим феном.
Сучасні дослідження показують, що шкіра вашого маляти природно змащується, тому ми не рекомендуємо застосовувати присипки і масла.
А) Однак, якщо шкіра дитини має схильність до сухості чи на ній утворюються себорейні скоринки, можна при зміні підгузків протирати такі місця спеціальними дитячими олійками. Однак, якщо під рукою не виявилося дитячої олійки, можна узяти рафіновану соняшникову, однак її слід простерилізувати.
Рафіновану (очищене від осаду і домішок) олію налийте в чисту склянку і поставте в посуд з теплою водою. Рівень води повинний бути вище рівня олії в склянці. Воду поступово підігрівайте і кип'ятіть на слабкому вогні 20-30 хвилин. Горло склянки з олією завжди закривайте ваткою.
Б) Якщо ж на шкірі маляти наявні ділянки подразнення, спочатку змастіть тонким шаром ділянку почервоніння шкіри очисним маслом, для цього використовуйте м'яку серветку чи промаслені серветки, після всмоктування масла нанесіть на ділянку ураження шкіри спеціальний захисний крем.
Перш ніж надягати підгузок, залишіть дитину на якийсь час без одягу. Нехай вона вільно посоває ніжками, а її шкіра «подихає» на повітрі.
Інколи дитина не дозволяє себе купати, вмивати. Відбувається це в зв'язку з неприємними відчуттями під час проведення даних маніпуляцій. Якщо дитині потрапляє в очі мило, якщо вода холодна чи гаряча, то один вигляд ванни може викликати в неї занепокоєння. При уважному, ласкавому ставленні до дитини, відповідній температурі з'являються приємні відчуття, діти охоче дозволяють себе купати. Згодом купання зроблять веселішим і цікавішим спеціальні іграшки: гумові качечки і рибки, кухлики з дірочками, гірки й водяні млини, що кріпляться на борти ванни.
Важливо з 2 років навчати дитину самій умиватися, мити руки з милом, показати, де потрібно помити більш ретельно. Якщо дитину щодня умивають зранку і перед сном, миють їй руки перед кожним годуванням, це перетворюється в неї на звичку. Почувши про приготування до їжі, вона сама побіжить до умивальника.

Український логопедичний сайт

загрузка...