Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

4.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Щодня зранку і на ніч дитині першого місяця життя протирають обличчя, шию, за вухами й у складках шкіри, краще для цього використовувати дитячі серветки. Промивання очей частіше проводять під час ранкового туалету за допомогою стерильного ватяного тампона, змоченого в розчині фурациліну чи кип'яченій воді, температура якої 33 °С.
Туалет зовнішнього вуха проводиться рідко, прочищають його ватяним джгутиком. Не можна користатися твердими предметами типу шпильок, сірників, оскільки ними можна зашкодити барабанну перетинку. Очищають вуха від сірки, кірок, виділень. Маніпуляція вимагає великої уваги, обережності і застосування правил асептики. Відтягнувши вушну раковину лівою рукою назад і нагору, мама вводить джгутик у слуховий прохід, здійснює кілька обертальних рухів, виймає джгутик. Змінюючи джгутики, маніпуляцію повторюють доти, доки вата, вийнята з вуха, не буде зовсім чистою і сухою.
Порожнину рота здоровим немовлятам не протирають, тому що слизові оболонки сухі і легко травмуються. Дітям раннього віку потрібно зволожувати рот і губи, даючи їм пити невеликими порціями з ложечки. Змащування порожнини рота здійснюють шляхом прикладання до слизової оболонки рота тампону, змоченого лікарськими засобами. У дітей перших місяців життя нерідко на слизовій оболонці рота і язика відмічаються грибкові ураження у вигляді білих острівців — молочниця. Як тільки вона з'явиться варто прокип'ятити в 2% розчині соди всі соски та скляночки і на ніч змащувати соски матері 1 % розчином брильянтового зеленого. Знімають же молочницю в такий спосіб: обережно обробляють слизову рота ватою, змоченою в 2% розчині харчової соди. Процедуру повторюють кілька разів на день.
Стрижка нігтів виконується невеликими ножицями, краще із заокругленими кінцями. Ножиці перед використанням протирають спиртом.
Підмивати дітей потрібно після кожного випорожнення, бажано і після сечовипускання. Цю процедуру проводять не в тазі, а під проточною водою. Однак нині цю процедуру успішно заміняють витиранням вологими серветками, але не економте на них. Перш ніж приступити до процедури необхідно вимити руки з милом і розповити дитину на сповивальному столику. При цьому внутрішню пелюшку розгортають, не торкаючись шкіри дитини. Хлопчиків і дівчаток підмивають, використовуючи різну техніку. Зокрема, дівчаток підмивають (витирають) під струменем проточної води спереду назад, щоб уникнути забруднення й інфікування сечостатевих шляхів. Хлопчиків підмивають від сідниць до промежини.
Гігієна хлопчика
1. Після зняття використаних пелюшок, затримайтеся на кілька секунд — саме в цей час у хлопчиків часто відбувається сечовипускання. На відкритому повітрі сечовипускання в хлопчика може відбутися кілька разів підряд — тому тримайте під рукою спеціальну пелюшку, щоб не повторювати спочатку всю процедуру.
2. Видаліть залишки фекалій за допомогою зволожених дитячих серветок (чи вологої марлі).
3. Іншою серветкою (чи шматочком вати, змоченим у теплій кип'яченій воді) ретельно протріть усі складки верхньої і частини ніг, навколо геніталій, протріть яєчка і пеніс, щоб |видалити всі залишки сечі і фекалій. При очищенні пеніса, відкривайте голівку. Майже у всіх дітей протягом першого року життя крайня плоть щільно прилягає до голівки пеніса. До 2-х років життя в 50% хлопчиків, а до 3-х років — у 90% хлопчиків крайня плоть починає повністю відсуватися назад, тоді її відтягування назад і очищення складки повинне стати для малюка звичайною гігієнічною процедурою.
4. Протріть анальний отвір і сідниці чистим шматочком вати, змоченим у теплій воді. Після цього вимийте руки.
Гігієна дівчинки
1. Зніміть використані пелюшки і підгузок. Видаліть залишки фекалій за допомогою зволожених дитячих серветок (чи вологої марлі), у напрямку заднього проходу (ануса), щоб не занести інфекцію в сечостатеві органи дитини.
2. Іншою серветкою чи шматочком вати, змоченим у теплій воді, ретельно протріть усі складки верхньої частини ніг.
3. Розведіть ніжки дитини. Розкрийте статеві губи і зволоженою ватяною кулькою обережно протріть між ними в напрямку спереду назад, щоб уникнути потрапляння мікробів з анального отвору до промежини. Ви помітите, що виділення збираються між вульвою та зовнішніми губами, і це місце потрібно особливо ретельно промивати. Нормальні білі виділення з піхви звичайно накопичуються між малими губами і входом у піхву, їх торкати не потрібно.
4. Протріть анальний отвір чистим шматочком вати. Після цього вимийте руки.
Поява попрілостей свідчить про дефекти догляду за дитиною. З появою почервоніння в області сідниць ці місця змащують риб'ячим жиром, сповивають дитину вільно, а місця попрілості можна присипати порошком білого стрептоциду чи опромінювати ультрафіолетовими променями з наступною аерацією.


Український логопедичний сайт

загрузка...