Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

6.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Нині навіть важко увити, як наші мами виростили нас без підгузків. Постійне прання, перерваний сон, дерматит –ось лише кілька проблем, від яких нас рятують підгузки. Однак часом можна почути про шкідливість використання підгузків, особливо для розвитку хлопчиків. Йдеться про те, що використання дитячих одноразових підгузків викликає утворення під підгузком мікроклімату з підвищеною температурою і вологістю. Німецькі ендокринологи в 1997 році проводили виміри температури шкіри калитки в хлопчиків до 1 року, що користувалися бавовняними й одноразовими підгузками. При використанні бавовняних підгузків середня температура шкіри калитки склала 34,9°С, а при використанні одноразових 36,0°С. При використанні одноразових підгузків температура шкіри калитки підвищувалася на 1,1°С. Отже, при використанні одноразових підгузків температура шкіри під ними підвищується на 0,5-1,00, що дає підстави говорити про наявність так званого парникового ефекту. Існує думка, що це впливає на інфраструктуру яєчок і пригнічує сперматогенез. Автори стверджують, що в результаті парникового ефекту настають незворотні зміни в тканині яєчка, що приводять у наступному до безпліддя і зниження потенції. Однак дані твердження вимагають проведення подальших наукових досліджень. Варто звернути увагу, що своєчасна зміна підгузків (будь-якого типу) і повітряні ванни допомагають уникнути «парникового ефекту».
Однак якщо ви вирішите відмовитися від одноразових підгузків, варто зосередити свою увагу на багаторазових.
Звичайний підгузок багаторазового використання виготовляється з бавовняної тканини відповідного розміру і форми. За кордом їх прийнято заколювати спереду безпечною («англійською») шпилькою. У нас переважно не користуються шпильками, а намагаються просто більш сильно «підіткнути» краї тканини підгузків за допомогою пелюшки, що накладається зверху. У деяких країнах також випускаються багаторазові підгузки; один з їхніх різновидів нагадує по фактурі і формі маленькі махрові рушники, а інший (так званий «Т-подібний») зручний за формою і нагадує в розгорнутому вигляді гриб. В Англії випускаються багаторазові підгузки з усіма якостями одноразових (за винятком здатності до високого вологовбирання), але при цьому підгузок можна мити і прати. В Україні їх рідко можна зустріти.
Якщо ж ви спинитеся на одноразовому підгузку, знайте, що вони складаються мінімум із трьох шарів (перший вільно пропускає вологу, у другому міститься целюлоза, що затримує вологу; третій шар складається зі спеціального синтетичного вологостійкого матеріалу). Серед одноразових підгузків виділяють два принципові різновиди: перший містить внутрішній шар з целюлози, а другий має ще спеціальний матеріал, що утворює гель, який володіє високою здатністю до поглинання вологи з поверхні шкіри дитини. Вологовбирний матеріал здатний поглинути сечу в кількості, що у 50 і більш раз перевищує його власну вагу (для порівняння: бавовна чи матеріал з паперу здатні поглинути рідини в 10 разів менше). Крім того, одноразові підгузки постачаються зі спеціальними резинками та зручними «липучками» для фізіологічної фіксації на тілі маляти.
Проте зверніть увагу, що в такий спосіб улаштовані далеко не всі підгузки. Досить часто, яскраво і красиво упаковані, вони на справді виявляються нічим іншим, як пресованими серветками, На оптових ринках, а також у вуличних продавців цілком можна придбати підробки під вироби найвідоміших фірм. Неякісні підгузки можуть викликати на тілі дитини хімічні опіки. Тому ніколи не купуйте ні підгузки, ні інші засоби дитячої гігієни на базарі, навіть якщо все інше купуєте там.
Варто пам’ятати, що використання підгузків утрудняє об'єктивну оцінку об'єму як окремого сечовипускання, так і виділення добової сечі (так званий добовий діурез), а також не дозволяє визначити кількість сечовипускань і їхній спонтанний ритм. Ці характеристики сечовипускання дуже важливі для оцінки функції нирок у дитини. Тому, якщо в дитини наявні будь-які патологічні зміни з боку органів сечової системи, то вони можуть бути пізно діагностуванні.
Також зверніть увагу на те, що деякі педіатри пов’язують імовірність розвитку в дитини нічного нетримання сечі (енурезу) з користуванням одноразовими підгузками. Деяких дітей через використання одноразових підгузків довго не вдається привчити до горщика, проте багато чого в питаннях охайності залежить від Вашої уважності: адже кожне маля проситься на горщик по своєму.
Сучасні наукові дослідження показали, що мозок дитині повинний досягти певного рівня розвитку, щоб осмислити: для спорожнювання кишечнику і сечового міхура необхідно терпіти. Це відбудеться між дванадцятьма і вісімнадцятьма місяцями, коли м'язи заднього проходу і сфінктер сечового міхура зміцніються, цей період є оптимальним для встановлення туалетних навичок. Купуйте красивий горщик, наклейте на нього табличку з ім'ям маляти і запропонуйте сидіти на ньому під час його улюблених занять, наприклад читання казки.
Особливо варто наголосити, що одноразові підгузки можуть зашкодити, якщо їхнє використання триває після того, як маляті виповнилося 2 роки (рекомендується поступово відмовлятися від цього досягнення цивілізації, у віці дитини 18-24 місяці).
Використання одноразових підгузків, особливо в результаті нерегулярної чи несвоєчасної їхньої зміни, може сприяти з маленьких дітей, переважно в дівчаток, виникненню такого інфекційно-запального захворювання як цистит (запалення сечового міхура). Тому для профілактики цього захворювання дуже важливий правильний догляд за дитиною, що передбачає також регулярну і своєчасну зміну одноразових підгузків. Крім того, під час лікування циститу чи інших захворювань сечової системи в дітей варто утриматися від використання підгузків — так зручніше спостерігати за частотою й обсягом сечовипускання, а також немає тривалого контакту вологого матеріалу зі статевими органами.
Поруч реальної небезпеки, що може очікувати батьків при використанні одноразових підгузків, існує багато міфів. Один з них, це те, що при використанні одноразових підгузків «ніжки в дитини будуть кривими». Однак досвід показує, що скривлення нижніх кінцівок у дітей 1-2 років скоріше може свідчити про наявність якихось захворювань (насамперед, рахіту) чи бути наслідком використання сумно популярних у нашій країні «ходунків», але ніяк не пов'язано з одноразовими підгузками. Ця обставина підтверджується тим, що і серед малят, що зовсім не мали контакту з одноразовими підгузками, з неменшою частотою відмічається скривлення ніг. Навпаки, одноразові підгузки зазвичай забезпечують положення кульшових суглобів немовляти у відведенні, що аналогічно положенню, властивому так званому «вільному» сповиванню, що широко пропагується дитячими лікарями в усьому світі.
Таким чином, нині немає переконливих даних, які б підтверджували, що правильне використання одноразових підгузків завдає шкоди здоров'ю дитини.


Український логопедичний сайт

загрузка...