Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

017.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Пологи вимагатимуть від жінки значної затрати фізичних сил. Накопичити сили для подолання додаткового навантаження допомагає спеціальна гімнастика. Вона зміцнює м'язи, особливо живота й таза і робить їх еластичними, що Дуже важливо для нормального перебігу пологів і післяпологового періоду. Крім того, регулярні фізичні вправи поліпшують обмін речовин і, тим самим, сприяють нормальному перебігу вагітності, правильному розвитку плоду.
У період до 16 тижнів вагітності мета гімнастики — навчити навичкам правильного дихання, умінню довільно напружувати й розслаблювати м'язи, поступово підготувати серцево-судинну систему до фізичних навантажень.
У другій половині вагітності виконуються вправи, що сприяють збільшенню гнучкості хребта і тазових зчленувань. У цей час дуже важливо виконувати спеціальну дихальну гімнастику: глибокі затримки на вдиху чергувати з розслабленням тіла.
Уміння керувати своїм диханням знадобиться при пологах.
Ще один полегшуючий прийом — розслаблення. Якщо заздалегідь навчитися управляти м'язами тіла, відпочинок між переймами виявиться повноцінним.
Щоб полегшити досягнення розслаблення, фахівці радять викликати будь-який приємний уявний образ, що сприяє отриманню бажаного ефекту. Можна уявити собі, наприклад, відпочинок на пляжі під променями сонця, купання в теплій воді чи щось інше, що дає відчуття внутрішнього спокою і радісного настрою. Потрібно зручно сісти в кріслі з підголівником і підлокітниками, на які кладуться розслаблені руки; ступні ніг трохи розвести.
Для початку потрібно розслабити м'язи обличчя, створивши так звану «маску релаксації»: розслабити м'язи чола, повіки опустити, фіксувати погляд дещо всередину і донизу, язик м'яко прикласти до верхніх зубів, дати нижній щелепі злегка відвиснути. Окремо все це легко виконується, але для того, щоб усе вийшло в цілому, необхідна велика концентрація уваги.
Після цього пропонується розслабити м'язи потилиці й шиї, потім перейти до розслаблення м'язів правої руки (і лівої для шульги), потім м'язів нижніх кінцівок і промежини, при цьому подумки потрібно представити ніби руки і ноги вільно звисають. Якщо вдалося виконати цю програму, необхідно проаналізувати відчуття, що з'явилися, і постаратися запам'ятати їх.
Більшість вправ у пізній термін вагітності виконуються з опорою, сидячи на стільці.
Займатися гімнастикою потрібно по 20-25 хвилин, краще зранку чи перед сніданком не раніше чим через 1,5-2 години після їжі. Кімната повинна бути добре провітреною.
Про весь комплекс вправ, що змінюється в залежності від терміну вагітності, можна довідатися в жіночій консультації.


Український логопедичний сайт

загрузка...