Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

013.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Під час вагітності жінку турбують багато питань, але найбільше хвилює момент настання пологів. Звичайно це пов'язане зі страхом очікування болю, появи будь-яких ускладнень та, нарешті, з самим головним питанням — як закінчаться пологи для мами і дитини? Усі ці страхи даремні. Сучасне акушерство має у своєму розпорядженні величезний досвід підготовки вагітних жінок до пологів і спеціального контролю за перебігом пологів, що дозволяє вчасно діагностувати ускладнення з боку матері чи плоду і надати обом адекватну допомогу. Нарешті, розроблені методи, за допомогою яких жінка сама може сприяти благополучному перебігу пологів, зменшувати біль.
Для спокійного очікування пологів потрібно мати якнайбільше інформації про цей процес.
Незважаючи на значні досягнення науки в пізнанні механізму пологів, причини їхні настання вивчаються й дотепер. Сучасні дослідження дозволяють вважати, що немає одного єдиного пускового чинника. Пологи виникають у результаті взаємодії нервової, ендокринної й інших систем організму вагітної. Одна з причин — у тім, що до кінця вагітності змінюється продукування гормонів в організмі жінки, зростає чутливість матки і виникають активні її скорочення.
Чимала роль у виникненні пологової діяльності належить і плоду. В останній місяць вагітності він інтенсивно набирає масу тіла, і матка стає для нього тісним вмістилищем. Крім цього, зупиняється ріст плаценти, що забезпечує плід усім необхідним для життя. Це створює для плоду стресову ситуацію, що, поряд зі змінами в організмі матері, запускає механізм пологів.
Кожні пологи є по-своєму унікальними. Ніхто не може заздалегідь визначити точний день пологів. Однак з відхиленням в кілька днів усе ж таки можна припускати час їхнього настання.
Вагітність у середньому триває 280 днів (40 тижнів), якщо рахувати від першого дня останньої менструації. Якщо від цієї ж дати відрахувати три місяці назад і потім додати сім днів — це і буде приблизний термін пологів. Наприклад: остання менструація почалася 10 грудня, отже, пологи можна очікувати 17 вересня.
Бажано запам'ятати день першого ворушіння плоду. Жінки, що народжують вперше відчувають його в середині вагітності (20 тижнів), а ті, що народжують повторно — трохи раніше (18 тижнів).
Найточніше дату пологів можна прогнозувати, якщо встановлений термін вагітності. Його може визначити лікар по розмірах матки, що відповідають певним термінам вагітності.
З достатньою вірогідністю можна визначити термін вагітності, а отже і пологів, за даними ультразвукового обстеження плоду.
Пологи, що наступили раніше 37 тижнів вагітності, вважаються передчасними, а після 42 тижнів — пізніми.


Український логопедичний сайт

загрузка...