Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

018.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...


Неможливо установити заздалегідь точний день пологів, однак є ряд певних ознак, по яких можна судити про його наближення (провісники пологів):
- вагітна відчуває, що їй полегшало дихати; це пов'язано
з тим, що голівка плоду опустилася нижче і щільно притиснулася до входу в кістковий таз;
- збільшується кількість виділень з піхви, вони можуть
набувати коричневого чи рожевого кольору;
- з'являються окремі скорочення матки — «тренувальні»
перейми, — нерегулярні, короткі і такі, що швидко минають при погладжуванні живота;
- в області попереку часто виникають слабкі, тупі болі,
що швидко зникають;
- як правило, у вагітної відбувається втрата маси тіла.
З появою цих провісників варто підготуватися для поїздки в пологовий будинок. Не можна виїжджати за місто і надовго йти з дому, адже раптово можуть початися перейми чи вилитися навколоплідні води. Але цілком можливо, що доведеться набратися терпіння і чекати. Інтервал між появою провісників і пологами може складати і кілька днів, і 2-3 тижня.
На початок пологів вказує поява кров'янистих виділень з піхви, що мажуть.
Це відходить «пологова пробка», тобто вміст шийки матки, що починає розкриватися; поява «пологової пробки» означає, що пологи почнуться в найближчі 24-48 годин.
Потім відбувається відходження навколоплідних вод. Важливо звернути увагу на кількість вод, що можуть «хлинути» чи зненацька виливатися тонким струмком. У нормі води світлі чи злегка рожеві, без домішок червоної крові, у них можна помітити білі грудочки первородного змащення плоду. Однак води можуть мати зелений чи коричневий колір, що обумовлено потраплянням у них первородного калу — меконія. Про це потрібно обов'язково повідомити лікарю, оскільки меконій у водах може вказувати на дискомфорт плоду.
Після відходження вод потрібно негайно направитися в пологовий будинок, тому що тривалий безводний проміжок загрожує небезпекою інфікування плоду і пологових шляхів матері. Не потрібно щільно закривати піхву прокладкою чи вводити тампон, щоб уникнути потрапляння інфекції. Не можна приймати ванну (тільки душ).
Потім з'являються регулярні пологові перейми. Головне, що характерно для пологових переймів — це їхня регулярність, повторення, спочатку кожні 15—20 хвилин, потім усе частіше й частіше, більш тривало і сильніше. Це справжні пологові перейми, що розкривають шийку матки. На відміну від них несправжні або хибні перейми зазвичай мають нерегулярний ритм, не підсилюються і можуть припинитися, якщо поміняти положення тіла. Однак і хибні перейми також виконують важливу функцію - підготовку шийки матки до пологів. Вона стає м'якою, короткою, її канал відкривається, тобто шийка матки «визріває» до пологів.


Український логопедичний сайт

загрузка...