Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

3.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Початком пологів прийнято вважати появу скорочень матки, що ритмічно повторюється кожні 10-15 хвилин, перейми поступово підсилюються, а інтервал між ними зменшується. З початком пологової діяльності вагітна жінка вже зветься породіллею.
Якщо пологи занадто затягуються, жінці надають допомогу. Лікарі Давньої Греції говорили, що сонце не повинне двічі сходити над головою породіллі.
Розрізняють 3 періоди пологів: розкриття шийки матки, вигнання плоду і послідовий період.
Перший період пологів — поступове розкриття шийки матки.
Воно відбувається під впливом регулярних переймів. Перейми раз за разом розтягують кругові м'язи шийки, вона стає тонкою і податливою. На це ж спрямовано вклинювання в неї плідного міхура і тиск голівки плоду. Повільне, поступове розкриття шийки матки починається за два-три тижні до пологів. У більшості жінок шийка матки до пологів «дозріває», тобто стає короткою, м'якою, з розкритим на 2 см каналом.
У першому періоді пологів породілля повинна виконувати рекомендації лікаря та акушерки і сама активно допомагати собі: спокійно і рівно дихати носом, розслаблюватися поза переймами.
Коли шийка матки відкривається цілком, голівка плоду може спокійно опуститися в порожнину таза.
Другий період пологів — вигнання плоду.
Коли голівка плоду досягає виходу таза, тобто опускається до його дна, до переймів приєднуються потуги — скорочення м'язів черевного преса. За рахунок цього збільшується внутрішньочеревний тиск, що допомагає вигнати плід з матки.
У період вигнання особливо важливо виконувати наставляння лікаря й акушерки, допомагаючи собі і дитині благополучно пройти цей дуже відповідальний етап. Досвідчені лікар і акушерка приймуть дитину після народження, злегка поплещуть його по сідничках, дитина закричить, її легені розправляться, і вона почне жити позаутробним життям.
Пологи ще не закінчені — дитина усе ще пов'язана з матір'ю пуповиною, а плацента, оболонки плоду все ще перебувають всередині матері.
У третьому періоді перетинається пуповина.
Однак ні мати, ні дитина при цьому не відчують болю - у пуповині немає больових нервових волокон. Крик дитини одразу після появи на світ — це добра реакція на нове для неї зовнішнє середовище. На ручку дитині надягають бирочку, на якій указують прізвище, ім'я і по батькові матері, рік, день і годину народження дитини, а також його стать.
Третій період пологів у середньому триває 5-10 хвилин, однак може затягуватися до 1 години. Породілля відчуває слабкі перейми, що відокремлюють плаценту від стінок матки, і потім з одною-двома легкими потугами дитяче місце виходить назовні. От тепер пологи закінчилися.
Після пологів жінка упродовж двох годин знаходиться в пологовому відділенні під ретельним спостереженням медичного персоналу, що стежить за станом жінки і кількістю кров'янистих виділень з статевих шляхів. У цей час оглядаються м'які пологові шляхи, і якщо наявні розриви, то накладаються шви з попереднім знеболенням. Після обстеження породілля переводиться в післяпологове відділення.


Український логопедичний сайт

загрузка...