Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

011.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Пологи — це важка фізична праця. Вагітній потрібно навчитися заощаджувати свою енергію. Острах пологового болю заважає правильному перебігу пологів. Щоб навчитися керувати пологовим болем, вагітна повинна освоїти деяк прийоми.
Насамперед, це стосується дотримання пози під час пологів. На початку пологів, коли перейми ще нерегулярні і короткі, можна обирати те положення тіла, що виявиться найбільш зручним. Однак лежати на спині не рекомендується, оскільки в цій позиції голівка плоду здавлює великі кровоносні судини матері, зменшуючи приплив крові до плаценти.
Простим і важливим правилом є часте сечовипускання, тому що повний сечовий міхур заважає голівці плоду опускатися в порожнину таза.
В активній стадії пологів, коли перейми повторюються часто, потрібно також регулярно змінювати положення тіла, намагаючись не лежати на спині. Якщо лікарі дозволяють походити, цим потрібно скористатися. Можна встати на коліна в ліжку, спираючись на руки, можна постояти, спираючись на стілець, тобто намагатися частіше змінювати положення тіла.
Останнім часом у деяких пологових б удинках рекомендується проведення першого періоду пологів у ванні з теплою водою. Занурення в теплу воду полегшує болючі перейми і заспокійливо впливають на породіллю. Однак другий період пологів необхідно проводити традиційно. Коли починається вигнання плоду, а потуги затримуються, можна, якщо лікар дозволить, сісти навприсядки під час перейми, тому що в цій позі розміри таза збільшуються і голівка плоду легше опускається. Між переймами краще полежати на боці чи прийняти колінно-ліктьове положення. З появою потуг і початку народження плоду породіллю переводять в іншу палату, на спеціальне ліжко, призначене для прийому пологів. Тут звичайно медичний персонал сам керує позицією матері, полегшуючи пологи.
Жінці дуже важливо навчитися правильно дихати під час переймів і цілком розслаблюватися між ними. Під час переймів через скорочення м'язів плід одержує менше кисню. Тому нестачу його в ці моменти потрібно компенсувати правильним диханням.
У першому періоді пологів, коли перейми повторюються через 8-10 хвилин і тривають по 40-45 секунд, потрібно застосовувати перший тип дихання — повільне і глибоке.
Коли перейми стають більш інтенсивними, повторюються кожні 5-6 хвилин і тривають близько однієї хвилини, рекомендується використовувати поверхневе дихання (другий тип). З початком перейми краще зробити кілька глибоких повільних подихів за першим типом, а з наростанням перейми потрібно перейти на поверхневе дихання, але потім, наприкінці її — знову перейти на повільне і глибоке дихання.
Наприкінці першого періоду пологів, коли перейми сильні, повторюються через дві-три хвилини і тривають по 60-90 секунд, потрібно застосовувати третій тип дихання: поверхневе і швидке. Це нагадує подих собаки з відкритим ротом у жаркий день. Так дихати потрібно тільки на висоті перейми. З початком перейми можна застосовувати перший, а потім перейти на другий і на третій типи дихання.
Під час потуг також корисно використовувати третій тип дихання з маленькими інтервалами, щоб вдихнути повітря. У цей час не потрібно напружувати м'язи живота. При цьому голівка плоду не витискається потугами, а ніби підштовхується видихами, і дитина народжується легше.

Під час перейми краще залишатися в розслабленому стані. Але це розслаблення не пасивне, а активне — свідомий процес, що вимагає концентрованої уваги. Тут породілля повинна використовувати прийом розслаблення, який вона опанувала під час вагітності. У цей період застосовується формула самонавіяння: «Я спокійна. Перейми — показник пологової діяльності. Поступово перейми підсилюватимуться. Дихання у мене рівне, глибоке. М'язи розслаблені. Перейми закінчуються, після цього настане період відпочинку».

Існує сприйняття пологів як таких, що обов'язково супроводжуються болем. Саме цей укорінений страх, очікування болю стають, особливо у вразливих, нервових жінок, факторами, що підсилюють неприємні відчуття і зводять їх до ступеню болю.
Акушерам добре відомо, що нормальний перебіг пологового акта зовсім не обов'язково супроводжується болем. Приблизно в 20% жінок пологи супроводжуються лише незначним болем. Більш того, жінки деяких народностей узагалі не знають, що таке біль при пологах.
Боятися болю не потрібно! Якщо він навіть і виникне, лікар зуміє його полегшити, сучасне акушерство має для цього великі можливості. Широке застосування в клінічній практиці знайшли різні медикаментозні знеболюючі засоби, що застосовуються в дозуваннях, абсолютно нешкідливих для матері і плоду. Дія знеболюючих препаратів є короткочасною, вони застосовуються в найгостріші моменти. Але існують ще і прийоми знеболення, що породілля може застосовувати сама.

У періоді розкриття шийки матки породілля робить глибокий вдих, затримуючи дихання, потім — глибокий видих. Одночасно вона погладжує долонями обох рук бічну поверхню живота, і, лежачи на боці, — попереково-крижову ділянку. Наприкінці періоду розкриття, при більш тяжких відчуттях, добрий ефект дає натиснення великими пальцями рук точок на внутрішній поверхні гребінцевих кісток таза, а також притиснення руками, складеними в кулаки, «точок знеболення» у попереково-крижовій області. З цією системою знеболення жінку знайомлять у жіночій консультації.


Український логопедичний сайт

загрузка...