Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

013.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

У минулому участь батька у народженні дитини закінчувалась відразу після того, як жінка вагітніла. Наразі, чоловіки повинні розділяти не лише радості, а й страждання та незручності, що пов’язані з протіканням вагітності. Провідні лікарі рекомендують батькам готуватися до знаменної події завчасно. за рік до того, як ви запланували дитину рекомендується покинути “сидячу” офісну роботу, ретельно зайнятися спортом.

Інші дослідники спрямовують свою увагу на “вагітного” батька, тому що, хоча він і не носить дитини, та все ж може відчувати ті самі ознаки, що й його дружина. Це здається неймовірним, але відчуття вагітних дружин передаються, хоча й частково, десь 50-60 відсоткам чоловіків..

Якщо реакція вашого організму пішла далеко по переду ваших уявлень про роль батька, а саме ви відчуваєте нудоту, біль у шлунку, погіршення апетиту, збільшення ваги, відчуття голоду, судоми в ногах, запаморочення, втому та коливання настроїв - вітаю вас, адже ви увійшли до списку батьків які страждають “комплексом висиджування”. Причини виникнення цього комплексу можуть бути різними: співчуття чи ідентифікація себе з вагітною, може відбуватися від почуття самотності (яке плавно переходить у бажання звернути на себе увагу), відчуття провини перед дружиною, страх перед  збільшенням сім’ї, перед відповідальністю за дитину, за дружину тощо. (Щоправда, на всяк випадок, краще проконсультуватися у лікаря, адже це можуть бути симптоми і якоїсь хвороби).

Найкращими ліками від “комплексу висиджування”, буде розмова з вашою дружиною. Розкажіть їй про те, що ви відчуваєте. Ніхто на всьому світі не зрозуміє вас так, як це зможе зробити ваша дружина. Також ви можете обговорити це з іншими батьками які відчувають подібне, чи відчували в недавньому.

Проте, пам’ятайте, що у цій справі, як би не прикро було це визнавати, ви –людина другорядна – пріоритет належить вашій дружині. А тому коли ви ділитиметеся з нею своїми відчуттями, пам’ятайте, що вона може відчувати в десятеро сильніше - ніж відчуваєте ви.

Кожен чоловік, який готується стати татом, знає, що під час вагітності - десь між першою та четвертою годинами ночі - ваша дружина, неодмінно, попрохає у вас солоного огірка, за яким доведеться їхати за тридев’ять земель. І це справді не легенди, адже через гормональні зміни, які відбуваються у організмі вашої дружини, а особливо сильно це буде помітно до чотирьох місяців, ви будете свідком раптових нападів емоційного піднесення, відчуття безсилля, необґрунтованих сліз, безпідставного дратування, підвищення інтересу до тих речей, які раніше не любила тощо. Терпляче зносити всі забаганки дружини – практично в цьому і полягає ваша місія цих дев’яти місяців. Ви маєте проявляти неабияку терплячість стосовно вашої дружини, тим більше, що це піде вам на користь. Якщо всі хвилювання вашої дружини знаходитимуть чуйність та розуміння вони гаснутимуть значно швидше ніж якби вони були зустрінуті зі злістю та докорами, а отже в цьому є і ваш особистий інтерес. До того ж, пам’ятайте, що наразі, ви піклуєтесь про здоров’я не лише вашої коханої дружини, а й про здоров’я вашої дитини, яке багато в чому залежне і від нервового стану вашої дружини. Якщо для сліз ви запропонуєте їй своє плече, оренда якого не потребуватиме більше ніж п’ятнадцяти хвилин, це надасть вашій дружині можливість наступні декілька днів почуватися впевнено та спокійно, адже вона відчуватиме вашу підтримку. До того ж, якщо не дружині, а вам захотілося ні з того ні з цього поплакати, можете звертатися зі своїм проханням до дружини – вона вам не відмовить. І пам’ятайте, що вагітність це стан тимчасовий, який неодмінно мине, але пам’ять про ваші стосунки за ці дев’ять місяців залишиться назавжди. Тож кому потрібно залишати погані спомини?

Але хоч би яким тяжким не здавалося вам розуміння всього, що запропонує вам дружина, ваша місія на цьому не закінчується. Для того, щоб полегшити психологічну напругу вашої дружини вам слід робити:

-         відвідуйте лікарів разом з вашою дружиною, намагаючись не пропустити жодної консультації. Якщо все ж ваша робота не дозволяє вам настільки часто відлучатися, спробуйте не пропускати найважливіші візити.

-         постарайтесь, на ці дев’ять місяців забути, що вагітні не ви, а ваша дружина. Займайтеся з нею акробатичними вправами, які необхідні вагітним, перейдіть на дієтичне харчування вашої дружини, повністю відмовтеся від вживання нікотину та алкоголю.

-         читайте стільки статей та книжок, скільки подужаєте. Адже яким би фахівцем свого діла ви не були, тут ви повний профан, а тому будь-які знання з цього питання вам не зашкодять. Спілкуйтесь з чоловіками які вже стали батьками.

-         спілкуючись із дружиною, звертайтесь і до дитини. Ви можете співати пісеньки, розповідати казочки. І хоч адресат вас не почує, то дружина вас ще дужче любитиме, краще відчуватиме вашу підтримку. Радійте всім ознакам перебування вашої дитини у лоні матері, слухайте удари ніжкою, його рухи, прикладайте долоню чи вухо до живота матері – це також буде приємним способом розділити з нею хвилини інтимності.

-         допоможіть дружині облаштувати дитячу кімнатку, вибрати ліжечко, одяг. Будьте активним в плані приготування дитини до прийому. Але пам’ятайте, що в цьому процесі ви лише помічник і ваші надмірні наполягання на чомусь можуть тільки засмутити дружину.

- постійно нагадуйте дружині, що ви теж хочете брати активну участь у всіх процесах, що стосуються народження вашої дитини.

Однією з складових хвилювань у вагітної є страх перед сексом. Адже ніколи два партнера не задумуються над сексом так, як під час вагітності. Досить часто, а особливо під час першої вагітності, дружина відмовляється вступати у статеві стосунки з чоловіком навіть за благословення лікаря. Особливо часто це відбувається тоді, коли зі збільшенням дитини, більшають і розміри її тіла. Загалом, за умови правильного протікання вагітності, заняття сексом ні здоров’ю матері, ні здоров’ю дитини не загрожують. Більше того оскільки вагітність є періодом емоційного та фізичного зближення – може бути для жінки чудовим часом. Також це стосується і малюка. Дитина може заспокоюватися шляхом м’яких коливальних рухів, що викликані статевим актом та скорочення матки під час оргазму. Та якщо ваша дружина твердо переконана, що секс зашкодить дитині, уникайте прямого наполягання. Пам’ятайте, що в цих питаннях вона буде більше довіряти малограмотній подрузі ніж вам. Спробуйте її саму підвести до цього. Підбирайте статті, що висвітлюють подібні питання, проводьте консультації у різних лікарів. Покажіть, що ви зацікавлені вирішити цю проблему. Всі отримані знання не будуть зайвими, а такий шлях допоможе вашій дружині уникнути багатьох психологічних травм.


Український логопедичний сайт

загрузка...