Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

6.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Традиційно, відомі забобони відлякують мам від завчасних покупок. Однак, слід ретельно зважити те, що робити їх поспіхом теж не варто, адже купити треба не будь-яке, а найкраще (тобто зручне і безпечне). Тому не відкладайте покупки на після пологовий період: тоді точно буде ніколи, не передоручайте цю справу чоловікові чи мамі – перший за всього бажання не впорається, а мама просто буде вражена тим поступом, що зробили виробники дитячих товарів за час, поки виросли Ви. А крім того, не забувайте, що речі для немовлятка слід завчасно випрати і попрасувати, адже можливо накопичений у них пил може викликати алергію. До речі, для особливо забобонних сучасні магазини пропонують таку послугу: ви обираєте речі, їх пакують і виписують чек, а після пологів ваш чоловік сплачує рахунок і забирає вибране вами.

Тому за кілька тижнів до пологів варто вирушити до крамниць. Але перше слід оглянути власну оселю і оцінити її як новий дім для немовля. Слід подумати, де буде стояти ліжко, чи зручно буде до нього вставати, можливо слід винести якісь меблі, чи поставити нові – наприклад пеленальний столик чи комод для дитячих речей. Можливо слід буде подумати про нічний ліхтарик чи розетку для нього. Також слід оглянути приміщення з точки зору безпеки дитини: шухляди, гострі кути тощо. Варто замислитись про нове місце для улюбленого волохатого килима: накопичуючи пил, він може викликати у дитини захворювання дихальної системи.

Звісно, чудово, якщо родичі та друзі допоможуть зробити дитяче місце особливим – поклеять дитячі шпалери чи намалюють кумедних звірят, щоправда тут слід пам’ятати, що кольори не мають бути яскравими, дратівними, «вбирати око». Цей напрямок підготовки виявить необхідні вам речі, яких не передбачить жоден список.

Далі спробуйте розрахувати необхідний вам список речей, орієнтуючись на наш. Майте на увазі специфіку вашої ситуації (кількість помічників, частоту прання тощо). Крім того, не варто одразу купувати багато – адже щось неодмінно подарують родичі і друзі, щось ви все ж матимете можливість докупити згодом.

Вирушаючи за покупками слід пам’ятати таке:

-         утримайтесь від купівлі дуже симпатичних, але непотрібних найближчим часом речей (стільчика для годування, іграшок для купання тощо).

-         Пам’ятайте про пору року, коли дитина народиться, і зміну пір в міру зростання.

-         обираючи одяг, віддавайте перевагу зручності та природнім матеріалам: капронова суконка може бути дуже гарною, але може викликати алергію на шкірі, ґудзики на комірці може й виглядають симпатично, але значно поступаються кнопкам у зручності використання. Надайте перевагу речам з бавовни та шерсті. Ніколи не беріть речей із зав’язками і не варто брати тих, що не мають доступу у район підгузків. Зверніть увагу на шви – вони мають бути м’якими, щоб не намуляти шкіру. Зручними також є так званий «запас росту» - лямки, довжину яких можна міняти, подвійний ряд кнопок на комбінезоні, відвороти тощо.

-         Також слід зважити на можливу несподіванку стосовно статі дитини: поки вона не прийшла у світ ніколи не можна бути впевненим на всі сто. Тому не купуйте одяг винятково рожевого чи блакитного кольорів. Краще узяти щось нейтральне: жовте, зелене, біле (у цей час ще немає таких плям, які буде важко відіпрати), хоча, звісно, червоні, блакитні, сині речі можуть бути у гардеробі обох статей. Згодом можна буде купити щось принципово рожеве чи блакитне.

-          Мами неодмінно запропонують купити розпашонки, але вони надзвичайно незручні, порівняно з іншим одягом. Оптимальний вибір – боді та комбінезони (у наших магазинах їх звуть «человечки») – зручно вдягати, не сповзають, не розкриваються, як би не крутилась дитина. І пам’ятайте: ні в якому разі не беріть речей, які б мусили вдягати через голову – можна травмувати дитину. Деяким дітям такі речі купують вже після року.

 

Отже, список

3-5 боді (залежно від пори року  можуть  бути потрібні як з довгими рукавами, так і без, і обов’язково візьміть 2-а з 3-ох із вшитими «рукавичками», це значно зручніше, ніж окремі рукавички, які постійно злітають).

2 легкі кофтинки (менш зручно, ніж боді)

2 штанців (на ваш розсуд, бо це не надто зручно).

5 повзунків (значно зручніше)

3-6 комбінзончиків (максимально зручно)

2-3 теплі кофтини різного ступеня теплості: наприклад махрові і вовняна, або ж махрова, тонка вовняна і товста

4 легких шапочки для дитини, народженої взимку – вони будуть потрібні після купання та піддівати під вуличну, не менше 6 для літньої.

1 зимовий комбінезон для прогулянок зимової дитини (він у нижній частині без окремих холош, а суцільним мішком).

1 теплий (махровий чи вовняний) комбінезон для осінньо-весняних прогулянок

1 шапка (залежно від сезону)

Український логопедичний сайт

загрузка...