Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

013.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Плід одержує всі необхідні речовини з організму матері, тому її їжа повинна бути різноманітною, містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних солей, вітамінів. Це не означає, що потрібно «їсти за двох», харчування повинне бути раціональним і обов'язково регулярним. Жирного, смаженого і гострого краще не вживати, бажано обмежити борошняне, сіль, цукор.
Перевагу слід віддавати:
відвареному чи тушкованому м'ясу й рибі,
кисломолочним,
рослинним продуктам.

Корисним є хліб з житнього борошна, хліб з висівками — вони багаті на вітаміни групи В і сприятливо впливають на роботу кишечника. Їжа повинна містити білки тваринного походження (за рахунок м'яса, риби, яєць, молока). Як джерела жирів рекомендуються олії (соняшникова, кукурудзяна, соєва), що містять вітамін Е, необхідний для нормального перебігу вагітності, а також вершкове масло в помірній кількості (споживання його не повинне перевищувати 20-25 г на добу). У щоденному раціоні необхідна присутність свіжих фруктів (не менш 200 г) і овочів (600-700 г) у сирому, відвареному чи тушкованому вигляді. Це забезпечить організм вагітної жінки вуглеводами, вітамінами і мінеральними речовинами, а також клітковиною, яка сприяє нормальному травленню.
Для повноцінного розвитку плоду необхідно збільшити надходження вітамінів і мінеральних речовин в організм вагітної. Існують спеціальні препарати, що містять вітамінно-мінеральні комплекси.
Вагітним не рекомендуються продукти, що викликають здуття кишечника (горох, редька, газована вода), надлишкова кількість солі і солодких став.
При нудоті, блювоті, відразі до їжі, що нерідко виникає в ранній термін вагітності, краще їсти часто і невеликими порціями. З ранку бажано випити солодкуватого теплого чаю з сухариком чи печивом.
Вагітним потрібно пити до 2 літрів рідини на добу. Варто включати в раціон соки, чай, кисляк, кефір, молоко. Корисні підкислені напої: журавлинний чи брусничний морс, готовий нирковий чай. У другій половині вагітності рекомендується 5-6-разове харчування. У цей період пити слід менше. Об'єм рідини краще обмежити до 1 літра на добу. При захворюванні нирок у жінки об'єм рідини, що випивається упродовж дня, визначає лікар.
Природа забезпечила наш організм складною системою бар'єрів і захисних механізмів, що допомагають протистояти інфекціям і, в результаті цього, захищають від хвороб. Стан цієї системи змінюється в залежності від способу життя. Поряд із фізичними вправами та відпочинком, правильне харчування — один з основних чинників, здатних позитивно впливати на захисні механізми організму. У той же час, завдяки досягненням сучасної науки про харчування, у нас з'явилися і нові можливості підсилити природну захисну систему організму.
Небагато людей усвідомлюють, яку важливу роль відіграє кишечник у захисті організму від негативних зовнішніх впливів. Кишечник є важливим елементом природної захисної системи людини. У шлунково-кишковому тракті людини виявлено близько 400 видів різних мікроорганізмів. Крім того, в організм постійно потрапляють різні хвороботворні бактерії. Тому для попередження розвитку хвороб дуже важливо, щоб у кишечнику людини увесь час було присутнім достатня кількість корисних мікроорганізмів.
Загальновизнаним є те, що збалансований склад кишкової мікрофлори має першорядне значення для здоров'я й благополуччя людини. Ще І.І.Мечников припустив, що деякі бактерії аж ніяк не згубні для людини, а, навпаки, можуть позитивно впливати на організм.
Кишкова мікрофлора, «дружня» нашому організмові, в основному представлена біфідо- і лактобактеріями. Ті й інші корисні для людини, але лактобактерії, на відміну від біфідо-бактерій, здатні виробляти молочну кислоту, що володіє вираженою «антибактеріальною» дією, що створює додатковий бар'єр на шляху шкідливих для людини мікроорганізмів.
Пробіотичні продукти — це продукти, до складу яких входять живі мікроорганізми, що зберігають свою життєздатність при потраплянні в шлунково-кишковий тракт людини й здійснюють сприятливий вплив на мікрофлору та роботу кишечнику.


Український логопедичний сайт

загрузка...