Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

016.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Початком життя дитини прийнято вважати момент його появи на світ. Але ж він цілих 9 місяців живе і до цього, і щодня, щогодини з ним щось відбувається!
У внутрішньоутробному розвитку плоду розрізняють ембріональний, чи зародковий період, що триває від моменту зачаття до 8 тижнів вагітності і фетальний, чи плодовий період — від 9-го тижня вагітності до моменту пологів. В ембріональному періоді відбуваються закладка і формування всіх основних органів і систем дитини, у фетальному — триває подальший їх ріст та розвиток.
У чотирьохтижневого зародка формуються серце й система кровообігу, починає визначатися головний кінець. Сьомий тиждень — критичний для плоду, у цей час спостерігається найбільш високий рівень самовільних викиднів. У 8 тижнів плід уже має розвиненими всі риси, що властиві людині: сформоване тіло, голова, наявні зачатки кінцівок, очей, носа, рота, зовнішніх статевих органів. У 9-10 тижнів плід відкриває і закриває рот, з'являється навіть міміка у вигляді гримаси. У 11 тижнів він починає ворушити ручками й ніжками, однак мати цих рухів поки не відчуває. До 12-го тижня сформовані кістяк і усі внутрішні органи плоду, що починають функціонувати, незважаючи на зовсім малі розміри. У 16 тижнів цілком сформована плацента, що забезпечує дитину всіма необхідними для життя речовинами, що надходять із крові матері. При ультразвуковому дослідженні добре видні руки, ноги, пальці, визначається стать плоду, вона досить комфортно почуває себе в навколоплідних водах, що кожні 6 годин очищуються від його виділень. Часом дитина смокче палець руки, «тренуючись» перед майбутнім ссанням грудей матері.
У 18-20 тижнів мати почуває перші ворушіння плоду. Завершується перша половина вагітності.
Друга її половина характеризується бурхливим набиранням маси тіла плоду. Тільки за один місяць, у період з 20-го по 24-й тижні вагітності, його довжина збільшується на 10 см, а маса — майже на 500 г.
У 28 тижнів довжина тіла плоду дорівнює 35 см, маса 1000 г. Шкіра вкрита спеціальним змащенням, непроникним для навколоплідних вод, органи досить зріли, і передчасно народжена у цей термін дитина вже не вважається викиднем. Особливо інтенсивне зростання плоду відбувається після 32 тижнів вагітності.
До 40 тижнів організм дитини цілком готовий до поза-утробного життя, його легені дозріли для того, щоб дихати повітрям. Довжина зрілого плоду дорівнює 50-52 см, маса тіла - 3000-3500 г.


Український логопедичний сайт

загрузка...