Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

013.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Організм матері під час вагітності стає для дитини навколишнім середовищем, він ідеально пристосовується до цих нових умов і вимог. Для забезпечення плоду живленням об'єм крові матері збільшується на 1,5-2 л, грудна клітина розширюється, щоб збільшити об'єм повітря, що вдихується. Печінка і нирки матері функціонують з великим навантаженням для виведення продуктів обміну її організму й організму плоду. Однак найбільші зміни відбуваються в матці, вона постійно збільшується в розмірах і до кінця вагітності її висота сягає 35 см замість 7-8 см до вагітності, маса зростає в 20 разів, а об'єм — у 500 разів.
За рахунок росту плоду та змін, що відбуваються в організмі вагітної, маса тіла жінки до кінця вагітності збільшується приблизно на 12 кг.
Якщо збільшення маси помітно перевищує зазначену, необхідно з'ясувати причину цього. Це може бути пов'язано з відкладенням жиру, що зазвичай є характерним для жінок, які до вагітності були худими. Але причиною збільшення маси тіла можуть бути і набряки, а це вже говорить про ймовірність ускладнень вагітності. Набряки можуть бути прихованими, ледь помітними, але якщо стають тісними туфлі, якщо каблучку, що раніш вільно оберталося на пальці, стало тяжко чи навіть неможливо надягти, потрібно терміново йти в жіночу консультацію!
Вагітність накладає на організм матері підвищені зобов'язання, перевіряючи його на міцність. Іноді в майбутньої мами виявляються приховані захворювання, про які вона раніше і не підозрювала. Адже від стану її здоров'я, від того, наскільки благополучним є перебіг вагітності, прямо залежить здоров'я дитини.
От чому майбутній мамі необхідно спостерігатися в жіночій консультації, починаючи з ранніх термінів вагітності (найкраще — з 6-8 тижнів) і потім відвідувати її регулярно: у перші 20 тижнів вагітності — щомісяця, а з 20-го по 30-й тиждень — 2 рази на місяць. Після отримання передпологової відпустки необхідно приходити на прийом до лікаря не рідше 1 разу на 10 днів, оскільки в цей термін найчастіше виникають різні ускладнення вагітності.
Смертність і захворюваність дітей, що народилися від жінок, що не спостерігалися в жіночій консультації під час вагітності, у багато разів вища, ніж у жінок, що регулярно відвідували лікаря.
Кожна жінка протягом вагітності проходить певний обсяг обстежень. Так, при першій консультації акушера-гінеколога з приводу вагітності, вона отримує направлення на аналізи сечі, крові (у тому числі — на сифіліс та ВІЛ-інфекцію). Визначається її група крові й резус-приналежність, майбутню матір оглядають терапевт, стоматолог, отоларинголог, окуліст. Це коло обстежень дає можливість виявити наявні чи приховані захворювання і вчасно приступити до їхнього лікування. При виявленні хронічних чи гострих захворювань терапевт регулярно спостерігає за жінкою і намагається зробити все можливе для того, щоб підготувати її та дитину до безпечних пологів.
Інколи може виникати необхідність у проведенні додаткових обстежень. Упродовж останніх 15 років в усьому світі широко використовується ультразвукове дослідження. Цей метод дозволяє отримати зображення плоду на екрані монітора. Лікар може визначити розміри голівки і тулуба, довжину рук і ніг, виявити багатоплідну вагітність, стать дитини, аномалії розвитку і т.д. Легко визначаються розташування плаценти, оповиття пуповини, різні пухлини матки та вади її розвитку. Розпізнавання вагітності за допомогою ультразвукового дослідження є можливим уже на 3-4-му тижні від запліднення.
Чим раніше будуть виявлені й усунені відхилення в здоров'ї майбутньої матері, тим сприятливіше перебігатиме вагітність і пологи, тим більше шансів народження здорової дитини.


Український логопедичний сайт

загрузка...