Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

ПРОЧИТАЛИ. РАДИМО

014.jpg

Україна туристична. Фестивалі

Київ туристичний. Туристичні місця Києва. Що подивитися у Києві...

Незважаючи на комфортні умови внутрініньоутробного життя плоду, він залишається уразливим для різних несприятливих чинників, особливо в критичні періоди свого розвитку.
Найнебезпечніші вороги плоду — алкоголь і нікотин. Якщо вагітна жінка курить, нікотин легко потрапляє до плоду через плаценту і завдає йому значної шкоди. Діти народжені жінками, що курять, навіть при доношеній вагітності зазвичай мають масу тіла меншу за 2500 г, тобто народжуються з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку (гіпотрофії). Нікотин викликає спазм артерій матки, що забезпечують плаценту і плід усіма життєво необхідними речовинами. У результаті спазму порушується кровотік, тому плід отримує недостатній об'єм кисню і живильних речовин. Часте паління в присутності вагітної також здатне викликати гіпотрофію плоду, хоча й у меншому ступені, ніж коли курить сама мати. Майбутньому батькові варто знати: у дітей, батьки яких є запеклими курцями, вади розвитку зустрічаються в 2 рази частіше.
Ще більшу шкоду заподіює алкоголь. Він проникає через плаценту до крові плоду й уражує його мозок, печінку, судинну систему й залози внутрішньої секреції. В останні роки в акушерській практиці з'явилося нове визначення — «алкогольний синдром плоду». Діти з цим синдромом відстають у фізичному та розумовому розвитку.
Особливо шкідливим для плоду є вживання вагітною жінкою наркотиків. У наркоманів плід внутрішньоутробно звикає до наркотиків, крім цього наркотики викликають у нього хромосомні порушення, уражують мозок і серце, кровоносну систему.
Серед численних чинників зовнішнього середовища, здатних викликати порушення в розвитку плоду, дуже небезпечною є іонізуюча радіація. Оскільки ембріон людини є найбільш чуттєвим до променевого впливу протягом перших 2-7 тижнів внутрішньоутробного розвитку, від рентгенологічного обстеження в цей період необхідно цілком утриматися.
Відомо багато шкідливих виробничих чинників, здатних порушити нормальний розвиток плоду. Якщо професія вагітної жінки пов'язана з шкідливим виробництвом, необхідно негайно перейти на іншу роботу. До речі, російським законодавством передбачене звільнення жінки з моменту встановлення вагітності від понаднормових робіт, нічних змін, відряджень, роботи у вихідні дні. Відповідно до лікарського висновку жінка під час вагітності може бути переведена до більш легкої праці зі збереженням середнього заробітку за попереднім місцем роботи.


Український логопедичний сайт

загрузка...